Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákba kötelező az a microchip?

Kis Pitta kérdése:

Kutyákba kötelező az a microchip?

Figyelt kérdés

És büntetni is fogják ha nincs ?

Minálunk van kerítés ! Nem szökik el a kutya .. Méghogy elszökik :D Ahol van rendes kerítés onnan nem megy el..



2012. okt. 1. 19:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Január 1-től minden 4 hónaposnál idősebb kutyába kötelező, igen. Ez nem függ attól, hogy szökik-e a kutya vagy sem, ezer más (fontosabb) oka van annak, hogy ilyen törvényt hoztak, és egyiknek sincs semmi köze a normális kutyatartókhoz igazából.

De mondjuk ha a kutyátok soha nem hagyja el a kertet, nem viszitek sétálni, az nem a legjobb a kutyára nézve. Baromi unalmas az a kert.

2012. okt. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen kötelező. Oltatni gondolom szoktátok, így hamar kibukik, ha nincs benne.
2012. okt. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon nagyon remélem h büntetni fogják. Nem kicsit hanem nagyon.

Arra meg no komment h azt mondod h nálatok van jó kerítés.... mert az azt jelenti h a kuyta soha nem is megy ki a kerítés mögül.


Mikor fogják az emberek megérteni h mi a afelelős kutyatartás???

Pl. h hozzátartozik a chppeltetés és a sétáltatás.

2012. okt. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Hovarju ***** válasza:
100%

Ha Magyarországon laksz és a kutya 3 hónaposnál idősebb, akkor 2013. január elsejétől kötelező.

Sőt Budapest egyes kerületeiben már régóta az.

2012. okt. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
51%

Kötelező 2013 jaunuár elsejétől büntethető is az a kutya tulajdonos akinek a kutyájában nincs chip. Ezt hogy fogják ellenőrizni azt nem tudom,de ha viszed állatorvoshoz a kutyát nem fogja ellátni amíg nem lesz benne chip,illetve szólni fog,hogy rakass bele (de nem ő fog büntetni érte).

Az meg nem lesz jó kifogás,hogy nálatok van kerítés... :D

2012. okt. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Hovarju ***** válasza:
100%
bocs, elírtam 4 hónaposnál idősebb
2012. okt. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%
Mit fáj nektek az a 3-4000 forint a chipért? Egyetlen egyszer kell kifizetni és 2 percet vesz igénybe az orvosnál. Ráadásul ha véletlenül eltűnik a kutya sokkal nagyobb eséllyel kerül elő.
2012. okt. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
53%
Kamukérdés...
2012. okt. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Ez nem kamukérdés ... És szoktam vinni sétálni.. minden évben be van oltva, és még egyszer se hallottam erről a chipről, csak a tv-ben hallottam ma hogy 3 hónap van rá hogy rakjunk bele .. kicsit új ez a dolog ..
2012. okt. 1. 20:29
 10/26 A kérdező kommentje:
Meg nem tesz ez kárt a kutyában ? Mégis csak 1 idegen test kerül be a szervezetébe
2012. okt. 1. 20:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!