Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla vagy golden...

Magyar vizsla vagy golden retriever?

Figyelt kérdés
Kedvenc fajtám a magyar vizsla (rövid szőrű), de annyira már ismerem, hogy hatalmas a mozgásigénye, és hát ugye szeret vadászni. Mi oda nem tudnánk vinni, marad az iskola és a sok futtatás. 3 gyerekünk van, kicsik, ezért gondoltam, talán nekünk is beválna melléjük inkább a golden retriver. Ő nyugodtabb fajta, ugye? És ő is nagyon okos. Milyen lényeges különbség van köztük?
2009. aug. 5. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindkét kutya nagyon okos. A magyar vizsla is nagyon nyugodt, csak szoktatás kérdése. A golden retriever is vadászősökkel rendelkezik, de inkább arisztokraták kedvence volt, úgyhogy nyugodtabb, mint a labrador. Én ismerek egyet, de az szörnyen sokat ugat, de gondolom az is nevelés kérdése.

Mindegy, melyikte választod, jó családi kedvenc lesz!

2009. aug. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy a golden nyugodtabb, mint a vizsla. Sőt, ismertem olyat, aki még sokkal inkább ugribugribb is volt. Gyerek mellé viszont mégis inkább labit vagy goldent ajánlanék, már az eddigi tapasztalataim miatt. A labik és goldik ugyanis olyanok, mint a bárányok, még a cicákat, sőt, a szarkákat sem bántják (már az a néhány, akiket ismerek, többek között az én labim és a barátaim labijai, goldijai), inkább engedik, hogy azok megkergessék őket vagy megegyék a vacsijukat. :)
2009. aug. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem golden retrieverem, mindenkinek csak ajánlani tudom a fajtát. Végtelenül nyugodt, a gyerekekkel imád játszani, 3 éves unokatesóm belekapaszkodik, ráül, meghúzza néha a farkát, de még csak oda sem fordul. Viszont borzasztó játékos, túrázni nagyon szeret, de mégsem bolondul meg, ha kimarad a napi séta. Nagyon könnyen tanul, pár alkalom gyakorlás után simán megcsinál akármilyen trükköt, általában könnyen nevelhetőek.
2009. aug. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
egyértelműen golden. A golden egy tünemény rendkívül gyerekszerető és türelmes. nekem goldenem van barátnőmnek vizslája azért van egy kis különbség. A golden második anyja" lesz a gyerekeknek és ha meghúzzák a farkát vagy bármit csinálnak vele megse mozdul. Nagyon okos rendkívül tanulékonyés valamivel kevesebb a mozgásigénye .
2010. máj. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
előző vagyok. előttem vgálaszolónak teljes mértékben igaza van.
2010. máj. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
golden retriever
2010. dec. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem ez nagyon eljeserít. A golden lassan divatfajta, amíg a vizsla a mellett, hogy magyar még őrzi régi értékeit. Én is egy vizsla mellett nőttem fel. Lovagoltam rajta, téptem, nyúztam, evés közben még a szájába is benyúlhattam. De hagyja csak nyugottan mindenki, hogy a magyar fajták eltűnjenek és szerepüket átvegyék a külföldi divatfajták.
2011. márc. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
divatfajta? hát lehet de nem véletlenül ;) nyilvánvalóan oka van annak hogy ennyire felkapott lett és nem a két szép szeme az oka ;) és ha ez megnyugtat az én goldenemmel is bármit lehet csinálni amiket leírtál akármit,két barátnőmnek is vizslája volt...elég nagy a különbség...az ő vizslájuk rettentően izgága volt(mint minden vizsla ) igy könnyen felboríthatják a kisebb gyereket. Mindenképpen a golden retrievert ajánlom mindenkinek aki két fajta között vacilál,azért nem kell vizslát venni,mert magyar fajta ha a golden retriever jobb tulajdonságokkal rendelkezik.
2011. ápr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!