Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Bolus adstringens tablettát...

A Bolus adstringens tablettát hogy kell adni kutyáknak? Milyen mennyiségben?

Figyelt kérdés

Tegnap este hasmenése volt a kutyámnak ezért csak rizst és csirke húst kapott, reggel már rendes széklete volt. Így kapott egy kis húslevest répát is, mert amúgy a rizst nem nagyon eszi meg és este megint hasmenése volt. Az oldalon láttam,hogy sokan ajánlják ezt a gyógyszert, de mennyi kell belőle? Vegyek neki egyáltlán vagy maradjon csak a diéta?

A kedve jó, játszik,iszik, étvágya is van vagy inkább csak lenne..mert keveset kap.

/4 éves,kistestű kutya,8kg /

Persze ha nem múlik el vagy javul akkor elviszem orvoshoz.



2012. okt. 8. 19:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy szokott kapni pedigree jutalomfalatot, sajnos tegnap is és ma reggel is adtam neki, mert úgy gondoltam,hogy az végülis "száraz étel" attól nem lehet baja.
2012. okt. 8. 19:41
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha rizstől meg rendes kajától nem múlik, akkor ne gyógyszerezd, vidd dokihoz. Persze ha csak egy napig diétáztatod, attól ne várj csodát, tartsd pár napig, és utána nézd meg, hogy mit produkál, amikor fokozatosan (!) visszaszoktatod a szokásos kosztjára.
2012. okt. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem a húsleves volt a baj...semmi baja nem lesz,ha nem kap enni egy napot.

Amúgy én 25kg-os kutyának 2x1 tablettát adok, Te is adhatsz 1x felet és 2-3 szén tablettát.

De szerintem,ha egy napot koplaltatod és utána sovány csirkét adsz rizzsel legalább 2 napot,akkor nem lesz baj és tabletta se kell.

2012. okt. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igazatok van elégnek kell lennie a diétának. A gyógyszerig úgy jutottam el,ha már ilyen szépen elrontottam a gyógyulását / szerintem is a húsleves nem kellett volna/ hátha így könnyebben rendbe jön, mert megnéztem a gyógyszert és lényegében az ilyen bélfertőtlenítő.

Mindenesetre most nem kap az biztos, ma 2x kakilt nem volt az igazi,de volt "formája és egyben" volt,egyik után még próbálkozott,de már nem jött semmi, az szerintem jó. Most viszont,nem rontom el szigorúan rizs, csirke hús holnaptól. :)

Egyébként a széntablettát hogy gondoltad? 2-3 egyszerre vagy egy nap? Azt tudom mire jó,de még én nem szedtem soha, kutyámnak se adtam még. Szóval bocs, a hülye kérdésért :D

2012. okt. 9. 19:06
 5/9 A kérdező kommentje:
Még valami, esedékes lenne féreghajtó, ha azt egy hét múlva adom neki az úgy jó lesz, nem fog vissza esni? /amúgy nem szokott tőle hasmenése lenni/
2012. okt. 9. 19:09
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Az féreghajtó, nem hashajtó, add neki nyugodtan, amikor épp nincs hasmenése. Ha van, akkor én inkább várnék vele, nehogy túl gyorsan szaladjon át és ne legyen hatása, bár lehet, hogy úgy is jó lenne, nem értek hozzá ennyire :)
2012. okt. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor egy hét múlva adok neki inkább csak, úgyis 3 havonta szokott kapni, nem nagy gond ha kicsit csúszik szerintem,úgy lesz a biztos, mert én se értek ennyire hozzá :)
2012. okt. 9. 20:33
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Nyugodtan adhatod egyszerre a széntablettát vagy elosztva is. Nem lesz baja tőle,az nem igazi gyógyszer.Szerintem többtől se lenne gond,de 2-3tól biztos nem. A bolus se igazi gyógyszer, szóval nagy bajt nem tudsz csinálni vele.(persze azért nem cukorka:-))
2012. okt. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. okt. 11. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!