Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitas utan egy 2 eves...

Ivartalanitas utan egy 2 eves szuka veszit az agressziojabol, folenyessegebol?

Figyelt kérdés
A kistermetu kutyusommal szemben,miota a kicsi ivartalanitva van kb 1 eve,a nagytermetu nem ivartalanitott szukam sokszor folenyeskedik vele szemben es neha neki is megy a kicsinek.Penteken lesz ivartalanitva.Fog vesziteni ebbol a magatartasabol,vagy ez mar igy marad?Es ha igen,mennyi ido mig megvaltozik?

2012. okt. 8. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:

A kutyád domináns, nem tartom valószínűnek, hogy ezen az ivartalanítás segítene. (ettől függetlenül mindenképp csináltasd meg a műtétet)

Egyébként hogy neveled őket? Mióta vannak együtt? Más kutyákkal is domináns a nagyobbik kutyád? Tudná komolyan bántani a kicsit?

2012. okt. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szukáknál jelentősen kevésbé csökken a dominancia az ivartalanítástól. Lehetséges, van rá esély persze, de nem garancia erre a műtét. De emellett én is azt mondom, hogy mindenképp ivartalaníttasd.

A dominancia közel sem jelent egyben agressziót is. Egy kő kemény domináns kutya is ugyanúgy -sőt legtöbbször jobban- tud kommunikálni a fajtársaival, mint egy omega típusúbb, mindenféle nyílt agresszió nélkül. A nevelésben vannak és voltak hatalmas gondok, amit ki kell javítani minél hamarabb. Ha egyedül nem tudod, mihez kezdj, nagyon javaslom, hogy keress fel egy jó sulit, lehetőleg csak olyat, ahol van terápia is és ami nem a munkára éleződik ki, hanem a viszonyotok rendezésére.

2012. okt. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem számolnék ezzel, ha ilyen a jelleme, és főleg ha már hozzászokott az ilyen viselkedéshez, az nem sokat segít (kanokon sem). Ilyen tekintetben az ivarérés előtti ivartalanítás számít igazán, de természetesen az egészségügyi előnyök miatt mindenképpen érdemes megcsináltatni, és hát azért a hormonok csökkenése a kutya általános "energiaszintjét" is csökkenti valamennyire, úgyhogy ha domináns is marad, kevésbé hevesen fogja csinálni.
2012. okt. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az ivartalanítás nagyon fontos sok betegség megelőzhető vele, de a temperamentuma nem igazán fog változni. A kutyáknál megvan a falkarangsor, sőt nemcsak a kutyáknál a családban, ahol élnek ők ezt beállítják maguknak. A nagy szuka kicsit talán falkavezérnek gondolja magát, ez hiba, csak az ember lehet falkavezér egy családban, a kutya nem. Én is jártam így, a kutyasuli segített. Van olyan suli, ahol kifejezetten viselkedésproblémás kutyákkal foglalkoznak és "megjavítják" őket, ill. a gazdit tanítják meg jó falkavezérnek lenni. :-)
2012. okt. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van egy kan kutyam is,es a nagyobbik szukam tole tart es vele szemben nem dominans.Engem elismernek falkavezernek,mert ahogy raszolok abbahagyja barmit csinal,akar a morgast a kicsivel szemben is,es mindenben szot fogad,elore enged engem,stb,...ugy latom inkabb hogy a kicsivel szemben ok kettojuk kozt megy ez a ki az erosebb dolog,...a kicsi is ezt probalgatta meg ivartalanitas elott,de azota eltelt egy ev,es o lenyugodott,nala mar nincs dominancia,...ezert gondoltam hogy a nagy szukam is hatha lenyugszik.Szereti nagyon amugy a kicsit,es csak neha fitogtatja az erejet,...ha akarna,tudna benne kart tenni,de annyira azert nem durva a helyzet,es csak ritka esetekben fordul elo.Mindenkepp ivartalanittatom,...eleve nem emiatt akarom,hanem mert 1.hogy van egy kanom is,2.meg tartok a betegsegektol.De azert remeltem hogy kicsit nyugisabb lesz.Van egy kan huskym is,ivartalanitott,es o is jelentosen megnyugodott a mutet ota,o is dominansabb volt,meg masabb volt,mostmar sokkal nyugisabb.
2012. okt. 9. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!