Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél minden embertől a...

Miért fél minden embertől a 4,5 hónapos kutyám?

Figyelt kérdés
Nem fajtatiszta kutya, golden retriever-labrador keverék. Járunk már oviba, hogy szocializálódjon, de ez kevés. Megyünk sétálni, meglát messziről egy embert, és elkezd ugatni. Látszik, hogy fél, ideges. Ha kutyával jönnek szembe, szintúgy. Nem tudom mit csináljak már, akit nem ismer, nem is engedi neki, hogy megsimogassák. Nem bízik meg az idegenekben. Nem az a bajom, hogy nem engedi a simogatást idegeneknek. Az a bajom, hogy fél tőlük és ezt ki is mutatja ugatással. Szerintem ez mind a szomszédom hibája, mert amikor hazahoztam a kutyát, ő odahívta magához a kerítéshez, és elkezdte ijesztgetni, meg pöckölgetni az orrát. Azóta hiába akarja a szomszéd magához csalogatni kajával, a kutya olyan szinten nem bízik meg benne, hogy egy méternél közelebb nem megy az emberhez. Szerintem ezért fél minden idegentől, mert ez a gyökér ezt csinálta vele. Akkor persze szépen elbeszélgettem a drága szomszéddal, azóta próbál közeledni a kutyához. Ezen hogy segítsek? Rengeteg kutyás könyvet elolvastam, kutyanevelésről, stb. Teljesen felnéz rám a kutya, hallgat rám, és amikor sétánál előjön ez a félelem idegen emberektől vagy kutyáktól, akkor a lábam mögé bújik és onnan figyel, ugat. Tehát védelmet vár tőlem. Gondoltam kutyaovi segít, nem tanulni járunk oda, csak szocializálódni. Ott teljesen jól elvan, játszik más kutyákkal, de az embereknek ott sem tűri el a simogatást. Minden este sétálok vele, és nem egyedül, hanem egy szomszéd kutyussal. Itthon sokszor összeengedjük a szomszéd kutyákkal, sok az egy év alatti kutyus, sokat játszanak együtt, négyen-öten. Tehát mindent megteszek, hogy szocializálódjon. Szerintetek mi lehet a baj?

2012. okt. 9. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Annyira én sem vagyok tapasztalt,mert nekem is ennyi idős most a kiskutyám, mi is járunk oviba, és ott beszélgettem a kiképzőkkel, illetve nagyon sokat olvastam a kutyákról.

Először is, amikor ilyen van, hogy a kutyus fél, és mögéd bújik, akkor ne simogasd meg semmiképpen, mert ezzel rögzíted benne a helytelen viselkedési formát, azt fogja hinni, hogy ilyenkor félni kell, de ha a későbbiekben már nem is fog félni, ez a viselkedés megmarad nála, mert azt fogja hinni, hogy ez jó. Ilyen esetben ne is figyelj oda arra amitől a kutyus fél(a kutya ne észlelje, hogy figyeled), ne állj meg, menj tovább ugyan úgy, mintha ott sem lenne az az ismeretlen ember/dolog. Ha a kutyád vezetőként/ domináns félként tekint rád, akkor úgyis figyeli a reakciódat,és ha látja, hogy te nem félsz, sőt, le se kaksizod azt a dolgot, akkor megfogja egy idő után érteni, hogy az nem bánt. ez persze nem egyik napról a másikra fog menni.

A sétákhoz mindig vigyél magaddal jutalomfalatot, és amikor elvárásaidnak megfelőlen viselkedik jutalmazd. Ha majd megint fél, akkor csináld azt amit mondtam, és miután elhaladtok az ember mellett, és nem vált halálra a kutyád, akkor jutalmazd meg, hogy tudja, hogy ez az elvárásod.

Remélem segítettem, és sok sikert a kiskutyához;)

2012. okt. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Ezeket már én is csinálom. Lehet még azelőtt bántották, mielőtt hozzám került. Befogadott kutya. Kicsit tanácstalan vagyok, mindent úgy csinálok ahogy te is írtad, az oktató is ezt mondta. :(
2012. okt. 9. 09:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm szépen a válaszod! :)
2012. okt. 9. 09:19
 4/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

A kutyaoviban kérd meg a kiképzőket, oktatókat, hogy veletek célirányosan ebben a dologban is foglalkozzanak!!!


Ha nem vagy ellene a földről etetésnek, akkor az utcán néhány embert megszólíthatnál, először talán kutyásokat, hogy a kutyádra nem nézve, csak szórjanak le elé fincsi párizsit, sajtot, stb. Te ne buzdítsd, csak ha elveszi, akkor egy szolid "jól van, ügyes vagy" reagálás legyen részedről.

Az tényleg fontos, hogy ne reagálj a félelmére, mert ha a vezér nem fél, akkor előbb-utóbb a kutya is levesz ezt és nem fog félni.

2012. okt. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Na hogy haladsz a kutyussal?

Majd írd meg, hogy jobb vagy esetleg rosszabb lett-e

2012. okt. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!