Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkorára nő a husky?

Mekkorára nő a husky?

Figyelt kérdés

A neten azt olvastam,hogy

"Marmagasság: kan 54-60 cm, szuka 51-62 cm

Testtömeg: 16-27 kg"


Na már, most nekem van egy huskym, 4 hónapos, 12 kiló, és a marmagassága 48 cm.(szuka)


Egyáltalán nem túlsúlyos, nagyon jól néz ki, de ez az adat egy kicsit megzavart... mert tudtommal egy kutya átlag 1 - 1,5 éves koráig fejlődik.

Na már most, akkor az én kutyám vagy nem fog már sokat nőni, vagy nagyobb lesz az átlagnál... akinek van felnőtt huskyja, annak mekkora a kutya? ez a (kutya-tár-os) adat átfogja ezt a mértéket, vagy csalóka?


2012. okt. 9. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy más ütemben növekszik mint a többi kölyök. Lehet korán érő típus, mint barátnőm német juhász szukája, az is már 60 cm magas volt 6 hónaposan, aztán 6 hósan tüzelt is és utána már nem nagyon nőtt, csak vagy 2-3 centit. Hiába mondják hogy 1,5 éves koráig nő, az leginkább a kanokra igaz, a szuka az első tüzelés után már nem sokat nő. Viszont az ivarérés előtt ivartalanított szukák nagyobbra nőnek.
2012. okt. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az ott olvasott adatok korrektnek tünnek. Ami persze nem zarja ki, hogy a tied nagyobbra nöjön az atlagnal. Hiszen epp a 4. es 6. honap között kene nagyot nönie, "nyulnia". Utana ez mar lelassul, es nem szammottevö (masfel eves koraig fejlödik, es nem nö!)
2012. okt. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.
2012. okt. 9. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!