Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges ez? Egy kutya...

Lehetséges ez? Egy kutya bundáját tönkre lehet tenni ha túl sokat van fésülve? A fésű kiszedheti olyan szinten az aljszőrzetet, hogy szinte semmi nem marad és eldurvulhat tőle a bunda?

Figyelt kérdés

Nekem huskym van és idén nyáron pont ez történt. Elég sokat volt fésülve, vettem egy aljszőr fésűt ami kiszedheti a szőrt, főleg ha vedlik. A kutyusomnak szinte eltűnt az összes aljszőre, nagyon ritka lett a bundája, és durva a tapintása.

Én azt hittem a nagy meleg miatt hullajtotta ki ennyire a szőrét, amúgy szép volt neki, csak durva meg nagyon nagyon ritka, főleg egy huskyhoz képest. Pedig előző nyáron sem volt neki ilyen meg eddig semmikor csak most mióta evvel a fésűvel fésültem. Sokat aggódtam is ez miatt, hogy normális e, mióta nem fésülöm annyira azóta persze nő vissza szőre lassan, meg persze jön a tél is.

Erre a napokba néztem egy videót, egy elég hires tenyésztőnek a videóját, ahol nagyon sok mindent elmond a huskykról, tartásról, etetésről, ápolásról. És ő tett emlitést arról, hogy nem szabad túlzásba sem vinni a fésülést, mert könnyen elritkulhat, eldurvulhat tőle a bunda, vagyis túl sok szőr fog kihullani és evvel átlehet esni a ló túloldalára...

Nah ekkor jutott eszembe szegény kutyusom, lehet én rontottam el ennyire a bundáját avval, hogy túlságosan sokat fésültem?



2012. szept. 18. 21:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
7%
De miért is? Tényleg, valaki azt hitte, hogy egy kutya a tundrán fésülködni szokott? Vagy az eszkimók fésülgetik a kutyáikat?
2012. szept. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem hiszem azt, de azt hittem jót tesz neki. Bocsánat, hogy ezt az egyet nem tudtam előre.
2012. szept. 18. 22:01
 3/23 anonim ***** válasza:
7%
Aranyos vagy, de ne tőlem kérj bocsánatot, hanem a kutyustól. Nem engem fésültél. De akkor most tanultál valamit ebből, igaz?
2012. szept. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Tanultam.

Csak azt nem értem, hogy miért kell itt ált. bunkó módon válaszolgatni, ha az ember nem tud valamit. Meglepett a dolog. De gondolom mások már úgy születnek, hogy mindent tudnak. jó nekik.

2012. szept. 18. 22:12
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, ki válaszolt itt bunkó módon, mert csak én válaszoltam itt. Ez megjegyzés a részedről viszont tényleg az volt. Miután alkalmatlannak bizonyultál a párbeszédre, távozom innen. Fésülgess csak, amit akarsz.
2012. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha furminátorral, vagy valami hasonlóval fésülted sokat, akkor valószínűleg tényleg eltűntetted az aljszőrzetét. Ne vidd túlzásba a szőrápolást, legalábbis azzal a kefével ne. Amúgy szerintem vissza fog nőni, ha hagyod.
2012. szept. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nincs avval gond, hogy kikefélted a szőrét. Nyáron meg főképp. De legközelebb ne vidd ennyire túlzásba. Szerintem elég azt a szőrmennyiséget eltávolítani rendszerességgel, ami már nagyon "csomókban" áll. Ezt teheted kefével vagy a kezeddel. De ne keféld állandóan végig a bundáját.
2012. szept. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

amit te használtál kefét maximum hetente 1x szabad használni,és 1 területen csak 1x végighúzni mert nagyon szépen szedi a kihullott szőrt,de meg is ritkíthatja egy ember aki nem ért hozzá,jelen esetben te.

Vegyél neki egy filcbontó fésűt:


[link]


és egy sima tükrös kefét:

[link]


és ezekkel ápold rendszeresen. A filcbontót csomókra tudod használni,valamint összeállt szőrre és szőrbontásra tökéletes, a másik kefét nyugodtan használhatod naponta.

Aljszőrkiszedőt ezek mellett elég hetente-kéthetente ne vidd túlzásba mert ez lesz az eredménye!

2012. szept. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Én megvettem a furminátort 10 ezerért, tavasszal egyszer kifésültem vele a kutyámat, a levedlett aljszőrzet természetesen benne maradt (esélytelen is lenne azokkal a 4 millis fogakkal akár csak az aljszőrzet felszínét is elérni) és eshettem neki a megszokott hosszú fogú fésűvel. Utána hónapokba telt, mire helyreállt a szőrminősége, mert a furminátor teljesen tönkre tette. Azóta csak a macskán használjuk, arra tényleg jó.
2012. szept. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Én pedig esküszöm a fuminátorra, imádom. De tudni kell használni. A használati útmutatóban is benne van, h túlzásba lehet vinni.
2012. szept. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!