Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartók, kutyabarátok!...

Kutyatartók, kutyabarátok! Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

300 nm-es kertünk és két kisgyerkőcünk van (4 és 2 évesek). Férjemnek volt már kutyája, szereti őket, tud velük foglalkozni. Én kicsi korom óta parázok az összestől, ha kicsi, ha nagy. A gyerekek nagyon szeretik az állatokat, de mivel gyerekek, szaladgálnak, hangoskodnak, ugrálnak, nyúznak....

Szeretnénk jövőre kutyust, én is szeretnék megbarátkozni vele. Milyen fajtát ajánlanátok?

Köszi!


2012. okt. 9. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Skót juhász. Imádja a gyerekeket, okos, kertben a nagy szőre miatt tartható. Nekünk most 7 hónapos és imádjuk.
2012. okt. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyre bementek, elmondjátok az igényeiteket, és ők majd ajánlanak kutyát. Nem kell félni, nekem is két befogadott kutyám van, sőt, ha felnőttet választasz, legalább le van a gond a kölyökkori bíbelődésről. Egyébként ugye tudod, hogy hiába van kert, a kutyát ugyanúgy NAPONTA sétáltatni kell?
2012. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Golden retriever, Labradorok :) Kezes bárányok , bár ha nem nevelik őket akkor ők is az ember fejére tudnak nőni. Ha a férjed tud bánni a kutyákkal akkor nem lesz gond de ajánlom hogy menjetek vele kutyasuliba esetleg mehetnél vele te is hogy kicsit úgymond szocializálódj a kutyákhoz hisz ott sok kutya van.:) Naponta 1-2 óra séta nékik bőven jó egy kis tanulással fűszerezve ugyanis nagyon okos fajták. És házőrzésre teljességgel alkalmatlanok .:D

Egyébként a gyerekeket is meg kell tanítani hogy nem nyúzhatják a kutyát, ezt jó ha tudjátok. És gyereket sosem hagyunk egyedül egy kutyával sem bármennyire is bíztok benne. Jó kutyázást.:)

2012. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is vagy a menhelyet vagy labradort/golden retrievert ajánlok. Abszolút családi kutyák!
2012. okt. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora legyen a kutyus? (kistestű, közepes, nagy vagy óriás)

Külsejével kapcsolatban van valami elvárás? (Hosszú szőr, rövid szőr...stb)

Kinti kutya lenne, vagy benti, akinek kijárása van a kertbe is?

Aktív kutyát szeretnétek, vagy olyan lusta fajtát, amelyik egész nap lustálkodik és inkább a szoba közepén alvós típus?

2012. okt. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 osvathtibi ***** válasza:
100%
Van egy könyv, ami (többek közt) erről szól, hogy mi alapján válassz magadnak kutyát. Jogosítvány kutyákhoz a címe!
2012. okt. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagytestű, dús bundájú (mackós termetű), kinti kutya. Ilyen tetszene nekem. De mivel nem vagyok járatos a témában ettől eltérő külleműt is ajálnhattok. A lényeg hogy gyerekek mellé való legyen. Inkább nyugodt természetűt, mint izgágát. Duracell nyuszink (gyerekek) van már kettő :-).
2012. okt. 9. 16:26
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Újfunlandi???
2012. okt. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor Leonbergi :) Tipikus maci kutya, imádja a gyerekeket és nyugodt fajta.
2012. okt. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Leonbergi. Ezt a fajtát direkt nagytestű családi kutyának tenyésztette ki Leonberg város tanácsosa, a külsejét pedig oroszlán-szerűre alakította a tenyésztés során, hogy később városának címerállata legyen. Épp a minap olvastam róla a kutyás újságban. Nektek is érdemes lehet megvenni az e havi számot, ha megtetszik a fajta.
2012. okt. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!