Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eddig az előző gazdiánál a...

Adry16 kérdése:

Eddig az előző gazdiánál a kutyum a rolyal canint kapta ha elhozom adhatok neki egyből happy dogot vagy eukanubát?

Figyelt kérdés
Kiskutya

2012. okt. 10. 10:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Adhatsz, csak készülj fel rá, hogy esetleg hasmenése lesz. Ha nsm szeretnéd ennek kitenni se őt, se magadat, akkor fokozatosan keverd a régi tápjába az újat, először keveset, aztán egyre többet, amíg csak az új kaja marad. Ez normális esetben egy néhány napos folyamat, max. egy hét.
2012. okt. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ahogy előttem leírták kaphat hasmenést ha nem fokozatosan álltok át, de nem minden kutyának érzékeny a gyomra a tápváltásra. Az enyémeknek a jó minőségű tápoktól nincs hasmenése, de a royal-t és a eukanubát kerülöm, nem tartom jó tápnak őket!!! A happy dogot sokkal többre értékelem!
2012. okt. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem tudod az előző gazdit megkérni, hogy adjon az ottani tápból? Vagy ha ő nagy kiszerelésben veszi, akkor ki is fizethetnél neki valamennyit belőle. De kimérve lehet venni állatkereskedésekben, vagy akár állatorvosnál is, csak utána kell kicsit járni, hogy hol.
2012. okt. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz kérni az előző gazdijától, akkor kevered a tápokat.

Ám mindegyik táp tele van kukoricával, nem etetnék egyikkel sem és ráadásul mindegyik borzasztóan fel van árazva.

Vannak ennél jobb tápok is (ráadásul olcsóbbak!), pl. Brit, Josera, stb.

De ha Happy Dog v Eukanuba árában keresel, akkor ott van pl. a Brit Care!

2012. okt. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nekem az állatorvos nagyon ajánlja az eukanubát. csak annál kicsit olcsóbbat keresek, mint pl a Happy dog. Ilyen mínőségű táp van e kimérősbe?
2012. okt. 10. 12:43
 6/13 anonim ***** válasza:
Úgy tudod a tápokat a legolcsóbban megvenni, ha netről rendeled. Ugyan így be kell fektetni egy nagyobb kiszerelésbe, de összességében olcsóbb. Több netes tápfutár oldal is van, mindenhol szoktak lenni kedvezmények, pl ingyenes kiszállítás, vagy x összeghatár fölött ingyenes (lehet valakivel közösen is venni) vagy a hónap első hétfőjén ingyenes. Ilyenek.
2012. okt. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az állatorvosod valszeg azért ajánlja a Eukanubát, mert azt forgalmazza, abból van pénze. (A mi dokink a Royal Canint forgalmazta, így azt ajánlgatta, aztán mondtam neki, hogy köszönjük nem. Magas a fehérjetartalma stb. Ekkor már helyeselt, hogy igen, nagytestűnek ez valóban sok.)

Szóval hallgathatsz a dokidra, de előbb nézd meg a Eukanuba összetételét és ne a márkanévre vagy a dokidra adj, hanem a beltartalomra!

Első helyen találod azt, amiből a legtöbb van benne, utána fokozatosan csökkennek. Ne tévesszen meg az, hogy első helyen van pl. a csirkehús, mert ha utána következik kukorica és búza, akkor bizony a kettőből igen nagy a valószínűsége, hogy együttesen már több van belőle, ergo, gabonával eteted a kutyád javarészt és mint tudjuk, nem erre van a kutyának legnagyobb szüksége!

2012. okt. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én etettem amúgy Happy Doggal, tele van kukoricával az is, ahogy írtam.

2-3 hetente trutyisodott a kutyusom kakija és vakarózott tőle (nem csak én tapasztaltam ezt), úgyhogy nem ajánlom.


A Brit Care pl. itt a legolcsóbb:

[link]

2012. okt. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
a happy dognak a supreme tápjai szuper jók! A kutyám aki sok mindenre allergiás attól nem jön ki!
2012. okt. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az enyémnek attól volt minden baja.

Az összetétele nem a legjobb, kukoricából van benne a legtöbb. Persze az már más kérdés, hogy melyik kutyának-melyik táp válik be, de ettől függetlenül az összetétele és az ár/érték aránya nem jó.

2012. okt. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!