Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy menhelyről ivartalanítá...

Ha egy menhelyről ivartalanítási kötelezettséggel hozok el egy felnőtt kutyát, akkor azt ők csinálják?

Figyelt kérdés

Van egy kistündér kutyus a Zöld Menedék menhelyen, és azt mondták, hogy ivartalanítási kötelezettséggel lehet csak elhozni. Már felnőtt. Ilyen esetben ők csinálják meg az ivartalanítást, és én kifizetem, vagy elhozom, aláírok egy papírt, és a saját orvosunkhoz viszem el? Ha ők csinálják, az általában olcsóbb, nem? A mi dokink 20-25e között csinálja a közepes testű szuka kutyák ivartalanítását.

Illetve, ha a menhely csinálja, akkor mennyi idő amíg felépül a kutyus, és elhozhatom?


Addig lehet látogatni?


Milyen a Zöld Menedék menhely? Korrektek? Csak a Rexet ismerem, őket nem.



2012. okt. 10. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítási kötelezettség azt jelenti, hogy neked kell ivartalaníttatnod!

Ha ivartalanított akkor már nincs kötelezettség mert ivartalanítva van.

Lehet olcsóbb ha ők csinálják de biztos szerződésben vannak valamelyik állatorvossal aki olcsóbban megcsinálja mint más!

Ivartalanítás után szerintem másnap már hazaviheted ez egy rutin műtét :-) Nemrég ivartalaníttattam én is 2 nap múlva rohangált :-)

2012. okt. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából elég zavarosan beszélt a nő, alig értettem, de mintha azt mondta volna, hogy ők csinálják. Ezért volt furcsa, mert máshol nekem kell intéznem, és ők ellenőrzik.
2012. okt. 10. 10:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell saját dokival csináltatni, a menhelyek általában szerződésben vannak 1-1 állatorvosi rendelővel, és általában olcsóbban tudják megműttetni az állatot.

A tesómék a Rextől fogadtak örökbe cicát, a műtét után azonnal vihették haza.

2012. okt. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha ragaszkodnának ahhoz, hogy ők csinálják, akkor eleve azt mondanák, hogy ivartalanított kutyát adnak, (legfeljebb elkérik a műtét árát utólag).


Mivel kötelezettséggel, hozod el, azt jelenti, hogy kereshetsz egy olyan orvost, amilyet akarsz. Ha már van állatorvosod, vagy a lakóhelyedhez közelihez fogsz majd úgyis járni, akkor célszerű nála csináltatni, hiszen ha gond van, hozzá tudod leghamarabb visszavinni.


Ha nem ismersz állatorvost, akkor nyilván tudnak ajánlani neked egyet.

Hogy olcsóbb-e annál, mint amit te tudsz? Kérdezd meg mennyiért csinálja!

Azonnal elhozhatod, ha beviszed egy rendelőbe, ott sem tartják bent a kutyát ivartalanítás után (a váróteremben persze még elidőzhetsz egy kicsit).

2012. okt. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is csak a REX-et ismerem, onnan hoztam el fiatal, ivartalanított kan kutyust. Korrektek voltak. Az állat boldog és őrzi a házat rendesen.
2012. okt. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Fannybaba8 ***** válasza:
Attól függ mondhatod hogy te szeretnéd és utána megmutatod hogy tényleg ivartalanítva lett de van hogy ott ők meg csinálják.Ha ők csinálják olcsóbb is.Zöld Menedék menhelyről lett egy Spániel keverékem és csak jó tudok róluk mondani
2012. okt. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ritya98 válasza:
Van olyan menhely ahol beívartalanítják neked és ott kell kifizetni ;) Ebben az ügyben érdeklődj náluk ha ezt megakarod tudni hogy hogy megy.
2012. okt. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!