Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ha kutyát választanátok...

Ritya98 kérdése:

Ti ha kutyát választanátok kölyköt vagy felnőttet vennétek?

Figyelt kérdés

Ezt egyfajt közvéleménykutatásnak szánnám ;)

a válaszokat előre is köszönöm :))



2012. okt. 11. 19:04
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat eddig.Azért akartam ezt megérdezni met én egy menehelyen dolgozom és kíváncsi vagyok az ország véleményére ;)
2012. okt. 11. 19:40
 12/30 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen célra:

- én agilityzek, tehát arra csak kölyköt, nagyon jó(!!) tenyésztőtől

- ha csak úgy, h legyen egy kutyám akit szeretek, akkor csak menhelyről, felnőttet

(megjegyzem: mindkettő van, és pont ilyen úton)

2012. okt. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Egyértelműen egy okos és szép fekete labradorKÖLYKÖT!!!
2012. okt. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Fannybaba8 ***** válasza:
Erre a kérdésre nem tudok pontos választ adni.Egy felnőtt kutyával sokkal könnyebb.Viszont egy kölyök kutya jobban alkalmazkodik a körülményekhez (gyorsabban tanul, jobban kötődik az emberhez)
2012. okt. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Alapvetően én megkomolyodott felnőtt kutyát választanék, mert ismert a jelleme, kiszámíthatóbb az etetési költsége.

Nekem viszont vágyálmom terelni járni a leendő kutyámmal, ahhoz viszont kölyköt kell választani. A hivatásos juhászok is azt vallják, hogy a 2-3 éves kutya már nem tanulja meg olyan jól a munkát, mint egy kölyök.


Én azt mondom egy átlagos családhoz a felnőtt jobban passzol, mert őt jobban magára lehet hagyni, mint egy kölyköt.

2012. okt. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

"gyorsabban tanul, jobban kötődik az emberhez"


Úgy h nem egy felnőtten örökbefogadott kutyám van/volt (úgy h volt kölyköm is), azt kell h mondjam h egyik állítással sem értek egyet... Ezek nem az életkortól függnek de még nem is attól, h mióta/milyen kortól van nálam a kutya.

2012. okt. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Az ország véleményét innen nem fogod megtudni, de segíthetek: a legtöbben kölyköt akarnak, mert azt hiszik, hogy a felnőtt már nem fog hozzájuk ragaszkodni, meg nem nevelhető. Amiket itt válaszolunk, az nem reprezentatív, sokkal több tapasztalt kutyás jár ide válaszolgatni, mint amennyi kint rohangál az utcán kutyát keresve.
2012. okt. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Ha menhelyen dolgozol gondolom latod, hogy a kis es kozepes testu, valamilyen fajtajelleget akarmilyes kismertekben is mutato kedves, jatekos kutyak mennek, mig a nagytermetu es a fekete kutyak csak elvetve. A kolyok megy szinte minden mennyisegben, az idos semennyire, akarcsak a fekete.
2012. okt. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
én most vettem egy növendék kutyát , sport célra, és örülök neki. Róla már biztosan tudom, hogy alkalmas lesz, egészséges. Amióta elhoztam szinte az árnyékom, imád, szeret, és ragaszkodik hozzám, és a munka vele, maga az álom. Számomra kölyök kutyánál nagyobb a rizikó, felnevelm 1 éves koráig, és kiderül, nem alkalmas a célra megválni tőle, amikor már szereti az ember, lehetetlen.
2012. okt. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Attól függ mire és hogy állok anyagilag.

Sportolni, egyke kutyának csakis kölyköt megbízható helyről. De ha megtehetném hogy egyszerre több kutyát is tartsak és köztük legyen "csak kedvenc", akkor az biztos az valahonnan befogadott, valószínűleg felnőtt és talán kicsit problémásabb kutya lenne, akiért nem igazán kapkodnak a gazdijelöltek, akivel úgy érezném, hogy én még elbírok.

2012. okt. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!