Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ha kutyát választanátok...

Ritya98 kérdése:

Ti ha kutyát választanátok kölyköt vagy felnőttet vennétek?

Figyelt kérdés

Ezt egyfajt közvéleménykutatásnak szánnám ;)

a válaszokat előre is köszönöm :))



2012. okt. 11. 19:04
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Ha megengedhetném magamnak, én több kutyát tartanék. Menhelyről vinnék, ahová önkéntesként járok, egy jelölt biztosan van egy 3 év körüli kutyus személyében :).
2012. okt. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
A következő kutyámat tenyésztésre és agilityre szeretném hozni, nagyon jó helyről. Elsősorban kölyköt keresek, de egy jó képességű fiatal felnőtt is jöhet, ha úgy látom, hogy tényleg jó tenyészkutya lenne. Ha viszont más fajtát szeretnék majd a későbbiekben tartani, akkor menhelyre mennék.
2012. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Nem tudom...

Kölykök azért, mert kiskorától én nevelem, ismerem minden mozdulatát, 1000%-ig bízom benne.


Felnőttet azért, mert sajnálom (menhelyi), és nem kell bajlódnom a szobatisztasággal, rágással, és egyéb csínytevésekkel.

2012. okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Én ezt az örökbefogadott kutyáimról is el tudom mondani:

1000%-ig bízom benne és ismerem kívül-belül.

2012. okt. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Sajnos az itteni vélemények abszolut nem fogják tükrözni az országos tendenciát, mert azért csak felvilágosultabb a közösség mint a nagy magyar átlag.


Szerintem a kutyát "beszerzők" 15 %-ának jut eszébe a menhely vagy a fajtamentések, aztán talán felük fogad be onnan kutyát a végén, mert sokan nem értenek egyet a feltételekkel (lsd. ivartalanítás, láncraverés, miegymás). Aztán talán 15 % vesz kutyát tenyésztötöl ... az összes többi kutya meg szaporitott itthon.

2012. okt. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Kölyökként vettem a kutyám (tenyésztőtől), letettem a voksom egy fajtánál. Ha később változik a helyzet és családi házba költöznénk, biztos hoznék ki menhelyről is kutyust, de panelba nem tudnék többet sajnos.


Mielőtt hazahoztam őt, körbenéztem menhelyeken, fajtamentőknél, nem feltétlenül akartam kölyköt, de nem volt az adott fajta. - Most bezzeg minden héten látok egy hirdetést :(

2012. okt. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Mindenképp kölyköt, de szívesen fogadom örökbe menhelyről. Ott is van kölyök bőven. De a mostani két kutyám még remélem, jó sok ideig él, szóval olyan 10 év múlva lesz aktuális gondolkodni ezen..
2012. okt. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Bármelyiket,mindegyik sok örömet ad,nekem volt felnőtt,és kölyök befogadott kutyám is,mindet az utcáról szedtük be,csodálatos kis élőlények. A felnőttet is lehet nevelni,sőt,ha jól bánsz vele,nevelni se kell,önmagától kialakul benne az a tulajdonság,hogy szót fog fogadni neked,mert ők hálásak,ellentétben az emberekkel.
2012. okt. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
én első kutyának mindenképp egy felnőtt kutyát szerettem volna, de a menhelyen (szerencsére vagy sem) egyet sem találtam(akita inu), ezért választottam a tenyésztőt. Most egy éves, imádom, de a következőnél, ha nem ragaszkodom egy adott fajtához, akkor biztos egy felnőtt kutyát választok.
2012. okt. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
1 felnőtt 1 kölyök fajtamentőktől és menhelyről
2012. okt. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!