Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy szukát két kan fedezett...

Egy szukát két kan fedezett be, kinek van nagyobb esélye az apaságra?

Figyelt kérdés
Ma a kankutyámnak, megvolt az első fedezése, de sajnos, nem ő volt az egyetlen, akinek sikerült összeragadni a szukával. Ma történt mind a két fedezés, németjuhász szukát egy vizsla és egy németjuhász fedezett be. A szuka most van 12. napban, a vizslával csak egyszer ragadtak össze a németjuhásszal kétszer és két nap múlva megismétlődik. Lehetséges, hogy a szültendő alomnak két apja lesz, vagy csak az egyik kutya győzhet? Az számít jobban hogy hányszor történt meg a dolog, vagy az hogy melyik történt előbb?

#fedezés #két kan
2012. okt. 11. 22:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ma már az nj-nél kiderül a bibi, ha nem azonos a szülő a törzskönyvivel. DNS vizsgálat kötelező már az alom törzskönyvezéséhez a szülőknek. Ha valamelyik kölyök nem stimmel, bukta van.
2012. okt. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 12. 00:05
 13/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem értem miért pontoztátok le a 9. válaszolót, mert én maximálisan egyet értek vele.


Minden nagy tenyésztőnél előfordul, hogy hiba csúszík a szerkezetbe. Vannak, akiknél szándékosan, vannak akiknél véletlenül. Hozzá kell tenni, nem ezt kell példának tartani, de meg kell érteni, hogy előfordul.


Az én véleményem is az, hogy tényleg várd meg az almot. Ha nagyon biztosra akarsz menni, márpedig ha jól akarod csinálni, akkor mégy biztosra, akkor végeztess DNS vizsgálatot. Csak így tudod 100%-ig, hogy ki-kinek a kölyke, és nyugodt lelkiismerettel adod őket gazdihoz.


Nem értek a fajtához, de valaki említette, hogy a DNS vizsgálat nálatok eleve kötelező, így mindenképpen kibukik a dolog.

2012. okt. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer csináltam már ezt, a szukám idősebb volt, utolsó alom és két kant is kinéztünk neki dönteni meg nem tudtunk így kértem engedélyt a klubtól és mind a kettőtől hoztunk spermát. Egy nap eltéréssel raktuk be kanonként 6ml-t. DNS vizsgálattal válogattuk szét az almot az amerikai kantól lett 6 kölyök az orosz kantól 2.. Pedig elvben az orosz kan spermája volt időben a progeszteron szint szerint, az amcsi kutyának már ugye a 36-42 órából a vége felé került be a spermája mégis ő "nyert"
2012. okt. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!