Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt azt hiszi sok ember...

Itt azt hiszi sok ember akinek kemény kutyája van hogy majd megvédi mindentöl a mai világban?

Figyelt kérdés
2012. júl. 13. 07:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Ezt honnan veszed??


Max. a cigányok gondolnak ilyet, akik direkt villognak a láncra vert pittbull-szerű kutyáikkal.

2012. júl. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom.

1. Inkább sokan státusz-szimbólumként tartanak nagy-kutyát, jelezve, hogy valahol ők is nagy-kutyák.

2. Másrészt, mások talán épp az ellenkezője miatt: ha már sehol sem lehetek nagy-kutya, legalább a kutyám legyen az.

2012. júl. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

"kemény kutyája"...mitől lesz egy kutya kemény? hogy nagyobb testű? egy bernáthegyi lehet olyan jámbor,hogy egy motor zajától összehúzza magát,és egy tacskó lehet olyan van,hogy szétharapja a lábadat...ennyi.

miért,ezt most honnan vetted egyébként,vagy hogy jött?

2012. júl. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Első! Az említett csoportból is, meg más hasonló agyhalott csürhéből is jut ide bőven ember, szóval a kérdés jogos.

Kérdező! Ja, azt hiszik. Erre ennél többet nem is lehet mondni, ez az értelmi színvonal. Meg se kell hallani az ilyeneket.

2012. júl. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem azzal van a baj ha az egojukat táplálják mindenféle 4lábon jár harci gépezetekkel. A gond az, hogy nem tudják őket kezelni.

Környezetemben sajnos nem egy "baleset" történt elszabadult státuszszimbólum terminátorok miatt. Az egyik "úriember" pl traktorkereket húzat rendszeresen a házikedvencével az nyílt utcán edzés címszó alatt. Megtörtént, hogy a blöki elszabadult és megharapott egy járókelőt. Még a gazda volt felháborodva, hogy mentőt és rendőrt hívtak (a kutya azóta is nála van)...

2012. júl. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ide is mindenki beirkál nem feltétlen cigány származású hogy melyik a keményebb meg neki harci kutyája van. Kiváncsi lennék kutya nélkül is ilyen nagyszájuk lenne?
2012. júl. 13. 09:36
 7/15 anonim válasza:
100%
Elég összetett a kérdés és nézhetjük több szempontból is. Pl mi számít "kemény" kutyának. Sokan a nagytestűeket sorolják ide.. Nekem van egy tacsi keverékem és ez közép-ázsiaim. A tacsi elkövetett már 4-5 bokaharapást élete során, az ázsiai még egyet sem. :) Előtte egy kaum volt kifejezetten egy nagy jámbor maci. :) Én amondó vagyok, hogy mindegyik fajtának van egy sajátossága, pár jellemzője ami igaz lehet sok kutyára az adott fajtából vagy csak hajlamosak azokra a címkékre pl: ki mennyire játékos, barátságos, bizalmatlan stb. De a többi NEVELÉS KÉRDÉSE. És igen ahogy észrevettem sokaknak azért van "kemény" kutyájuk, hogy villogjanak vele feszítsenek sétáltatás közben, hogy, tőlük aztán mindenki átmegy az út másik felére direkt vadítják stb. Sokaknak meg azért van pici mert milyen cuki dolog, hogy vihetik magukkal mindenhová kis táskában.. :) Persze ugyanúgy szeretik, gondoskodnak róluk na de mégiscsak volt egy ilyen szempont a választásnál. (És itt most nem szeretnék megsérteni senkit, akinek nem inge ne vegye magára) Én kimondottan házőrzőt szerettem volna (amihez inkább a nagytestű kutya dukál) és mindenféle edzés meg iskola nélkül kitűnően végzi a dolgát. Idegen környezetben pedig barátságos, sosem támadott vagy morgott volna se állatra sem emberre csak itthon védi a területét. Persze a mai világban ha nagyon beakarnak jönni akkor meg is teszik nem akadály se a legkomolyabb zár vagy bármilyen kutya de mégis nyugodtabb vagyok, hogy Ő kint van és vigyáz ránk. Szóval szerintem attól, hogy valakinek kemény vagy nagy kutyája van még nem feltétlenül párosul ezzel a gondolattal az már más kérdés, hogy ki hogyan bánik vele.
2012. júl. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom ezt, van egy játékos agárszerű keverékem, mindenki barátja, és egy huskym, aki pedig félős. Ha testőrt szerettem volna, nem utcáról befogadott kutyákat választok:)
2012. júl. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
pittbull és társaira gondoltam nem házörzőre
2012. júl. 13. 10:12
 10/15 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Nagy-kutya alatt nem feltétlenül a nagytestű kutyát értem, ezért elnézést kérek, ha a fogalmazásommal bárkit is esetleg megbántottam. Nem volt szándékomban. De tényleg sokszor lehet találkozni olyan "sétáló-párral", ahol látni azt, hogy a "nagytestű fenevad" csak azért van, hogy a gazda mutogatni tudja saját magát.


Egyébként max. igaza van valamelyik hozzászólónak. Nekem is volt egy tacsim, aranyos, kedves, stb. stb. Két éves volt, amikor hozzánk került, és kb. jó másfél évvel később jött el hozzánk a korábbi gazdája. A tacsi szó szerint nekiesett, és lekapta róla a zoknit, és csak az utolsó pillanatban tudtuk megakadályozni, hogy a bokáját is át ne harapja! Tehát nem elsősorban a méret a döntő!

2012. júl. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!