Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaházkészítés előtt állunk!...

Kutyaházkészítés előtt állunk! Szerintetek jó ez a megoldás, amit kigondoltam?

Figyelt kérdés

Kint tartott beagle kölyöknek lesz készítve a ház (most 6 hónapos).

A ház maga laminált bútorlapból lesz, régi szekrényből csináljuk, de nem dupla falú és nem szigetelt lesz.

Tenni akartunk a kutyának be egy párnát, de szerintem az nem véd semmit. Ezért jutott eszembe, hogy veszek egy tekercs ilyet:

[link]

És így minden télre tudok neki kiszabni belőle újat "párna" gyanánt, és még védhet is.

Szerintetek jó ötlet? Lehet, hogy varrnék egy huzatot is. A 10 centiset venném, az jó vastag.

Mennyire vezeti a vizet, a hót, az esőt?

A ház külsejére hőfüggöny is kerülne, és az egész építmény egy nyitott garázsba lenne benne.



2012. okt. 13. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
ha kutyaház hőszigetelt és körülötte olyan van,ami ellenáll a hónak és a rossz időnek.jó ötlet,bár a nagyon magas ház se jó
2012. okt. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Fogtál már üveggyapotot? Párnának semmiképp ne tedd be, még huzattal se. Apró szemcsék vannak benne, mint az üveg. Kesztyűvel szokták megfogni, nem puszta kézzel.

Csinálj Inkább dupla falút, közé hungarocelt tegyél. Hidd el, a kölyökkutyának szüksége lesz rá.

[link]

Ez egy nagyon jó megoldás, hasonló házikót csinálj inkább neki.

2012. okt. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Soha nem fogtam még üveggyapotot. Szigeteltre nem lesz elég az anyag.
2012. okt. 13. 09:36
 4/10 anonim ***** válasza:
Az üveggyapot az egyik legundorítóbb dolog a világon, bár én ilyen régi sárga színűvel találkoztam, de borzalmasan viszket ha hozzáérsz puszta kézzel.
2012. okt. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Semmiképp se tegyél be neki üveggyapotot, vág és erőteljes viszketést okoz.

Szalmát tegyél majd be neki, az sokkal jobb mint a párna, nem drága és jól szigetel. Viszont a házra valahogy én azért tennék valami szigetelést, ha mást nem akkor kívülről hungarocell és azt ha nem is tudod beburkolni teljesen, de oldalanként 2-3léccel rögzíteni, esetleg még lefóliázni és úgy a léceket.

2012. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Estem már bele egy kupac üveggyapotba...hát nem kívánom senkinek, legszívesebben letéptem volna a bőröm. Apró tüske szerű valamik vannak benne, amiktől iszonyatosan viszket ha hozzád ér. Semmiképp ne tedd a kutya alá, még huzattal sem, azon is átüt. Inkább csinálj dupla falat, meg aljat az ólnak és a dupla fal közé tedd be, mert ugye erre való ez a cucc, nem párnának!
2012. okt. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben, egy válaszból is felfogtam, azért köszönöm!
2012. okt. 13. 13:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Te kérdezted, mi elmondtuk...nehogy már az is baj legyen ha válaszolunk!!!
2012. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám pl építkezés alatt szeretett az üveggyapotban feküdni,ő egy rövid szőrű foxi volt.Ezek a mai gyapotok már nem olyan vészesek.De a hungarocell jobb.A ház oldalára is tegyetek ha lehet.
2012. okt. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én falécekből összeszögeltem egy kocka alakút.

kb 80x80x80cm belülről.

oldalra kívülre üveggyapotot raktam, majd ezt lefedtem fém lemezzel, mert az előző kutyaház a kutyapisitől rohadt szét.

Tetejére is üveggyapot plusz kemény nejlon, majd funér, hogy a nap ne égesse szét.

A kutyaházba beleraktunk egy hungrarocellt, amit a kutya szétkapart cm es darabokra, amit lefedtunk kartonnal és ronggyal.

Tökéletes.

5cm bőven elég összegyomva, nem kell tulzásba esni.

2014. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!