Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időbe telt, míg a...

Mennyi időbe telt, míg a kutyátok megtanult pórázon a lábatok mellett közlekedni fegyelmezetten?

Figyelt kérdés

Az jó,hogyha a combom vonalát nem előzi meg a kutya?


Mivel tanítottátok meg a kutyátokat,hogy melletetek jöjjön?

Én ha előremegy akkor rántok a pórázon és ellenkező irányba fordulok technikát alkalmazom.3 hónapja gyakorlunk,de még mindig nem az igazi és ha érdekes van akkor leellőzi a lábam vonalát.



2012. okt. 13. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy akkor jó, ha a kutya orra egy vonalban van az elöl lévő lábaddal.

Én is ezt használom, kutyasuliba nem járunk. Talán az otthoni rangsorral lehet a baj. Ha veled alszik, ha kunyerál és te adsz neki, ha az asztalnál eszik, ha ő eszik először, ha séta előtt eszik, ha nagyon sok a játéka... Ezek olyan dolgok, amik akkor élnek, ha a kutya a vezér. Ha ezek megvannak a ti kutya-gazdi kapcsolatotokban, akkor nem vagy önálló falkavezér. Az kell, hogy teljes mértékben tiszteljen, és elismerjen falkavezérnek a kutyád. Tudja a behívást, hallgat a nevére? Én ezzel kezdtem pórázon, aztán szépen megtanítottam neki a láb melletti sétát. Volt, hogy szóltam neki, ő pedig lassított, és megvárt. Őszintén szólva, nem mindig én vagyok a vezér. Volt idő nyáron, amikor velem keveset sétált, és teljesen átvette az irányítást. Velem alszik, és ha nem dobom neki a botot egyből ha sétálunk, akkor ugat, hisztizik. Ettől függetlenül újra kezdtük a láb melletti sétát. Az a trükköm, hogy ha látom, hogy jön velünk szembe egy másik kutya, akkor előkapok egy jutalomfalatot, feltartom, és ő azt figyeli, nem a másik ebet. Ezektől függetlenül van még mit csiszolnunk a sétán, de mással nincs problémám. El merem engedni póráz nélkül is, hívásra azonnal visszajön. :)

Bocsi, egy kicsit hosszúra sikerült.

2012. okt. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nálunk az a jellemző,hogy én 10hónapot kb távol vagyok tőle,három hetente járok haza 3 napra a suli miatt. S úgy érzem,mikor hazajövök mintha engedetlenebb lenne.

Sőt az is probléma lehet,hogy én szigorúbban fogom a kutyát,anyukám meg,aki a 10 hónap alatt vele van pedig engedékenyebb?

Ez ki hathat én és a kutya közötti rangsorra?

2012. okt. 14. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!