Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam?

Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni,hogy hovawartot vagy németjuhász vegyek. Nyáron kültözünk kertes házba,de nem tudok dönteni,mind kettő nagyon tetszik. Házőrzásre és családi kedvencnek kéne. Melyik jobb erre? A gyerekeket is szeresse lehetőleg. Melyik nevelhető könnyebben,melyiknek va több intelligenciája?
2012. okt. 14. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
én hovawart-ot mondom, németjuhász inkább egygazdás kutya
2012. okt. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hovawart, német juhászból manapság nagyon nehéz igazán jót bezserezni, a legtöbbjük rossz idegrendszerű és diszpláziás.
2012. okt. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Jázi&Csenge ***** válasza:

Serintem meg a német juhászkutya is lehet a jó családi kutya. Én úgy gondolom, hogy leginkább a nevelésen múlik a dolog. A a kutya szocializálásán, hogy hogyan van egy kutya gyerekekhez szoktatva, és nem utolsó sorban a gyerek nevelésén is, hogy hogyan van a gyerek "a kutyához szoktatva". a özelünkben lakik egy német juhász, Rocky, három kisgyerekkel él egy családban (2, 4 és 9 évesekkel) és mindent megtenne értük, úgy vigyáz rájuk mint egy pótapuka, mintha a szeme fényei lennének a gyermekek, a két kisebb lovagolhat is rajta. Megengedi azt is a gyerkőcöknek, hogy húzigálják a fülé-farkát, vagy ha evés közben simogatják, az sem zavarja (persze erről azért jobb szeretem, ha le van nevelve egy gyerek, mert nem minden kutyus olyan mint Rocky és társai).

A német juhászkutya a világon talán legelterjedtebb, legnépszerűbb fajta, a legsikeresebb rendőrségi és katonai kutyaként ismerik, erős, agilis, örökké éber kutya, barátságos a családtagokkal, ezért kitűnő családi kutya is váhat belőle, okos, intelligens, könnyű tanítani, remek házörző lehet, idegenekkel szemben tartózkodóan viselkedhet, nagyon sokoldalú, engedelmes fajta, de sok egészségügyi problémája adódhat (pl.: degeeneratív gerincvelőbántalmak, csípőízületi diszplázia).

Bővebben: [link]


Ezeken az oldalakon pedig megtudhatsz még többet a nj-ról:

[link]

[link]

[link]

Itt pedig kenneleket, további haszonos infókat találsz:

[link]

[link]


Ajánlom, hogy alaposan olvasd át ezeket az oldalakat, nagyon jók, hasznosak!


Hovawartról is néhány oldal, ezeket is böngészd át:

[link]

[link]

2012. okt. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Jázi&Csenge ***** válasza:

Ahogyan a 2. válaszoló írta, manapság a nj esetében is alaposan meg kell válogatni a kennelt ahonnan az ember szerzi a kutyáját. Figyelj, hogy a szülők tenészszemlések legyenek, ellenőrizheted a kiállítási eredményeiket, szűréseiket is, minden papírjukat. Kapnod kell törzskönyvet a kuytádhoz,aki nem kerülhet hozzád 8-9 hetes kora előtt. Alaposan nézz a tenyésztő, és a kennel után, még ha nem vagy benne biztos, hogy onnan szerzed a kölyköt, akkor is elkérezkedhetsz oda látogatóba. A legtöbb tenyésztő, aki igazi tenyésztő és nem szaporító megendedi ezt, sőt örül is neked.

Ez a hovawartra és bármilyen kutyira is igaz, hogy így kell kölyköt venni. semmiképp sem a legközelebbi utcasarokból, Buksi és Bodri párosításából.

12/L

2012. okt. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hovawartot, az legalább nincs mindegyik utcában
2012. okt. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!