Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedülhagyás nem működik....

Egyedülhagyás nem működik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 hónapos múlt, szuka, elég domináns kutyus, több mint két hónapja vagyunk együtt. 1 hete elkezdte a hisztizik, ha kilépek az ajtón. Ma egész nap kertben volt, séta, játék duna parton másik kutyával és nemrég jöttünk fel a bandázásból, úgyhogy a fárasztással nincs gond, úgy érzem. Holnap mennem kell dolgozni és gondoltam kipróbálom egy szemét levitel erejéig működik-e a dolog. De amint kiléptem az ajtón már ment a hangos hiszti. Be tartom, hogy nem foglalkozom vele el- és megjövetelkor. És hozzáteszem nem szed szét semmit és hétköznap melóból haza ugrom etetni és eü-re délben, így a szobatisztaság is ok. Mit nem csinálok jól? Már most egy kupacban a gyomrom a holnap reggeltől. Jah és panelban lakunk.
2012. okt. 14. 20:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy oviba járunk, tanácsolták a pórázfegyelmet és a kézből etetés séta közben feladatokra stb.
2012. okt. 14. 20:21
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát ami a legfontosabb, hogy ne görcsölj. Megérzi a kutya, ideges lesz, ő is rosszabbul indul neki az egésznek.

Hogy holnap mit csinálj vele az indulás előtti alapos fárasztáson kívül, azt nem tudom, mert ezt ilyen sebességgel nem lehet megoldani, de úgy általánosságban szoktasd egyedülléthez, meg ahhoz, hogy elküldöd a helyére és ott kell maradnia (séta, kaja után a legegyszerűbb), és gyúrj rá a falkavezérségre, mert valószínűleg azzal vannak problémáitok. Kipróbálhatod azt is, hogy csak bezárod a szomszéd szobába (lehetőleg úgy, mint ha a bejárati ajtón távoznál, tehát mindketten bent vagytok, és neki nem szabad utánad indulni), és ha hisztizik, rárontasz, és hangosan-mérgesen ráripakodsz, majd azonnal vissza is csukod az ajtót, mielőtt megörülhetne neked. Ez csak akkor működik, ha a kutyának nem éri meg a leszidásért visszarángatni téged, némelyiknek az is elég kontakt, de mondjuk ha jól csinálod, akkor nem fog örülni annak a visszatérésnek, és be fogja fejezni a nyivákolást pár alkalom után. Ha csendben maradt, természetesen kiengedheted jutalomból, és lehetőleg csak akkor engedd ki, ha már elhallgatott, akár csak egy nagyon rövid időre is.

2012. okt. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!:) Ha reggel kilépek az ajtón és elkezd hisztizni, már akkor visszajöhetek leszídni? Eddig nem tettem, mert nem akartam, hogy azt higgye így visszahívhat. De lentről hallani a visítást, hát szívbemarkoló :( Eddig nem volt ilyen gond, a héten kezdte el a hisztizést, de általánosan... Fogváltáshoz lehet köze? Vagy totál falkavezérségi probléma?
2012. okt. 14. 21:09
 4/12 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy csak akkor fájna a foga, ha kilépsz az ajtón :)

Próbáld ki ezt a leszidós dolgot, de tényleg ne kíméld, mert ha kicsit is örül neki, hogy visszamész, akkor ezzel csak még jobban ráneveled. Nem verni kell nyilván, csak olyan kellemetlen élményben részesíteni, hogy ne akarjon téged visszanyivákolni :)

2012. okt. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ok, köszi!:) Kicsit megnyugtattál... Mehet holnap élesben is? Vagy inkább gyakoroljak elsőre vele csak szoba bezárással. Használhatok ebben az esetben kavicsos palackot? Csak, mert nem egy ijedős típus :)
2012. okt. 14. 21:29
 6/12 sippara ***** válasza:
Hétvégén "menj el", állj meg az ajtó előtt csendben, várd meg a hiszti végét, és amint bármilyen rövid időre elhallgat, "érj haza".
2012. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez most is így volt. Mire jöttem vissza a kukatárolótól, már csend volt. Bejöttem az ajtón és ugyanúgy figyelmen kívül hagytam... Jajh, de nehéz :) de imádom!
2012. okt. 14. 21:55
 8/12 anonim ***** válasza:
Élesben azért nem javaslom, mert akkor nem tudja megkapni a jutalmát a csendben maradásért, nem fogja érteni, hogy mi van. Na meg nem is biztos, hogy lesz türelmes kivárni a tizenötödik próbálkozását is, és ha félbehagyod az ilyet, az rosszabb, mintha el se kezdenéd.
2012. okt. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben! Akkor a héten gyakorlunk szobákban, hétvégén meg élesben. Még egy uccsó kérdés :) mehet a kavicsos palack is? Persze nem egyből (tudok mérgesen, morogva szídni, üvölteni nem szeretnék) de esetleg hatásnövelőként.
2012. okt. 14. 22:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Ó, naná, az a legjobb, mert ahhoz be se kell menned, csak kinyitod az ajtót és hozzávágod, nem is feltétlenül köti össze a te visszaérkezéseddel. De ha mégis, hatásosabb, mint bármilyen rászólás :)
2012. okt. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!