Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A retriever póráz és a fojtó...

A retriever póráz és a fojtó (nyakörv, póráz) lényegében ugyanazon elven működik?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdésnél láttam és bár szimpatikusnak tűnik,hogy nem kell külön a nyakörvvel vacakolni,viszont úgy látom,valójában ugyanúgy,,szorulhat"a kutya nyakán,ha húzni kezd,mint egy fojtó...?
2012. júl. 6. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
IGEN :)
2012. júl. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
you dont say?
2012. júl. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszönöm...Másodikat nem az angol nyelv miatt nem értem :O
2012. júl. 6. 20:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A retriever hatásosabb.
2012. júl. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi.Miben is...?Nem húz vele annyira?Oké,hogy könnyebb levenni róla,de én valahogy nem,,kockáztatnám,hogy olyasmi történik,amiért meghúzódik rajta és megfullad nekem...Normál esetben ez kizárható történés,de sosem tudni.A húzást neveléssel megoldottuk,nem amiatt érdekelt elsősorban:)
2012. júl. 6. 20:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A retriever is fojtó. Csak szebben hangzik a neve . Pontosan egyformán kell kezelni mindkettőt. A vadászkutyásoknak nagyon komolyan kell venni, hogy az elvárt viselkedést a kutya tökéletesen megcsinálja. A vadászkutyák szelídebb fajták , mint pl az öv-k. De a nevelésüket, a vadászaton való viselkedésüket nagyon is komolyan kell venni. A vadászosok találták fel pl a torquatort. A szöges ősét is.

Lehet csak pozitív munkával tanítani a kutyát, de ahol a kutya élete a tét és a munkája minősége, ott az nem elég.

2012. júl. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az elv lényegében ugyanaz, annyi különbséggel, hogy van rajta egy bőrdarabka amivel be tudod állítani a méretét a nyakon, így nem lesz túl bő és könnyebb a kutya álla alatt tartani. Illetve most már láttam forgalomban olyan retriever pórázt is aminél van +1 általában fém alkatrész ami félfojtóvá alakítja, tehát annál tovább jobban nem tudod meghúzni ahova azt beállítottad. Így még véletlenül sem tudod túlrántani, vagy ha van olyan idióta aki ezzel kötné ki, akkor ő nem tudja megfojtani a kutyáját (de VÉLETLENÜL SE legyen a kutya kikötve retriever pórázzal ill fojtó nyakörvvel)
2012. júl. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Mostmár világos.Tehát van rajta,amivel az,,állandó"méretet be lehet állítani,amivel nem szorul túl.Erre voltam lényegében kíváncsi,csak lehet,nem jól fejeztem ki magam :)
2012. júl. 6. 21:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegyiken, ez csak egyes újabb darabokon van, az eredeti, sima retriver pórázon csak azt tudod állítani, hogy mennyire legyen bő a nyakán, azt túl lehet szorítani.
2012. júl. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!