Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg neki,...

Hogyan tanítsam meg neki, hogy ne szökjön?

Figyelt kérdés

Ahogy kinyitom a kapunkat, a kutyánk egyből szalad ki.

Már kétszer emiatt el is ütötték...

Azt tudom, hogy nem szabad utánna menni, mert akkor mégjobban szalad, ha pedig nem lát, akkor jön azonnal vissza.

Köszi előre is!



2012. okt. 15. 09:11
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
(ivartalanított kislány és mindennap játszunk vele 2-3 órát, szóval nem ez lehet a baj)
2012. okt. 15. 09:14
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
És mennyit sétáltok vele naponta?
2012. okt. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

a séta az kétnaponta van, annyit, amennyit ő szeretne, ha fáradt, vagy indulna haza, akkor azonnal jövünk.

Irtó okos, kis labi kislány, 1 nap alatt megtanulta az "ül-fekszik-marad-nem szabad,, parancsokat, de ezt nem tudom milyen módszerrel kell tanítani neki.

2012. okt. 15. 09:21
 4/18 anonim ***** válasza:
Mennyit van kutyák között és mennyit sétál naponta? Milyen szabályok vannak nálatok a kutyával szemben? Mit csinálasz akkor amikor kifut és utána?
2012. okt. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutya nem annyit sétál ammenyit ő szeretne :) hanem annyit amenyit te.. Ha a napi 3óra játék belefér akkor napi 2*1óra séta és 1óra játék ideálisabb lenne.
2012. okt. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

kutyák között semennyit, mert nem túl barátságos velük, nagyon domináns.

Rólam tudja, hogy én vagyok a főnök.

Ha kiszalad, nem szaladok utánna és visszajön, ha pedig utánna rohanok, akkor szalad tovább.

Ha visszajön, akkor pedig leül, vagy éppen bújik hozzám, mert tudja, hogy rosszat csinált, én pedig folyamatosan magyarázok neki, hogy nem szabad...

Próbáltuk tanítani a párommal, olyan ormában, hogy én kimentem a kapun, ő bentmaradt a kutyával és a kaput kinyitottuk...

Hát nem vált be.

2012. okt. 15. 09:25
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt vigyétek legalább feleennyit sétálni minden nap, másrészt meg séta előtt álljatok szépen oda a kapuhoz, és tanítsd meg neki, hogy nem mehet ki rajta csak azért, mert nyitva van. Tegyél rá pórázt, ültesd le a kaputól 1-2 méterre, és kezdd el kinyitni a kaput. Amint nekilódul, tiltod, visszaülteted, becsukod a kaput. Ha még azelőtt tudod tiltani, hogy elmozdulna, még jobb. Mindig újra kinyitod a kaput, egyre jobban, és mindig tiltod, visszaülteted. Ha már tárva-nyitva van a kapu, és nyugodtan ül, akkor kilépsz előtte (ha elmozdul, visszaülteted) és magad után hívod. Fontos, hogy csak akkor indulhat el kifelé, amikor már elhangzott a hívó szó, nem előtte. Erre minden egyes kapunyitáskor figyeljetek, és senki ne engedje ki őt szó nélkül, mindig csak hívásra léphesse át a kapu vonalát, sétára induláskor és hazafelé is.
2012. okt. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
amikor elkezdtünk sétálni (napi 1,5órát) akkor mégtöbb szökés volt, ezért ritkítottuk.
2012. okt. 15. 09:27
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Na, lemaradtam, szóval a 2-3 óra felét vigyétek sétálni legalább, na.


Ha te lennél a főnök, akkor a kutya hallgatna rád. Tehát nem menne el, vagy ha elmegy, visszajönne, és nem hepciáskodna mindenféle kutyákkal, ha tiltod. Szóval azért ezt gondold át. Az, hogy otthon engedelmeskedik, nem jelent semmit, az a lényeg, mit csinál éles helyzetben, akkor enged-e téged irányítani, vagy a saját feje után megy.

2012. okt. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Amúgy ha nagyon okos akkor kinyitod a kapu eggyik felét ha kis kapu az egészet és egyszerűen rászólsz hogy nem.. Nem a kapu ki be csukogatásával gátlod a kutyát a szökésben hanem te álsz elé. Az lenne a legjobb hogy ha nem kéne hozzá érned és úgy menne elsőre valószínű nem fog menni.. Jah és ne az utca felé nyíló ajtónál gyakorold hanem valamelyik kerten belülinél előszőr ha ott megy akkor menyetek az utcafelölihez..
2012. okt. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!