Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi farkas kutyámnak...

Kaukázusi farkas kutyámnak fáj az egyik szemme marmint pislogtatja. Tépi a saját szorét és alata ilyen csunya lesz a bore. A kutyámnak mi baja lehet?

Figyelt kérdés
2009. aug. 7. 08:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
gondoltál arra, h elvidd orvoshoz? lehet h be van gyulladva a szeme, kapna rá vmi gyógyszert...
2009. aug. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem lehet elvini elhuz ha meglát valamit és tele van macskával az utca (arra van kitenyésztve hogy medvét oljon én semmi nem vagyok neki)
2009. aug. 7. 11:06
 3/14 anonim ***** válasza:
Akkor meg hívd le a dokit
2009. aug. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
az a baj hogy nem jön ki.. :(
2009. aug. 7. 12:06
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi az a kaukázusi farkas kutya? Bocs, de te még a kutyád fajtáját sem tudod. Kaukázusi juhászkutya, de mindegy. Mi az hogy elhúz? Gondolom nevelve sem volt. Egy megnevelt kutya normálisan megy séta közben (bár gondolom szerencsétlen sétálni sem jár). Oltásokat hogy kapja meg ha nem viszed el orvoshoz? Pff, szánalmas vagy.
2009. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Naja nem jön ki... Ezt sem hiszem el.
2009. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Gombás, vagy atkás fertőzés.( még akár rühös is lehet)

Nem lehet ingyé gyógyítani, kell az állatorvos!

2009. aug. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

És akkor hogy kapja meg az oltásokat?

Ha eltörik a lába, akkor majd sínbe rakod, meg belenyomsz két algopyrint és csá?

A felsoroltak nem reális akadályok, hanem a te lustaságod és nemtörődömséged.

Én 46 kg vagyok, kaukázusi juhászkutyám van (és nem farkas!), és érdekes módon, én tudok bánni vele. Minden nap megyünk sétálni. Be tudom hívni, elég csak rászólnom, ha más kutyával csúnyán bánik, abbahagyja. Nem húz el, pedig megtehetné. Etetéskor leül, csak a "tied"-re eszik, út szélén megáll, rámnéz, várja, hogy mikor indulhatunk. Sorolhatnám még...

Nevelés, tanítgatás kérdése az egész. Azért nem tudsz vele utcára menni, mert sosem lett megtanítva neki, hogyan kell. Ideje elkezdened megtanulni a kutyák nyelvén, megnevelni a kutyádat, és falkavezérré válni.

A szemével bármi lehet: megszúrhatta bokor, belemehetett toklász, begyulladhatott neki. Azonnal állatorvosnak kéne látnia, mert ha pl. toklász, akkor műteni kell. Ellátás nélkül meg is vakulhat.

A szőr tépése valószínűleg a nagy meleg miatt van. Bepállik a szőre, viszket neki, irritálja, és ezért rágja, vakarja magát. De lehet élősködő vagy akár valamilyen bőrbetegség is. Ezt szintén állatorvos tudja csak megmondani.

Ha az x állatorvos nem jön ki, másikat kell keresni, aki kijön!

Aki ennyire nem képes foglalkozni a kutyájával, aki ennyire nem neveli, törődik vele, annak nemhogy egy kaukázusi nem való, de még kutya sem!

Könnyebb rámondani a kutyára, hogy medveölő, és ezért nem lehet bánni vele, így felesleges próbálkozni is... ezzel az indokkal juck russel terriert sem lehet tartani, mert az meg egy vérmes, gyilkos, agresszív kotorékeb...

Nem értesz a kutyádhoz, ennyi. Ha értenél hozzá, nem lenne probléma az állatorvos.

2009. aug. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Képzeld el kaukázusi farkas kutya nem juhászkutya van törzskönyve bele van szépen írva és azért tudom mit vettem . Az álatorvos akkor kijön ha oltás van elég sok pénzért . és szerintem a te kutyád se lenne nyugton ha a macskák menének neki
2009. aug. 7. 20:15
 10/14 A kérdező kommentje:
jaj és gondolom ha 100 négyzetméteru portád lenne amin szaladgálna akkor biztos nem vinéd sétálni
2009. aug. 7. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!