Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fegyelmezzem a kutyámat?

Hogyan fegyelmezzem a kutyámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mindenhol olvasom,hogy nagyobb örző védőknél

Következetes,határozott nevelést igényelmek,minden durvaság nélkül.

Hogyan fegyelmezzem majd a kiskutyát?

mondták páran hogy fogjam meg az ínyét ha harapdál,vagy kiabáljak rá hangosan hogy NEM.

Ti hogyan nevelitek a kutyátokat,ha mondjuk esetleg dominánsabb és kis korába harapdálgat?


2012. okt. 15. 19:04
 1/3 anonim válasza:

Nekem van egy 4 és fél éves német juhászkutyám.

Én a családommal csak akkor szoktuk fegyelmezni,ha olyat csinál, amit nem szabad(oda hugyozik, ahova nem szabad, bemegy házba, hasonló), ekkor a fejére vagy orrára lehet/kell csapni csak ne úgy, hogy megsérüljön vagy ilyesmi csak egy kicsit sajogjon neki (ha orra csapsz tüsszög egy kicsit). Van egy rokonomnak egy korcsa az meg másokra ugrál, ilyen helyzetben kell szerintem a NEM parancsot kiadni.

2012. okt. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Következetesség, fekete, és fehér, átmenet nincs. ami tilos, az mindig az, amit lehet, azt lehet. Náluk a legfontosabb a feltétlen fegyelem, és kézbentarthatóság. persze ha harapdál, és az inyénél megnyomod, akkor az ugy jó, de a NEM-et nem kell kiabálni, hanem elég normális hangnemben beszélsz.
2012. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogy konkrétan fizikailag mit csinálsz a kutyával, az elsősorban a kutyától függ. Azt kell csinálni vele, ami hat rá, ha az rondán nézés, akkor azt, ha földre szorítás, akkor azt (szélsőségeket mondtam, ezer más formája is létezik a fegyelmezésnek). Alapvetően az a lényeg, hogy legyél következetes, soha ne engedj a kutyának, mindig érd el, hogy neked legyen igazad. Ha egyedül nem találod a megfelelő módszert, akkor vidd kutyaoviba, ahol segítenek az ilyesmikben is.
2012. okt. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!