Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtámadták a kutyámat, és...

Megtámadták a kutyámat, és még én vagyok a hülye, amiért megvédtem? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Pórázon vitt (kan) kutyámat támadta meg tegnap (kan) egy vizsla, aki már messziről rohant felénk, akkora lendületben volt, hogy esély nem volt megállítani vagy elzavarni. Azonnal nekiugrott a kutyánknak, aki persze nem hagyta magát, szét kellett őket választani valahogy azonnal, a vizsla gazdája kb 50 méterre az utca végéről, szó nélkül figyelte az eseményeket. Egészen addig, amíg le nem rugdaltam a kutyáját az enyémről, hogy véget vessek a verekedésnek. Na akkor fejhangon óbégatni kezdett, hogy "ne rugdosd a kutyámat, hülyegyerek" (megjegyzem, jócskán harmincas vagyok már, nem pont gyerek kategória). Ennyit tudott mondani azok után, hogy 1. az ő kutyája támadott 2. nem tett semmit, hogy megfékezze. Hová lehet fordulni ilyenkor, ha az agresszív kutya gazdája hagyja, hogy szabadon garázdálkodjon az eb? (aki nyilván nem agresszívnak született, de ilyen gazda mellett mit is várhatunk tőle...) Legközelebb, ha ilyen történik és épp egy gyerek sétáltatja a megtámadott kutyát...? Vagy csak épp ott van, amikor ez a vizsla rátámad egy másik kutyára? Rossz belegondolni is.

2012. okt. 15. 14:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal a jegyzőnél lehet jelenteni a veszélyes ebet.
2012. okt. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Még szerencséd is volt.

a Szomszédunk tacskóját egy németjuhász támadta meg. Később kiderült, hogy a kutya a hajdú voláné. a szomszéd is szét akarta szedni a két kutyát és a németjuhász beleharapott a jobb kezébe amit egy fél évig nem tudott használni. A hajdú volán annyit mondott, hogy nem tudunk felelősséget vállalni a kutyáért...

2012. okt. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Jegyzőnél lehet bejelenteni a szabálytalan állattartás, de a köztereseknek is szólhatsz, hogy az agresszív kutyát póráz nélkül sétáltatta a gazdi.
2012. okt. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Nem is lehethe póráz nélkül közterületen. ( én is elszoktam engedni,ebbe pont nem akarok belekötni,de agresszív kutya esetében más) ha már elengedte legalább figyelje mit csinál a kutyája és adott esetben avatkozzon közbe!

Jegyző és közteresek, nekik lehet szólni,azt nem tudom hogy fognak -e vele komolyan foglalkozni..de egy próbát megér, nehogy meg ismétlődjön az eset. Ezzel a típusú gazdávál úgyse lehet szót érteni.

2012. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szólnék jegyzőnek, megkeresném a módját, hogy revansot vegyek. Addig menj, míg nem lesz eredménye, ha kell, járj a nyakukra!
2012. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
A jegyzőhöz menj be SZEMÉLYESEN, és tégy bejelentést írásban. Nyugi, szinte biztos h azt fogja mondani, h nincs rá ideje. Ekkor kérj tőle egy ÍRÁSOS igazolást arról, h neki nincs ideje foglalkozni ezzel a bejelentéssel. Hidd el, pár nap, és intézkedni fog :)
2012. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, arra gondoltam, hogy előbb beszélnék a vizsla gazdájával nyugodtabb körülmények között, hátha így is lehet hatni rá. Ha viszont megismétlődik, akkor tuti hogy megyünk a jegyzőhöz, és akkor nem is mondhatja, hogy nem figyelmeztettem.


De ti ilyenkor nem tartanátok attól, hogy az ilyen hülye gazda bosszúból akár meg is mérgezheti a kutyátokat? Megfordult a fejemben, ezért is nem akartam rögtön bejelentést tenni...

2012. okt. 15. 15:26
 8/22 anonim ***** válasza:
68%

Nekem hasonló volt anno, mikor a 1,5 éves nagytestű kamaszkutyámat egy felnőtt amstaff se szó se beszéd megtámadta. A kutyám a földön feküdt és egy másik kutyával játszott, mikor ez hirtelen nekitámadott (előtte már sokszor voltak együtt a kutyafuttatón).

Én persze azonnal odarohantam, mert ahogy az enyém felállt, el is tünt alatta a másik kutya. Megragadtam hátulról és húzni kezdtem. Hiba volt, mert a kutyám hátranézett és ezt kihasználva a másik, elkapta a torkát (később kiderült, hogy szerencsére csak a bundát). A kutya gazdája csak állt és tesze-tosza módon semmit nem csinált, csak a "jajj, most mi lesz"-t mondogatta (tipikus amstaff gazda).

Lenyomtam a kutyám a földre, rászóltam. Azt hittem, a másik a torkát fogja, mert vért is láttam a kutyám bundáján. Megráztam a másik kutyát, nem engedte el. Ütöttem, próbáltam letaposni, akkor sem. Szájzárat kapott. Ez kb. 30-40mp volt, mire végül megszólal a gazdája, hogy botot kéne dugni a szája közé. Nem segített, csak ezt mondta. Ekkor karnyújtásnyira megláttam egy vastagabb botot, felvettem, és ekkor jött csak oda a gazda és segített szétfeszíteni a kutya száját. Az enyém nyugisan ült, nézegettem, semmi baja. De akkor honnan a vér. A másikon volt egy 3-4 centis seb, gondolom még mielőtt hátranézett a kutyám, megsebezte a másikat. Az amstaff remegett az idegtől és a stressztől, az enyém ment azonnal játszani a többi kutyával.

Tanulság: legközelebb engedem, csináljon a másikkal amit akar.


Útózönge: néhány cigánykülsejű fiatal fazon pár nap múlva meglátott, ahogy sétáltunk. Jöttek hárman, hogy én mit rugdosom más kutyáját. Nyugodt voltam, de a kutyát lazára engedtem, az máris morgott rájuk. Erre kiabál, hogy na hozza a baltát és fejbecsapja. Megindultam feléjük a kutyával, bepattantak a kocsiba és elmentek. Ez is tipikus.

2012. okt. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ha esetleg fenyegetőzne nekem, vagy meg is merné tenni, h bántja a kutyát, akkor valahogy mindig történne vele valami furcsaság...Valaki megpróbálná elgázolni, valaki feltörné a lakását, stb ;)


Természetesen a fentebb vázolt dolgok pusztán kitalációk, csak élénk a fantáziám XD :P

2012. okt. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
A fenyegetést is be lehet jelenteni, és közölni vele, hogy bejelentetted, úgyhogy egyből őt fogják elővenni, ha valami történik a kutyáddal. Esetleg b verzió az, hogy megfenyegeted, hogy ha még egyszer megtámadja a kutyádat az ő kutyája, nem leszel ilyen jófej, és ne adj isten, maradandó károsodást szenved a kutyája (persze ez csak fenyegetés szinten.)
2012. okt. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!