Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam 3 éves...

Hogyan szoktassam 3 éves Beagle kan kutyámat póráz nélküli sétáltatáshoz? Tudtok ajánlani valami jó pórázt is, amivel könnyebb tanítani, és nem húzza ki belőle a fejét?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam, hogy bújjunk el előle, ki is próbáltam, nem is érdekelte, csak messzebbre csavargott, kerítésen belül egy viszonylag engedelmes kutyának mondható, szomszédoktól is kapott már dicséretet, ám amint kilépünk az utcára, mintha nem is léteznék! Mikor elcsavargott kénytelen voltam futni utána, egyszer csak megfordult, nagyon megkönnyebbültem, elkezdett visszafelé futni, mikor már azt hittem, hogy visszajön, egy jól irányzott kanyarral kikerült, és futott tovább! Egy idő után hazajön, de félek, hogy elüti egy autó vagy bármi, hisz nagyon szeretem!

#beagle #póráz nélkül sétáltatás
2012. okt. 14. 20:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Keressetek szakembert, a beagle az egyik legnehezebben nevelhető fajta.

Gondolom olyan nyakörv kellene nektek, amiből nem húzza ki a fejét, nem póráz, erre pedig egyszerű a megoldás: megfelelő méretű jól beállított nyakörvet kell rárakni, és máris nem fogja kihúzgálni a fejét. De a póráz, a nyakörv, meg az összes többi eszköz nem ér semmit, ha nem tudod, hogyan és miért használd, úgyhogy keress fel egy jó kutyasulit, ha teheted, ahol segítenek mindenben.

2012. okt. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Sajnos a jelenlegi a fizetésem összege nincs a csúcson, a legnagyobb baj, hogy településen nincs kutyaiskola, a legközelebbi is 100 km-erre van.

Ismerem a fajtákat, hisz kutyák között nevelkedtem fel, mindenhova elkísértek, majd mikor saját lábra álltam, hiányzott egy kutya, a döntésem egy Beagle-re esett, nem gondoltam, hogy ilyen jellegű bajok lesznek vele! Érdekes, mert a kutyák testbeszédét már gyermek korom óta figyeltem, de ezt a tapasztalatot jelen esetben nem tudom alkalmazni.

2012. okt. 14. 20:49
 3/15 anonim ***** válasza:

Hát a beagle az egyik legönfejűbb fajta, nem csodálom, ha nem bírsz vele, bárkinek kihívás lenne.

Azt nem hiszem amúgy, hogy ebben a dologban a testbeszéd lenne a lényeg, inkább a falkavezérség, meg úgy általában a tisztelet hiányára tippelek. Ezt viszont nem lehet két mondatban elmagyarázni, ezért lenne jó szakemberrel beszélned, addig meg szökésbiztosan tartani a kutyát. Az azért nem lehetetlen feladat.

2012. okt. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Természetesen a viselkedésbe bele értem a falkavezérséget, nálunk a kutyák között és az emberrel szemben nem volt dominancia, kizárólagos vezérek voltunk! Ezért is lepett meg ez a bohóckodó, szemtelen beagle kutya, akit az eddig elsajátított tudásommal nem tudtam megnevelni. Szívesen vinném kutya iskolába, de merülnek fel sajnos a gondok alaposan!
2012. okt. 14. 21:01
 5/15 A kérdező kommentje:
Elszökni a 3 év során csak egyszer sikerült neki a kertből, a másik incidens sétáltatás közben történt, kudarcba fulladt a tervem. A városunkban van egy kutyafuttató, nagyon ritkán járnak oda kutyások, olykor-olykor elmegyek, ott el merem engedni, de minden mozdulatát figyelem, mert a kerítés nem mai szerzemény! Otthon nem használtunk jutalomfalatot, itt rákényszerültem, de az orra így is elviszi, még a bezárt futtatóban is!
2012. okt. 14. 21:05
 6/15 anonim ***** válasza:
Hosszú póráz?
2012. okt. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Többször is vittem hosszú pórázon, a vízbe is be szokott menni úgy, nyaralásra is visszük, természetesen hosszú pórázon kikötve, házi módszeres megerősített pórázzal, de sok hatását nem látom, jó lenne elengedni...
2012. okt. 14. 21:11
 8/15 A kérdező kommentje:
Esetleg Beagles gazdik tanácsait várom még, kinek melyik módszer jött be!
2012. okt. 14. 21:18
 9/15 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hosszú pórázon gyakorlod vele a behívást, próbálod vele megértetni, hogy mindig engedelmeskedni kell, vagy csak azért van rajta, hogy ne menjen el? :)
2012. okt. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, a hosszú pórázos dolgot szoktam vele gyakorolni. Engedem míg a kötél véget nem ér, majd szólítom, általában rám sem hederít! Olyankor a kötél segítségével magamhoz húzom, majd kap egy dícséretetet, még ha nem is tett semmit. Természetesen nem az "édibédi, aranyoskutyusos" gügyögésre gondolok, esetleg egy simogatásra, hogy pozitív élményként maradjon meg meg benne. Ezt a módszert csak pár hete kezdtem el gyakorolni vele.
2012. okt. 14. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!