Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszik a kutya döghúst?

Miért eszik a kutya döghúst?

Figyelt kérdés

Szóval, ez egy telephely őrző kutya, tehát nyitva van a kapu. Mivel még kölyök, tanulnia kell, hogy nem mehet csak úgy ki a kapun. Még csak pár hónapja (kb. 2) van nálunk, de már sokat neveltük, de van még mit tanulnia.


Van egy kertitó a telep végén, és 2 hete ki lett halászva egy harcsa, annak a fejét levágták, és eldobták a túloldalra. De a kutya mindig, amikor nem figyeltek rá, kiszökött és visszahozta, akárhova dobták, úgyhogy kidobták a kukába.


Ma pedig ment a párom ellenőrizni a munkát, csak gyorsba, és amikor jött kifele az épületből, látta, hogy a kutya a másik oldalon van, és közelebb ment, és evett egy elhunyt nagyobb állat teteméből (közterületen volt, nem előttünk, arrébb). Azonnal elvitték onnan a kutyát, a tetemet pedig kidobták.


Pedig Royal canin tápot kap(most), előtte fressnapfos tápot, plusz néha konzerv, plusz néha (2naponta) házikoszt. minden oltása megvan, van rágókás játéka, van csontja is.

Ja, tudni kell, hogy valószínűleg kóbor kutya volt mielőtt hozzánk került.


Ez normális?? Azon kívül, hogy nagyon figyelünk rá és neveljük mit tehetünk még? Mert éjszaka, amikor nincs senki vele, nem tudunk rá figyelni.



2012. okt. 15. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Előéletéből fakadóan normális,megszokott beidegződés. Neki az is kaja! Inkább arra kellene rágyúrnotok,hogy a bedobott kaját ne vegye fel. Nehéz feladat, mert ő ezt szokta meg.

A helyedben nem hoztam volna egy éhen korász,utca kutyát telepőrzésre. Inkább egy leadott kutya lenne az igazi, mert ő soha nem volt rászorulva, hogy mindent meg kell enni.

2012. okt. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a kutya megtanulta hogy ha még dögöt talál is, akkor azt is meg kell ennie, mivel ki tudja mikor kap legkésőbb. Nem lehetne valahova bezárni a kutyát? Azt írod hogy nyitva az ajtó. akkor ő mehet akárhova? Mikor ment ki a döghöz? Ha jobban megszokja hogy kap enni tőletek, akkor nem fog enni mást. Meg kellene tanítani élelem megtagadó dologra, hogy ne egyen meg semmit amit más ad
2012. okt. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Már tanítás alatt van, eddig, ha csontot kapott, egyből támadott mindenkire, aki 5méteres közelében volt, most már a hátát lehet simogatni, de a fejénél még nem .(pedig mindig elvettük előle, ha támadott)

igen, a kapu nyitva van, általában bent van, vagy kint játszik a cicákkal, vagy a játékjaival, de ma valamiért kiment.

igazából bekerült hozzánk ez a kutyus, aztán végülis megszerettük:)

Be is szoktuk zárni, az eset után is be lett zárva, csak nem szeretem, ha be van zárva. Amikor a párom dolgozik, mindig bent van vele, és nem csinál ilyeneket.:S

Meg, mondjuk tervbe van véve az, hogy lesz neki egy elkerített része hátul, nappalra oda lenne bezárva (bár az a rész nagyobb lenne mint az én kertem:D), csak még nem valósult meg.

Azért köszönöm a válaszokat! Örülök annak legalább, hogy nem jár ki folyton dögöket keresni. Idővel meg fogja ő tanulni szerintem, hogy kap kaját mindig, meg hogy azt nem eheti meg, de kölyök, és még sokat kell tanulnia:)

Egyébként kb. 2 hete kapott féregtelenítőt. Javasolt megint adni neki, vagy felesleges? Mert nem tudom, hogy mióta lehet az út mentén az a halott állat:S

2012. okt. 15. 21:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok:

Ha kapott féreghajtót azt ugy tudom hogy meg szokták ismételni x idő múlva, mondjuk egy hónap. Ha tiszta akkor negyedévente illik féreghajtózni.

2012. okt. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi:)

lassan kezdi megtanulni, hogy nem mehet ki, de mi meg azt vettük észre, hogy csak akkor megy ki a kapun kívülre, amikor unatkozik és nem foglalkozunk vele. (vagy foglalkoznak)

A döghúsról is lassan leszokik, bár sajnos amit talál, azt megeszi, legyen az madzag, zacskó, vagy dög..persze próbálunk figyelni rá, de amikor észreveszi - a szájában egy papírral vagy akármivel - hogy figyeljük, egyből lenyelni, és nem tudjuk olyan gyorsan elvenni tőle mindig. De eddig még nem lett baja, remélem nem is lesz!

2012. dec. 15. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!