Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Remeg a csivavám, mitől?...

Remeg a csivavám, mitől? (bővebben)

Figyelt kérdés

kb. 2 hete kezdhette, először azt hittük h fázik, hűvösebb van, de mondom csak szoknia kell... mi lesz télen?

Aztán megnéztem most a neten, és azt találtam hogy ideggyengeség miatt...

Nem szaporítótól vettem, tehát ennek elvileg nem kéne ennek lennie. Másrészről már 5 hónapja van nálam, eddig nme csinált ilyen. Kijöhetnek ezek az idegi gondok később is?... Elviszem dokihoz, amint lehet... de érdekelne addig is hogy mi van vele... :(

Ettől függetlenül játszik velünk ha piszkálgatjuk, és még valami, mostanában lekonyult farokkal mászkál a lakásban, eddig mindig "dominánsan" fent volt a farkinca.

Az is eszembe jutott, hogy lehet hogy a rokon gyerekek tettek be neki a folytonos játszani akarásukkal meg viháncolásukkal...-mármint bárhogy is nézem érzékeny, és már mindig tele a töke a kölykökkel amikor elviszem magammal olyan helyre, ezért mostanában el kezdtem hanyagolni az ilyet..., de ez egy hosszabb történet. ?


2012. okt. 15. 21:05
 1/9 A kérdező kommentje:

ennek nem kéne ennek lennie= ennek nem kéne felmerülnie.


Amúgy nyugodt kutya... ha nem provokálják heccből

2012. okt. 15. 21:08
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
őszinte leszek, annyit olvastam el "kb 2 hete kezdődhetett..." de már most felidegesítettél..mi az h 2 hete akármi van a kutyáddal és nem kezeli orvos? állatkínzó vagy :)
2012. okt. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

én is őszinte leszek. Te meg egy olyan korlátolt ember lehetsz, akinek úgy tűnik, hogy eszébe se jut az, hogy bármi oka lehet annak, hogy jelenleg nem tud a másik ember valamit megtenni. financiális/egészségügyi pl. :)



:(


köszönöm.

2012. okt. 15. 21:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős kutya, és mióta van veletek?

A csivik gyakran így reagálnak bármilyen kicsi stresszre, nem biztos, hogy aggódnod kell miatta. Amiatt meg ne legyél szomorú, hogy nem dominánsan kolbászol a lakásban, mert az nem egy egészséges állapot, hogy egy csivava azt hiszi, hogy miatta forog a Föld.

2012. okt. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

a kutya lassan 1 éves, és úgy értettem hogy fent van a farka, hogy látszik rajta hogy jó a hangulata, minden rendben van... otthon érzi magát, nem dominánsan, tehát rosszul fogalmaztam, nem "foglalta be a lakást", tudja hogy mettől meddig lehet neki jönni menni... :)

Az az igazság, hogy rokonékhoz akárhányszor vittük mindig érte stressz -3, 4 alkalom- próbáltam a srácokkal megbeszélni hogy nem játék kutya és ne ugráljanak körülötte ordítva ne kapják fel de áh... :/ nem is viszem ezért inkább... valahogy sikerül kihoznijuk belőle azt amit nem szertnék hogy kihozzanak, és nem tudom megbeszélni velük... de 3 hete nem vittem oda. Vittem magammal, de oda, ahol nem piszkálgatják meg hergelik heccből...-nem értem hogy ez miért vicces némely embernek..


A remegés pedig, csak most este tűnik fel igazán hogy csinálja egy ideje, de tényleg úgy két hete kezdte, amikor bejött ez a hideg... itt bent nincs hűvős.. ezért sem értem ha most jobban belegondolok. Nem olyan intenzív, de még ennyire sem volt... olyan kicsit, mintha tartana tőlünk, pedig mégsem mert játszik velünk meg örül nekünk meg minden ugyanolyan... ezért nem értem...

2012. okt. 15. 21:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Több variáció is létezik...

Jó lenne megnéznie orvosnak,igaz lehet,hogy nincs semmi baja,de te is akkor fogsz megnyugodni igazán!!

Bár ha normálisan eszi,iszik,wc-ik és ilyenkor nincs,akkor lehet inkább idegi alapon..

Remegés...lehet,attól,hogy fázik a kutyus,többen már ilyenkor is adnak kutyapulóvert rá,télen vastagabb "kabátot,bélelt pulcsit,"szoktak...

lehet neked nincs hideg,de a kutya attól még fázhat!!!

minden kutyánál más..

Behúzott farok jelenthet félelmet is..

olyan is előfordult már,ha hangosabban,keményebben szóltak a kutyára is remegett...

vagy mint írtad,nem lehet,hogy véletlen szegény kutyát kicsit megszorongatták játék közben és azért fél veletek is játszani,hátha megint kap pár "sérülést"?

2012. okt. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hell-ikon ***** válasza:

Bár elég régi a kérdés, de azért jelzem, hogy az én csivavám 18 fok alatt reszket, mint a nyárfa levél.


Nem tudom kérdéses időszakban milyen volt az időjárás, de lazán lehet, hogy szimplán fázott csak szegény.

2012. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az én csivim 20 fok alatt remeg, remeg a kajáért, ha játszani akar, a kis labdájáért, elalvás előtt, ha ideges stb. ők alapból ilyenek, de hogy megnyugodj vidd el dokihoz :)
2012. okt. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
ja és egy jótanács: csivi mellé nem való gyerek mert a csivik utálják a gyerekeket, tapasztalat :) (előző voltam)
2012. okt. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!