Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradornál van tökéletesebb...

Labradornál van tökéletesebb kutya?

Figyelt kérdés

Panel kutya lenne, szobatiszta koráig tudnám 2 óránként lehordani de ha szobatiszta lesz akkor napi 4 séta (reggel, délelőtt, délután és este) lenne neki! ebből 3 20-25perces egészségügyi séta és este lenne egy másfél max két órás játék.

Elvárásaim: nyugodt, értelmes, agresszió távol álljon tőle, apportírozós legyen és nagytestű!


Régóta szeretnék kutyát C. M. könyveit már elolvastam, sok "hogyan legyünk falkavezérek" féle könyvet olvastam! Úgy összességében kb. 6 könyvet olvastam el ami a kutyákról szól valamint rengeteg labradoros cikket!Szerinted jó választás nekem a labrador?


Összesen 130ezer ft ot szánnék kutyára. (régóta gyűjtök összejött 200ezer ft, 130körül vennék a kutyát és azt a maradék 70et a kezdőleges beruházásra szánnám mint a póráz, nyakörv, tál, táp, vitamin, oltások... persze nem csak 70ből akarom tartani a kutyát:D hanem ennyit tudok most összesen kezdedbe rászánni valamint, hogy ne egyszerre legyen nagy kiadás hanem legyen egy kis tartalék)


2012. okt. 16. 06:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A leírásnak teljesen megfelel.

Nekem is az van.

2012. okt. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem megfelel de ha panel kutya lesz azért kérdezd meg a szomszédokat hogy beleegyeznek e- A környéketeken panelben lehet nagy testű kutyát tartani? (ezt is jó lenne tudni)
2012. okt. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
felettünk családi jó barátok vannak, jobb oldalt nincs szomszéd bal oldalt iroda van alattunk meg senki mert földszint!:D amúgy lehet tartani nagytestű kutyát szerintem mert sok mindenkinek van a környéken!
2012. okt. 16. 07:18
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó dolga lenne egy labinak nálad.

Ha a labrador az a fajta amibe beleszerettél, akkor hajrá.

Én mondjuk a helyedben inkább gordon szettert vennék, de ez már csak ízlés kérdése. :) A labi nekem azért nem tetszik, mert borzasztóan hajlamos a hízásra, nehéz jól etetni. Amiket én látok labradorokat (kutyasuliban, utcán, ismerősöknél) azok közül 10-ből 8 túl van kondicionálva és az csúnya.

2012. okt. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Prémium táppal etetném (happy dog, acana vagy brit még nem tudom) onnantól kezdve annyi kaját kap amennyit a táblázat mutat vagy esetleg konzultálnék az állatorvossal!
2012. okt. 16. 07:47
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Mióta kéne megkérdezni a szomszédokat, hogy nagytestű kutya jöhet-e?

Senkinek semmi köze hozzá, hogy ki-mit csinál a saját lakásában és ezt már hála a jó égnek, kormányrendelet is kimondja. Így a szomszédoknak semmi köze hozzá, hogy ki-mit tart a lakásban.


Jó választás a labi, tenyésztőről nem is kezdek el papolni, mivel az az összegből is kiderül, hogy tenyésztőtől veszel majd kutyust.

Egy fontos dolog, figyelj a táp fehérjetartalmára, ne legyen sok, nem szabad, hogy hirtelen nőjön!

Happy Dog amúgy tele van kukoricával, de ez már részletkérdés..

Jah és persze az etetési útmutató sem szentírás :) Látni fogod ahogy gyarapodik a kutyus, hogy vissza kell-e venni az adagjából vagy éppen hozzátenni, esetleg pont jó :)

Én amúgy a Brit Care tápot ajánlom :)

2012. okt. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Az általad leírt feltételek mellett bármely lakásban tartható (tehát nem nagy területigényű) kutya tökéletesen megfelelne neked. Így tarthatod azt a fajtát, amit szeretnél. Mondjuk engem kevés kutyafajta tartása vonz kevésbé, mint a labradoré, de ez ugye szubjektív.
2012. okt. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Miért nem tetszik a labrador?
2012. okt. 16. 09:27
 9/21 anonim ***** válasza:
94%
Túlságosan felkapott fajta a labrador, mert nagyon jó a reklámja. Nem irigylem tőle ezt a felkapottságot, de minek válasszak egy tömegével tartott kutyát, ha vannak azonos kompetenciákat nézve ugyanolyan jó fajták is? A labrador küllemre sem az én fajtám. Aki kölyök labradort láttam kutyaovikban, mind elég nehezen kezelhetőek voltak, le se kakilták a gazdájukat (én muditartóként el sem tudom képzelni, milyen, ha le se kakil a kutyám a kutyasuliban). Ráadásul, engem gyerekkoromban egy labrador tartott félelemben. Úgyhogy nem, én labradort nem. :D Ettől függetlenül nyilván nem véletlenül annyira népszerű a fajta, úgyhogy ha neked egy labrador a szíved vágya, eszemben sincs lebeszélni róla. Azért kutyaiskolába járj el vele (de más fajtával is csak jót tesz a kutyasuli).
2012. okt. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
Nyugodt kutya??? Hát nem tudom. Nekem volt, én nagyot csalódtam benne. De rájöttem, nekem az őv fajták jönnek be inkább. Én akárhány labit ismerek, mind szeleburdi még felnőtt korában is. De ha neked ő tetszik, akkor Te tudod. Nekem nem jön be az, hogy mindennel és mindenkivel haverkodik. Akárki le tudja kenyerezni. És pofátlanul nyomul játszani a futtatón, ha a másik kutya nem akarja, akkor is. Mindegy, ha neked bejön a stílusa, nyilván nem véletlen. De az, hogy nyugodt, az nem igaz. Lehet, hogy a lakásban nyugodt. De kint a parkban, futtatón..... ja és mindenkihez odamegy, minden kutyához és minden emberhez. Igen nevelés kérdése, nade kiskorában sok konfliktus lehet belőle, mikor a kétéveshez is odaszalad, felugrik egy fehér ruhás nőcire, ráugrik a nénikére, aki fél a kutyáktól....stb stb. szoval engem nagyon leizzasztott. A másik kutyám meg tojt minden járókelőre és senkihez nem ment oda kiskorától kezdve. Ezt csak azért írom, hogy felkészülj, nem lebeszélni akarlak, de tényleg nagyon nagyon szeleburdi! és a felnőtt labi is!
2012. okt. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!