Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen szakadó esőben mi a...

Ilyen szakadó esőben mi a sétáltatási szisztémátok? Főleg akiknek padlócirkálója van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemsokára lesz egy kis társasági kutyám, és érdekelne, h h sétáltatjátok ilyen esőben?


Csak gyors eü séta és ha eláll akkor nagy séta? Láttam reggel egy westiet esőkabátban...cuki volt :) De nem hiszem h sokat védett...


Meg ugye az alacsony kutyáknak eláziik a hasuk, nem fáznak fel? Mi a megoldás? Mert ilyenkor a kutyaruha is elázik, tehát az sem segít? Vagy csak gyors 5 perces pisi, szárogatás aztán séta?


Leírnátok a menetrendeteket ilyen rossz idő esetében? Köszi



2012. okt. 16. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

5 kilós kutyám van,bár nem tipikus öleb hiába kicsi de semmi gond nincs esőben.

Felöltözök rendesen,csuklya a fejemre, és sétálunk,annyi hogy nem gangelünk lent a kutyákkal csak egészségügyi séták vannak ami reggel egy 10 perc,ebéd után 15 perc,vacsi előtt 15 perc és utolsó éjszakai séta 5 perc esőben..

Lakásban viszont megy a játék,rengeteget foglalkozok vele ilyenkor. De mondom nem kell felfújni ezt az egész dolgot attól hogy pici kutya:)

2012. okt. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak esőkabátok is a kutyusoknak, ami vízlepergető kívül. Pont azért adják rá, hogy ne legyen a hasán vizes a szőre. Viszont ha nem bélelt, akkor melegíteni nem sokat melegít, ilyenkor télen (vagy) nagyon hidegben egy pulcsit is van aki ráad a kiskutyára az esőkabát alá. Van ebben praktikum, csak nem szabad majmot csinálni a kiskutyákból. :)
2012. okt. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekünk olyan kutyakabátunk van, aminek a bélését ki lehet szedni, kívül vízlepergető. Ilyenkor nem használom a bélést. Jó, mert legalább felülről a háta és a mellkasa egyáltalán nem lesz vizes, csak a lábai és a pocakja. Ha csak kevés helyen vizes, akkor kevésbé fog fázni, mert csontszárazra nem lehet törölni.

Ilyenkor nem megyünk nagy sétára, meg nem is engedem el. Hazajövünk, az ajtóban pedig ilyenkor vár egy törölköző. :)

2012. okt. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is olyan esőkabátunk van, amiből ki lehet venni a bundás bélést és ez a hasát is védi egy jó darabon. Nekem mondjuk nagytestű kutyám van, de én imádok vele ilyen időben sétálni. Rá is ráadom az esőkabátot, én is beöltözök és már mehetünk is :)
2012. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. okt. 16. 13:15
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

én soha nem adok ruhát a kutyákra , ha vizesek lesznek akkor megszárítom őket és kész. Nem hiszem, hogy jó nekik ha fel vannak öltöztetve és vizes lesz a hasuk. Én sem örülök ha elázik a zoknim és nem tudom levenni!

Soha nem volt ebből problémám , ha nagyon hideg van akkor csak pisi, kaki és megyünk is fel! ( yorkshire terrierek )

Télen szoktunk hógolyózni akkor elég vicces, hogy hamar hógalacsinok vannak a lábukon de megtörlöm és szintén hajszárító :-)

Makk egészségesek , soha nem voltak felfázva vagy megbetegedve! Annyi, hogy kerülöm a felsózott helyeket , elvileg már nem is lehet sózni de sajnos gyakorlatban még sokan sóznak.

2012. okt. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az első kutyánk egy tacskó-pincsi keverék volt, Ő direkt imádott esőben nagyokat sétálni- Aztán haza mentünk és állapot függően megtöröltük vagy leöblítettük és utána törölközött.

Sohasem fázott meg. 14 évig élt.

2012. okt. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A pincsimre ilyenkor csak esőkabát.. Télen ha leesik a hó akkor meg alá adok egy pulcsit... Előszőr irtóztam a gondolattól hogy ruhát adjak a kutyára. De szegénykém télen nagyon vacogott mikor ráfagyott a hó ezért döntöttünk így. És nagyon bevált.. Azon gondolkozom hogy az ambulljaimra is veszek valamit mivel ők is szobakutyák.. Mivel sokat vannak bent nem nagyon nő a téli szőrük.. Már ha van nekik egyáltalán ilyen.. A hasuk meg kopasz ^^ Megnézem télen mennyire fáznak majd ha nagyon akkor nekik is veszek..
2012. okt. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Kis-közepes testű hosszú szőrű kutyával éltem együtt panelban bő fél évig késő ősztől kora nyárig. Napi 3 séta volt esőben, hóban, kánikulában, szélviharban. Esőben reggel, mielőtt magára hagytam 8-10 órára, ugyanúgy sétáltunk 45-60 percet, mint száraz időben, ugyanis muszáj volt, hogy kiürüljön a hólyagja, hisz egész nap tartogatnia kellett volna. Délután-este ekkor már lehetett rövidebb, eü-is séta. Séta után alvázmosás lavórban és szárazra törlés, hazaérkezésem után alapos felseprés. Egy esőkabátka megoldotta volna a gondot, de nem szeretek kutyát öltöztetni...meg kan lévén összepisilte volna alul...a fényvisszaverő mellény is erre a sorsra jutott telente :D


Most roti-nj keverék kanom van kertes házban, nyáron inkább nappal bent hűsöl, este-éjjel kint van. Most 2 hete éjjelente már bent alszik, most is itt durmol :D

Napi két sétánk van, reggel 30-60 perc, délután-este 1-3 óra, kedvtől, időtől, tevékenységtől függően a Duna-parton szabadon: labda, frisbee, gyakorlás, úszás, szánhúzás, bringázás, bandázás.

Mivel minden nap aktívan meg van mozgatva agyilag és fizikailag is, nem gond, ha nagy esőben nem viszem ki kétszer egy nap, csak egyszer...esetleg 1 nap teljesen kimarad...ilyenkor kényszerpihi van, alszik a házában vagy a lakásban.

Ma pl. reggel fél órát sétáltunk esőben, ha most nem állt volna el, lehet, hogy nem is mennénk ki...de most kimegyünk 1-1,5 órára bóklászni.


Tehát nálunk attól függ, hogy:

-mennyire-mióta esik, várható-e, hogy eláll

-milyen kedvem van

-előző nap mennyire lett lefárasztva, jókor jön-e a pihenés: pl. szombaton most egész napos versenyen voltunk, vasárnap délelőtt aktív 1 órás séta, délután eü-ig, tegnap összesen 3 óra séta, kertben fél óra labdázás, tehát ma elég lett volna a reggeli séta is

2012. okt. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Fél órája jöttünk föl, itt is szakad.

Nincs sok különbség. Talán csak annyi, hogy levittem egy fehér kutyát, és visszahoztam egy feketét:D

Vicc nélkül, ha el akarnám kapkodni ilyenkor a sétát, talán még jobban erőlködne a szagokért, úgyhogy meg se próbálom. Tócsa fanatikus.:)

Pulcsit nem adok fel rá még, nem védene semmit, mert ugyanúgy átázik vele, és ugyanúgy meg kell szárítani a kutyát. Azt inkább a hideg ellen adom fel rá.

2012. okt. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!