Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 6 hónapos kutyánál érdemes...

Egy 6 hónapos kutyánál érdemes/lehet használni egysoros folytó nyakörvet kiképzés céljából?

Figyelt kérdés
csak olyanok írjanak akik nem ítélik el ezt a nevelést,köszönöm.
2012. okt. 16. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Milyen kiképzés? Alap engedelmesség? tök felesleges. Én nem ítélem el a fojtót,de meg van a módja és az ideje mikor kell használni,és kizártnak tartom ,hogy egy 6 hónapos kölyökkutyának szüksége lenne rá.
2012. okt. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a pórázon sétáláshoz és a behíváshoz szeretném használni
2012. okt. 16. 21:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hogy és mire használnád. Én kb 5hónapos kora óta használok fojtót (akkor nőtte ki a kölyöknyakörvét), de amíg el nem kezdtük a suliban a "rendes képzést", addig nagyrészt csak nyakláncként üzemelt.
2012. okt. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélem el, szerintem hasznos lehet, de nagy kárt tudsz vele okozni, ha nem megfelelően használod. Szerintem kérdezz meg erről egy kiképzőt, aki miután látta a kutyát, meg tudja mondani, szabad-e, érdemes-e folytót tenni rá.
2012. okt. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
67%

Felesleges: ha egyedül sima textil nyakörvvel nem tudod megnevelni, akkor fojtóval sem fog sikerülni.

Sőt, sokan póráz nélkül kezdik már a tanítást-nevelést, a kutyán a póráz csak forgalmas utak mellett és a pórázon tanításnál van rajta.

Tanításhoz csak sok játék, kaja, türelem és határozottság kell.

2012. okt. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

foJtó


megfojt, fojtás stb...

2012. okt. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Halálosan felesleges, és valóban, több kárt tehetsz vele, mint amit használhat (de nem fog).

A fojtót nem erre a célra találták ki.


Pórázfegyelem:

SIMA nyakörvvel, 1-1,5 m hosszú pórázzal csináld.

Amikor kiléptek az utcára, és a kutyád húzni kezd, te azonnal indulj el a másik irányba, kezedben a pórázzal.

A kutya érzékenységétől függ, hogy elég-e az az erő, ami ilyenkor hat rá, vagy a forduláskor kicsit rántanod is kell a pórázon...

Fontos, hogy ne várd meg, amíg a fél teste már eléd kerül... amint egy fejhosszal megelőzött, 180 fokot fordulj.

És tempósan...


Ha jól csinálod, elég rövid ideig tart, amíg jobbra-balra forgolódsz...:)

Vannak gazdik, akik nem éreznek rá a lényegére, és napokat, heteket is képesek így eltölteni...

Ezt is lehet csinálni, de én személy szerint nem p.csöltem ennyit...

A lényeg, hogy határozott legyél, és ne repüljön utánad a kutya, de azért legyen lendület abban a fordulásban...


Ha jól csinálod, maximum 3 perc alatt lesz egy pórázon tökéletesen sétáló kutyád anélkül, hogy a kis kölyök lelkében kárt tettél volna.


Ráadásul a fojtóval ellentétben (ami "lúzerfegyver" - a "lúzergazdiknak" biztosít hatalmat) ez egy báziskommunikáció, ami dominanciagyakorlatnak is tökéletes, tehát meg is mutatod a kutyának ezzel, hogy Te vagy a vezető...


(Megjegyzem, nekem 5 kutyám van, a leghosszabb idő 2 perc volt, a legrövidebb 5 fordulás, amivel megértettem velük, hogy mi is az a pórázfegyelem.)



Behívás:

Mindenképpen használnék a helyedben pozitív megerősítést.

Sokan azt mondják, hogy "a kutyája ne a kajáért szeresse, ne kajáért dolgozzon, stb..."


A kutya nem kajáért fog dolgozni, nem kell örök életedben párizsival a zsebedben futkosnod, ez egy TANÍTÁSI fázis.


(Ráadásul nem ismerek olyan gyereket, aki szívesebben tanul azért, mert "különben nem kapsz pofont", mint azért, hogy "ha ezt a feladatot megoldod, kapsz egy csokit"...)

Ugyanígy a kutyák is sokkal lelkesebben, szívesebben tanulnak, sokkal nyitottabbak pozitív megerősítéses tanítással, mint a "fojtóssal".



(és itt szeretnék eloszlatni egy tévhitet: a pozitív megerősítés használata nem azt jelenti, hogy elítélem a büntetést, és nem is alkalmazom! Csak épp külön kategória a TANÍTÁS és az ÖSZTÖNKEZELÉS. Ha valamit tanítok a kutyámnak, tényleg nem büntetem. (maximum kialvást vagy végső esetben negatív büntetést használok - pl. ha túl mohón eszik, elveszem a kajáját. - mellesleg a fojtón való rángatás egy pozitív büntetés.)

De ha ösztönkezelésről van szó, helye van a "büntetésnek".

Ami nálunk 13 fokozatból áll... Ebből csak 3 a fizikai büntetés... ennél enyhébb és keményebb büntetések is vannak, nagyon tudni kell, mit mikor miért használhatsz.



Szóval a lényeg, hogy behívást én egy 6 hónapos kutyának úgy tanítanék, hogy ha odajön, kap egy finom falatot (körömnyi virsli, sajt, párizsi,...).

Fontos, hogy ne minden behívásnál tedd rá a pórázt...

Legyen sok olyan behívás, amikor csak behívod, kap egy falatot, és mehet is vissza játszani...


KÉSŐBB a behívás megtagadása bizony büntetést fog maga után vonni, de egy kölyökkutyánál még tök felesleges ezeket a patronokat eldurrogtatnod, csak bajt okozol vele.

Ha ebben az életkorban megtagadja a behívást, vond magadra a figyelmét, és SOHA ne indulj el felé, mindig az ellenkező irányba menj - akár futhatsz is, és/vagy mikiegérhangon vidáman hívhatod, kedvesen!

(A "GYERE" szót soha ne mérgesen mond! A gyere még legyen kedves, csilingelő, vidám.)


(Később, ha majd elég idős lesz és megtagadja a behívást, + tekintélyed is lesz, azt csináld, hogy miután szépen mondtad max. 2x, hogy "gyere", válts át kemény hangsúlyú "mit mondtam"-ra... (vagy amilyen szót akarsz...))



Ha rosszat tett, de utána bement hozzád, SOHA ne büntesd. Nyilván nem örülsz annyira, de nyugtázd legalább, hogy "Jól van"...



Ha érdekel ez a fajta tanítási módszer, 7 hónapos kortól jöhettek alapfokú tanfolyamra!:)

(A telefonos egyeztetés utáni felmérés ingyenes, a tanfolyamok garanciálisak - ha nem vagy megelégedve, a 2. részletet nem kell kifizetned:) De ilyen gazdival még nem találkoztunk...:))


www.kutyasuli.hu



Jó kutyázást!:)

2012. okt. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Érdemes lehet, ha tényleg szüksége van rá annak a hat hónapos kutyának. De ezt meg jobb, ha nem egyedül döntöd el.

Behíváshoz mondjuk nem értem, miért kéne, ott pont semmi nem múlik a nyakörvön.

2012. okt. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Eleve nem sok olyan helyzetet tudok elképzelni, ahol a fojtó feltétlenül szükséges, egy ilyen fiatal kutyánál viszont abszolút semmi értelmét sem látom. Ilyenkor még könnyen alakíthatók, nevelhetők más módszerekkel is.
2012. okt. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyik kutyámon nekem is az van, de csak mert az van itthon:D Amúgy totál semmi értelme, normál nyakörvvel ugyanúgy működik, ha meg húzni akarna, lesz.rná, hogy fullad vagy sem, úgyis húzna. Ezért kell az ebet tanítani:) Behíváshoz meg abszolút nem tudom elképzelni, hogy hogyan akarod tanítani fojtóval.
2012. okt. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!