Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a veresegyhá...

Mi a véleményetek a veresegyházi Kutymorgó kutyasuli / kutyaiskola-ról?

Figyelt kérdés
Megköszönnék minden véleményt, tapasztalatot ezzel a kutyasulival kapcsolatban. Milyenek a kiképzők, milyenek a kiképzések, mennyire lehet hatékonyan tanulni és a hangulat milyen? Mennyire profik az oktatásban? Ez utóbbi különösen érdekel mert hallottam hogy elég jó verseny eredményeik vannak,azonban versenyezni és kutyázni egészen más mint ezeket a tudásokat átadni = oktatni! Indokokat is kérek, ne csak azt irjátok hogy jó vagy nem jó,... ha valaki járt oda de nem tetszett, az is érdekel, hogy miért nem. Vagy ha járt oda és később jött rá, hogy mégsem volt annyira jó, akkor mi az oka. Köszönöm a véleményeket, válaszokat.

2012. júl. 24. 08:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Szia! :)


Jelenleg is aktív tagja vagyok a csapatnak. Előljáróban annyit, hogy első kutyás vagyok, és náluk tanultam meg mindent a kutyákról/kutyámról.


A kiképzők nagyon jók, segítőkészek, jól felkészültek. Ha odafigyelsz, követed a tanácsaikat, utasításaikat, akkor könnyen tanulhattok, és hamar jönnek az eredmények. Nem tudom, hogy az engedelmességi rész érdekel, vagy inkább a sport rész. Az agility edzések jó hangulatban telnek, nagy a csapatszellem, egymást támogatjuk ahogy tudjuk. Ahogy mondtam én mindent itt tanultam, és meg vagyok elégedve a kutyám teljesítményével (nekem még sokat kell tanulnom, de ez általában így van :D ). Vannak egyéb csapatépítő programok is, pl májusban volt ilyen családi nap, ahol különböző versenyek, bográcsolás volt. Aztán vannak a sportegyesületünk által rendezett versenyek, azok is jó hangulatban telnek mindig. 2 hét múlva kerül megrendezésre a táborunk is, ami mindig jól sikerül, tele edzésekkel, és szórakozással.


Én csak ajánlani tudom, máshova semmi pénzért nem járnék. :)


Ha valamire még kiváncsi vagy nagyon szívesen segítek, válaszolok.

2012. júl. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

még nem tudom, a kutya sincs még meg, csak szeretnék felkészülni és megnézni a környékbeli lehetőségeket. És csak ezek után "vállalni" be a kutyát, ha tudom, hogy fogok tudni róla úgy gondoskodni ahogy szeretnék. Sosem jártam még kiképzésre de kutyám már volt. Ha esetleg megirnád, hogy "más" kiképzőkkel szemben miért javasolnád ezt a kiképzőt, mi az ami téged megfogott más helyekkel szemben. A választás nehéz, utazni tudok, de a képzés is költséges és szeretném a számomra legmegfelelőbb "helyet" megtalálni. Ezért kérek előzetes véleményeket. És nem csak jókat, mert ugye negativ is van mindenhol...azaz a hátrányok is érdekelnek, úgy őszintén, bár, ha valaki most ide jár és jól érzi magát, kétlem hogy a "hátrányokról" beszélni tudnánk :) :( Annyit már tudok, hogy többféle kiképzési mód létezik, van ahol tükör módszer (erről nem tudok szinte semmit), van ahol el kell végezni több tanfolyamot mire lehet pl agilitizni....

Érdekelne, a "kutyás sportok" végzésének van-e itt feltétele, el kell-e végezni hozzá más tanfolyamot, és ha nem (néhány bp-i kiképzőbe jár ismerős, tőlük van 1-2 infó-m) , akkor mivel indokolják, hogy nem szükséges. Több bp-i suliban (nemrég költöztem a környékre) nem lehet egyből sportolni hanem engedelmességezni kell. De van ahol igen. Nálatok hogy van? és érdekelne a döntés oka, ha neked erről van ismereted? mert ugye nem ugyanaz, hogy több tizezret rakok pl engedelmességibe, mert valaki azt mondja az szükséges, aztán meg csak pl flyball-ozni fogok és esetleg a végén kiderül (elméleti a kérdés) hogy a sok engedelmességi gyakorlat nem is lett volna annyira fontos. De nem értek hozzá még, igy csak hangosan gondolkodom.

Annyit elmondok, szándékosan nem a honlapokat nézegetem, azok szárazak és sokszor reklámszagúak, ill szándékosan nem a sulit kerestem meg hivatalosan. Remélem itt több megközelitésből kapok segitséget és igazából a résztvevők véleményére vagyok kiváncsi, nem a honlapra vagy a kiképzésvezető elmondására mert ő úgy is csak jókat fog mondani magukról. Köszönöm a további válaszokat.

2012. júl. 24. 09:43
 3/18 anonim ***** válasza:

Én más suliba nem jártam, csak ebbe, de a látottak, elmondások alapján (én is először a környékbeli sulikról érdeklődtem, azoknak a képzési formája és ára nem felelt meg) úgy gondoltuk, hogy ez a suli lesz számunkra megfelelő. Én onnan ismertem meg a sulit, hogy párom öccse oda jár (kezdő kutyásként, kezdő kutyássportosként) és az ő tapasztalatai miatt mentünk oda. Én úgy gondolom, hogy az ára nem olyan drága, ha összehasonlítom többi sulival.


A sulinkban csak agility és frisbee oktatás van, flyball nincs.

Már kölyökkutyával el lehet kezdeni, az edző amikor összeállítja az edzésfeladatot, akkor természetesen figyelembe veszi, hogy a kutya még kölyök, kímélő feladatokkal, játékosan vezeti rá a kutyát arra, hogy mekkora jó dolog ez az agility. Én úgy tudom, hogy nem kötelező elvégezni engedelmes tanfolyamot, a lényeg az, hogy azért annyira nevelt legyen a kutya, hogy mondjuk visszajöjjön, figyeljen a gazdira, és a hasonlók, hogy az edzés háromnegyede ne azzal menjen el, hogy a kutyát próbáljuk behívni. A tanfolyamokat végzettek egyébként később engedményt kapnak az edzés árából, már csak ezért is érdemes lehet elvégezni legalább az alaptanfolyamot.

Az edzőről annyit, hogy néha érdekes a stílusa, de meg lehet szokni, és mindenben segít, elmagyarázza, ha nem érted, akár többször is.


Gondolkodom, hogy milyen hátrányai vannak a sulinak. Hogy mi az ami hiányzik, és jó lenne ha lenne. Lehet elfogult vagyok, de egy sem jut eszembe. :D


Amúgy ami engem megfogott az a családias légkör, és a jó társaság. A csapattársak is jófejek, és nem megy egymás szapulása, örülünk egymás sikereinek is.


Egyébként megjegyzem, hogy véleményem szerint az engedelmességi gyakorlatok sosem lehetnek feleslegesek, az hogy a kutyát jól tudd kezelni, szerintem szükséges. Ezért szerintem jó ha elvégzi az ember, mert sok hiányosság kijöhet ekkor, amit mondjuk korrigálsz az engedelmességi tanfolyamon és majd a sportnál nem jön elő már (mint pl a behívhatóság).


Ami még előny szerintem a többi sulival szemben, hogy nagyon jól felszerelt agility akadályaink vannak. Vannak olyan helyek, ahol pl nincsenek olyan jól felszerelve, kevés akadályuk van. Ez is lehet egy szempont szerintem.

2012. júl. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
sziasztok! ez a suli nekem is szimpi, annyira nincs is messze bp-től. itt az árak hogy mozognak?:)
2012. júl. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ja, megtaláltam az árakat :)
2012. júl. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
te miért akarsz kijönni bp-ről? ott mi nem tetszett kutyasuli vonalon és mit szeretnél itt pl, megtalálni? én csak gyüjtöm még az info-kat, h a számomra legszimpibb helyet találhassam meg
2012. júl. 24. 11:36
 7/18 anonim ***** válasza:
szia! nekem pusztán anyagi okai vannak. nincs havi 50ezrem most, de a kutyusnak kellene a suli.
2012. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
de pl. bp-n a népszigetiről rosszat én még soha nem hallottam, ha lenne rá pénzem, biztos odamennénk.
2012. júl. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Az is érdekelne, WC és víz van? Fedett tér? nem igazán voltam még kutyasuliban, csak gondolkozom......... mikortól lehet ezt a kölyök agilitit csinálni és mikortól lehet "rendeset",,,,? nem hiszem hogy flyball-ozni fogunk, tehát az épp nem akadály. De még nem tudom mit fogunk csinálni, lehet hogy csak akkor döntöm el mikor már akkora lesz a kutya hogy a döntésben ő is részt tudjon venni, lássam rajta mit csinál szivesen.

A kiskori szocializáció pl zajokhoz szoktatás, ilyen van? a kiskor fontos, és igen a behivás is...

pórázzal van tanitás vagy anélkül?

2012. júl. 24. 11:53
 10/18 A kérdező kommentje:

ha népszigeten 50 ezer forint a dij, hát el vannak szállva.

Félhavi fizetés? mit képeznek ki ott, oroszlánokat??? :)

2012. júl. 24. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!