Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivaros kutyák hogyan...

Az ivaros kutyák hogyan viszonyulnak az ivartalanokhoz?

Figyelt kérdés

Az odáig rendben van, hogy a kan kutyák nem tombolnak a kerítés előtt, vagy nem szökik meg párzás céljából...

De az ivaros kutyák nem tekintik szabad prédának, "létszám felettinek"?


2012. okt. 17. 08:43
 1/6 Bozsikrisz ***** válasza:
Én soha nem tapasztaltam, hogy bármelyik kutyámhoz másképp viszonyultak volna a műtét után.
2012. okt. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Általában semmi extra nem történik, továbbra is normálisan viszonyulnak hozzá. Néha előfordul, hogy az ivartalanítás miatt extrém erős ivarszaga lesz a kutyának, függetlenül attól, hogy eredetileg kan vagy szuka volt, és ezután méginkább meg akarják hágni a kanok. Amennyiben a kutya eredetileg is rosszul tűrte az ilyen szituációkat, akkor ezután is rosszul fogja és gyakoribbá válhatnak az ebből eredő balhék. Ez benne van a pakliban, sajnos nem egy ilyen ivartalanított kutyát ismerek.
2012. okt. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 9 hónaposan lett ivartalanítva a kutyám, aki jelenleg 2,5 éves - az egyik legjobb döntésem volt!


A vehemens ivaros kutyák - kan, szuka - akik hajlamosak egymással összezördülni, SOHA nem piszkálják, hanem érdeklődve és hosszasan szagolgatják.

Nem kell ivaros kutyákat kerülgetni, nem kell tüzelő szukáktól, vicsorgó kanoktól tartanunk,( bár halkan megjegyzem az ivartalanítás NEM HELYETTESÍTI A NEVELÉST!)és nem kell elhagyatott helyen, bokrok alatt sétálnunk!

2012. okt. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Most 4 hónapos a kutyám, 2 hónap múlva lesz esedékes az ivartalanítása. Még neveletlen hercegnő, de javul a dolog. Igazából nem egy domináns kutya, inkább félős... de sokszor én is félek, amikor egy rozogább kerítés mellett megyünk el... és sok van sajnos.

De otthon nagyon vérhörcsög :D Jelez-ugat, ha vki hosszasan tartózkodik a kerítésünknél, vagy akár a túloldalon leparkolnak.

Kutyasulit már jól viseljük :) az első néhány foglalkozáson mindig hisztizett-sírt... nagyon félt a nagytestű kutyáktól. De most már van egy bernipásztor pajti is.

Olyan vegyes érzelmekkel vagyok tele, ami az ivartalanítást illeti. Persze, megcsináljuk, még véletlenül sem szeretnénk elletni...meg egy csomó macerától megszabadulunk a tüzelés végett.

Hogyis mondjam... a "kutyapszichológiát" nem értem. Esetleg nem lesz félősebb? Vagy hirtelen domináns? Vagy más kutyák nem tekintik majd prédának?

2012. okt. 17. 10:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, ilyesmitől nem kell tartanod! Prédának csak azokat a kutyákat tekintik (általában játékból), akik prédaként viselkednek. De ennek nincs köze ahhoz, hogy ivaros vagy ivartalan.
2012. okt. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Andizsuzsi ***** válasza:

"a "kutyapszichológiát" nem értem"


Ebben nincs pszichológia. A kuyta nem tudja, hogy már nem ivaros.

2012. okt. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!