Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van magyar fajta kutyája...

Jázi&Csenge kérdése:

Kinek van magyar fajta kutyája? Mesélnétek róla?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, itt gyakorin hány embernek van magyar fajta kutyusa:) ha megteszitek, írjátok le azt is, hogy melyik kennelből való, milyen fajta pontosan, hogy hívják, milyen a jelleme, hány éves, milyen színű stb., minden érdekel:D(persze nem muszáj sokmindent írni). Ha kedvetek van hozzá, akár történeteket is írhattok a kedvencetekről, vagy képet is tölthettek fel róla.:)

2012. okt. 17. 18:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy mudim van, egy éves szuka, Gulakuti Ejnye 'Csipke' a neve. Itt a szüleim (törzskönyv nélküli) pulijával van:

[link]

[link]

Nagyon szelíd, békés, nyugodt és bújós. Pörgős is tud lenni, ha játék vagy munka van, de inkább higgadt. Szeret új trükköket tanulni, és egy kecskenyájnál gyakoroljuk a terelést, de kipróbálta magát teheneknél és juhoknál is.


A vőlegényemé az alomtesója, Ezüstróka 'Tüske':

[link]

[link]

Ő rettentő pörgős, örökmozgó, labda- és frizbimániás, nem képes megunni a játékot, még ha már félholt is a fáradtságtól :D A felfokozott izgatottsága miatt nehezebben koncentrál a feladatra, mint Csipke. Mindig a rosszaságon jár az esze. A vízből is kihozza a bedobott dolgokat.


Van egy klein rex nyuszink is, akit mindketten imádnak, és miután a mudilányok kitombolták magukat az örömtől, hogy kivettük a Gyuszót, nyugodtan pihennek vele:

[link]

[link]


Amikor még kicsi voltam, egy komondorunk volt, sajnos a törzskönyve elveszett. Nem sok emlékem maradt róla, csak az, hogy ha két lábra állt, be tudott nézni a szobák ablakán a nagy, bozontos fejével, amivel általában halálra ijesztett minket (főleg, ha nyáron épp szellőztettünk), és mindig felborított a farkával, ha csóvált :D

2012. okt. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
84%
Egy kuvaszom és egy mudim van. A kuvasz nem törzskönyves, és értelem szerűen fehér. A mudinak van törzskönyve, ő fekete.
2012. okt. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
2 éves magyar vizslám van, március 15-én kaptam ingyen egy kutyatenyésztőtől, aranyat érő jószág, foglalkoztak már vele, így könnyebb
2012. okt. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

6.: Gratulálok a mudihoz!!! Irigyellek!

7.: Ó, szegény, annyira sajnálom a testi fogyatékos embereket és állatokat... de mégis ugyanolyanok mint az épek, sőt valamiben még jobbak, és nem adják fel, szinte jobban élvezik és jobban megbecsülik az életet, mint az épek. És ez bennük a csodálnivaló.

El van hízva? Hát, ez nem akkora baj, de szerintem ne engedjétek meg neki a túl sok zabálást és próbáljátok meg lefogyasztani, mert nagy egészségügyi problémái lehetnek!

8.: A pumi-puli mix nagyon ari gondolom:) Kár, hogy nem illett hozzád, pedig igazi "ínyencség" lehet! Mindenesetre a kuvasz is nagyszerű kutyus! Gyönyörű:) és azt is tudom milyen okosak:) Büszke vagy gondolom a kutyádra:D Büszke is lehetsz rá! Egyébként szerintem az impozáns külseje, mérete, kifejezett házörző jellege miatt félnek a kuvaszoktól az emberek. A közelünkben lakó Virágtól is félnek, mondjuk, elég tüzes "kis" kutya, de én imádom:) Úgy imádja a gazdiját, olyan szépek együtt(L) nincs annál szebb, mint mikor egy ember és egy kutya közötti szoros köteléket látni is lehet:)

9-10.: Csili tündéri kis kutya! Nagyon aranyos, olyan cuki a pofijaaaa!!! Váááh egyre inkább kezdek megőrülni a mudiért. és ahogy látom elég népszerű is.

És az asztal alatt alszik? Hát ez nagyon cuki!! Ilyet se nagyon hallottam még:P Igen, te is büszke lehetsz a kis kincsedre (nem kételkedem benne, hogy az):D És hogy lehet amúgy egy ilyen cukorbogyótól félni??? Egyébként én a feketét és a cifrát jobban szeretem, mint a fehér , vagy krémszínű mudit:)

11.: Gyönyörűek a mudijaitok! Jó tulajdonságaik vannak, nembaj, hogy Tüske picit rossz, hiszen minden kutya lelkében mélyen ott rejtőzik a "kisördög", és nem is baj, ha néha kitör belőle (vagy gyakran:P).

Csipke picit jobban tetszik, mesés fényes szőre van! De Tüske is nagyon szép, tőle is elolvadok! Hááát a nyuszival meg egyszerűen zabálnivalóak a kislányok:). Gondolkodom rajta, hogy beteszem háttérképnekxDNemám, de biztos, hogy többször meg fogom nézni még ezt a cuki képet. Ha szomorúleszek tuti felvidít:D Amúgy a puli is nagyon aranyos, szép annak ellenére, hogy nem törzsköyves. Vigyázzatok jól a kutyákra!

12.: Na, a kuvasz és a mudi együtt valóban furcsa választás, de nem kételkedem benne, biztos remekül megvannak, mint a zebrán a fekete meg a fehér csík! Édi egy páros lehetnek, gondolom jól kiegészítik egymást.

A kuvasznak pedig egyáltalán nem baj, hogy nincs törzskönyve. Egy kutya szeretetéhez nem kellenek papírok, csak a hivatalos fajtatisztaságához.

13.: Érdekes dátum az a nap mikor a kismárciusi ifjú érkezett hozzád! Neked ez már két dolog miatt is ünnep!:)


Köszönöm a válaszokat, érdekesek voltak, mindenkinek zöldkezet nyomtam! Jó látni, hogy ennyi magyar fajta rajongó él az országban:)

2012. okt. 19. 15:57
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
3 mudim van. 2 nem törzskönyves, de a következőek már csak azok lesznek. Mert hogy soha többet nem akarok mudi nélkül élni. Igazából nagyon röviden és beképzelten is le lehet írni a lényeget róluk: szerintem tökéletes kutyák.
2012. okt. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Utolsó, ez egyáltalán nem beképzeltség:) Mindenkinek a saját kutyája a legszebb, legtökéletesebb a világon:D Még ha ez nem is igaz, ez így van rendjén.

Képet nem tudsz feltölteni a kutyáidról?

2012. okt. 21. 12:38
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Számomra mindenképpen tökéletes a kutya, tehát végülis igaz. Másoknak meg más az ízlése. A kutyáimnak rengeteg hibája van (sportokban "utazom" szóval azon a téren), persze ettől még őket szeretem a legjobban, maga a fajta viszont tényleg tökéletes számomra.

[link]

2012. okt. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Gyönyőrűszép kis falkád van;)
2012. okt. 22. 12:40
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 2 komondorom van, Bundás és Bori. A Borit a Beremendi-Bundás kennelből hoztuk. Nagyon okos és szeretnivaló állatok.:)

[link]

[link]

2012. okt. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Szépek! :-)

Íme az én komondorom.


[link]

2012. okt. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!