Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak engem keserít el a...

Csak engem keserít el a magyar fajták mellőzése?

Figyelt kérdés
Kérlek, normális hangnemben válaszoljatok, ne vegyétek támadásnak a kérdést, szívesen meghallgatok minden kulturált stílusban íródott véleményt. Azt veszem észre, hogy a magyar fajták indokolatlanul mellőzve vannak, és ez furcsa számomra. Hiszen ők ezekre a viszonyokra lettek kitenyésztve, tökéletesen ellátják funkciójukat, és mégis sok ember inkább a külföldit választja. Az egy dolog, ha valaki beleszerelmesedik egy adott fajtába, de ha nincs konkrét elképzelése, akkor miért nem magyar fajtát választ?

2012. febr. 23. 21:14
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
100%

Én is észrevettem ezt. Nem tudom mi az oka, szerintem egyeseknek nem 'menő' a puli, pumi stb. Kérlek benneteket ne pontozzatok le emiatt, mert nem bántásból mondom.

Nekem két pulim és egy staffordshire terrierem van. A puli mindig is volt, a staffot meg kaptam...

2012. febr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, én minden normális hangnemben írt választ felpontozok.
2012. febr. 23. 21:19
 3/57 anonim ***** válasza:
100%

Minden más "hazai" (néptánc, népzene, hagyományok...) is "ciki", kövessük inkább ebben is a "nagy" divatot... :) hát lepontozhattok ha szeretnétek.

üdv, egy pumi gazdája

2012. febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
100%

Hát csak meg kell nézni a törzskönyves születési adatokat.


A pulit és a r. szőrű magyar vizslát leszámítva elkeserítő. 150-300 körüli éves születés a komondornál, kuvasznál, puminál, mudinál, erdélyi kopónál, drótszőrű m. vizslánál. A magyar agár viszonylag jobb helyzetben van, de ott meg külön vált a munkavonal.

Komondorból kb. 5000 TK-s állat van a világon, ebből Magyarországon kb. 3500.


Egy kutyaiskolában alig látni magyar fajtát, bár az utóbbi 1 évben picivel többet láttam.

2012. febr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
88%

Azt hiszem mindannyian jól tudjuk mi folyik az országunkban és ellenünk."Valakik" mindent megtesznek a magyar mint "fajta" háttérbe szorításáért,kiírtásáért.Nem csak az állatokkal van így,hanem az emberekkel,tradícióval,történelemmel stb is..

A MTA például nem engedélyezi az ősmagyar nevek használatát,ellenben ronaldó,dzsenifer,armandó,kevin stb az ADHATÓ.

De a felsorolás napestig folytatható lenne...


Amúgy konkrétan a kutyákra reagálva...a magyar ebek rendszerint állattartáshoz,vadászathoz lettek tenyésztve anno pl vizsla,puli,pumi,komondor amiket főleg vidéken művelnek,de sajnos már ott is egyre ritkábban.Városi ember nem tudna tartani egy nagy mozgásigényű vizslát,vagy egy óriási méretű komondort.

Amúgy bármilyen vicces külföldön is látni magyar ebeket,pl Angliában sok magyar vizsla van!

2012. febr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
91%
Sok-sok évig pulijaim voltak, aztán mikor elpusztult a világon a legjobb barátom, társam, gyermekem, egy kicsit én is elpusztultam. Ha pulira nézek, bőgök. Nekem ezért nincs pulim például, meg pumim, meg ami hasonlít a pulira. A komondor nem illik az én életstílusomhoz (pici gyerekekkel, lakásban nem a legszerencsésebb választás), a magyar vizslával kapcsolatban eddig még csak hiperaktív példányokat ismertem, és félek, hogy belenyúlok. A magyar fajták általában terelő, vagy vadászkutyák. Annyiban nem értek egyet a kérdéseddel, hogy falunk rengeteg a magyar fajta, leginkább a puli.
2012. febr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Valóban nagyon kevés magyar fajtát tartanak itthon az emberek a vizslát és talán a pulit leszámítva...bár már sok mudi is van a fajtamentőknél...

Szerintem pont a jellegzetességeik miatt nem keresettek...Hiszen a kuvasz, komondor nagy területet, határozott gazdát követel, a kuvaszt "hamis"-nak, gazdája ellen fordulónak tartják sokan, a komondortól meg a szőr mennyisége miatt riadnak vissza az emberek.

Agarat nem sokan akarnak tartani, mert az a hiedelem él a köztudatban, hogy egész nap szaladnia kell :)

Erdélyi kopóról köztudott a vadászszenvedélye, szökési kedve.

Vizslát sajnos túl sokan tartanak és szaporítanak...azt hiszik, hogy magától lesz okos-kedves családi kutya...első kutyának is csak úgy ajánlható, ha az ember alaposan kimozgatja és következetesen neveli, különben szembetalálja magát a gazdi a kutya kreatív lakberendező képességével :D

A terelőkutyák közül a pulit ismeri mindenki, de nála is a szőr (lehet) a visszatartó erő.

A mudit és a pumit pedig az emberek 95%-a nem is ismeri, vagy keveréknek gondolja...

2012. febr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:
Hogyne tudna tartani? Merem állítani a komondorom és a pulim nevében, hogy nagyon jól érzik magukat, rendszeresen sétáltatva vannak, a pulinak nagyobb a mozgásigénye, kiszaladgálja magát, de a komim csak jön mellettem nyugodtan, nincs kedve rohangálni. Én most tervezem egy magyar vizsla beszerzését, amit ajánlatos lakásban tartani, mert igényli a meleget és a gazdi közelségét. Persze szükséges a megfelelő mennyiségű mozgás, de az melyik kutyának nem kell?
2012. febr. 23. 21:37
 9/57 A kérdező kommentje:
Jó lenne ezeket a tévhiteket eloszlatni, a kisgyermekes anyukának pedig igenis javaslom, hogy vegyen egy vizslát, kérje ki megbízható tenyésztő véleményét, mondja el neki az igényeit. Egyébként valószínűleg azért voltak hiperaktívak, mert nem voltak az energiáik levezetve.
2012. febr. 23. 21:40
 10/57 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Őszintén megvallom, én sem tartanék a mudin és talán a vizslán kívül magyar fajtát...A komondor, kuvasz nekem túl önálló egyéniség, és különben is pásztorkutya...én szeretem bárhova magammal vinni a kutyámat, mindenféle hasznos és haszontalan dologra megtanítani...ez nem passzol hozzájuk.

Önálló vadászatra kitenyésztett fajta szintén kizárt az előbbiek alapján, tehát agár és kopó tuti nem lesz nekem soha.

Pulit a szőre miatt nem választanék én sem.

Pumi tetszik, de a terrier vér miatt nem vállalnám be :)

Mudikat szeretem...normális szülőktől, következetes és alapos nevelés, szocializáció mellett kiváló társ és sportkutya válhat belőlük! Előbb-utóbb szerintem lesz is egy nekem :)

Vizsla már annyi van itthon, mint égen a csillag...csak a mi környékünkön vagy 15-öt ismerek...nagyon sok közülük neveletlen, zizi, hiperaktívnak és túl érzékenynek, vagy túl dominánsnak tűnő egyed...persze a gazdik hozzá nem értése miatt

2012. febr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!