Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni, hogy a...

Mit lehetne tenni, hogy a kutyás sportok elismertsége növekedjen hazánkban?

Figyelt kérdés
Szerintem elkeserítő, ami itthon van. Szó szerint a kutyát sem érdekli a kutyás világon kívül, milyen sikereket értek el sportolóink. Amikor Eifert Anna 2. lett az agility VB-n, minden újságnak ezzel kellett volna tele lennie, de semmi reakció. Miért van az, hogy a baseball vagy az amerikaifoci, amit egyetlen jelentős magyar egyesület sem űz, többeket vonz és nagyobb nyilvánosságot kap, mint egy kutyás sportesemény, magyar sikerekkel? Most is éppen baseball meccs megy a TV-ben. Pedig ez nincs mindenhol így. Sok külföldi országban van agility közvetítés és nem csak a kutyásokat érdekli, jelentős külső közönsége is van. Itthon rengetegen gondolják úgy, hogy itt csak a kutya dolgozik, a gazdi csak utasításokat ad, de ez nem igaz. Én ugyan csak az agilityről tudok nyilatkozni, mert csak azt próbáltam, de ez a sportág van akkora kihívás a gazdi számára, mint pl. a díjugratás. És a siker ugyanúgy a gazda mint a kutya érdeme. Igazi csapatmunka, 50-50%. Szerintetek lehet ezen változtatni, valahogy elismertebbé tenni a kutyás sportokat?

2012. okt. 17. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Frászt akkora kihívás. Azért azt, hogy a földönről utasítgatod a kutyát ne hasonlítsuk már ahhoz, mikor egy számodra alapvetően idegen mozgást kell összehangolnod egy állattal, miközben őt is irányítod, de közben fizikai erődet felhasználva a hátán is kéne maradni, plusz kapsz még a nyakadba különböző akadályokat is. Lehetőleg ne nagyon nyilatkozz már a lovaglásról, amíg nem csináltad!


Az eredeti kérdésre visszatérve, ezek nálunk viszonylag újkeletű sportok, és adott célközönségnek szól, azért nincs jelentől felhajtás körülötte. Valamint, ha eddig elkerülte volna figyelmed, nálunk soha nem a sport népszerűsége, vagy a sportolók sikeressége dönt arról, hogy mennyire reklámozzák, hanem amit a fejesek támogatnak, azt nyomják.

2012. okt. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért az agility nem a kutya fotelből történő irányítása (nem tudom, te agilityztél már? csak mert ebből a véleményből nem nagyon tűnik úgy, de akkor minek javaslod a kérdezőnek, hogy ne nyilatkozzon a lovaglásról, ha még sose próbálta, ha Te is ezt teszed az agilityvel?) Az agility közben a gazda is fut a kutyával, tehát fizikai terhelés alatt van, figyelnie kell az akadályokra a kutya és a saját szempontjából is, s közben irányítania kell a kutyáját, miközben még taktikai lépéseket is végre kell hajtania, azaz előre kell rohannia ill. előre kell küldeni a kutyát. Szerintem ez is egy bonyolult csapatmunka egy állattal.


A kérdésre válaszolva: először a kutyákkal kapcsolatos általános nézeteknek kéne megváltozniuk, mind a nem kutyások, mind pedig a sok kutyatartó esetében is. Ha nem lenne annyi önsétáltató kutya, annyi neveletlen eb és gazdi, az megindíthatná a kutyás közösség nagyobb elfogadottságát minden téren, megnövekedne az érdeklődők száma, s akkor már megérné a csatornáknak ilyen műsorokat adni. De addig nem.

2012. okt. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amerikai focit űznek magyarok, nem is gyengén, guglizz rá. Én is meglepődtem, de tényleg.

Múltkor amúgy volt valami a tévében az agility eredményeinkről, egy pár perces hír asszem az RTL-en, interjúkkal meg mindennel. Fog ez menni, csak idő kell neki, meg persze egy olyan szervezet, amelyik akar és tud kommunikálni a médiával. De azért elsősorban idő kérdése. A magyarok többsége a kutyára még mindig úgy tekint, hogy az a kertbe való ugatni, és csontot eszik meg maradékot, az ilyen emberektől ne várd, hogy holmi akadályokon bóhockodást komolyan vegyen. Ahogy változik majd a szemlélet, változni fog az emberek érdeklődése is.

2012. okt. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az FCI VB-ről is volt a tévében, de a közönséget elnézve annyira nem érdekli az embereket.
2012. okt. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Első, honnan veszed, hogy nem próbáltam még a lovaglást? Régebben jártam, még ha nem is versenyszerűen, nagyon szeretem is és amint lehetőségem lesz rá, szeretném újrakezdeni. Pont ezért mertem róla nyilatkozni, mert ismerem és szeretem. De te nem nagyon ismerheted az agilityt, ha így nyilatkozol róla. Olvasd el ezt, a kedvenc leírásom a sportról, nagyon találó:

[link]

2012. okt. 18. 08:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Multkor a rádióban volt szó a kutyás frizbi világbajnokságról. Ott magyar nyert aszem. Wippet border collie keverékkel. :)


Jól írják itt. Amíg sok ember hozzáálása nem változik meg adig nem lesz itt semmi. Én a kutyáimat póráznélkül sétáltatom. Mindenhol 18. kerületben lakom. Senki egy rosz szót nem szolt még érte. Mért? mert normálisan csinálom magamhoz hívom ha kell Kutyásokkal beszélek mielőtt odaengedem, a kutyakakit összeszedem stb


Tegnap sétálgattunk a kicsivel 3 és fél hónapos. Egy srác sétáltatta a hihetelenül szocializált csivava tacskó keverékét.. Aki mikor meglátta a mi kutyánkat morogva ugatva indult felénk... Az ilyen kutyát hogy lehet elengedni? Persze hogy ha a nagy kutyám lett volna ott akkor visítva rohant volna hogy levadássza a behívhatatlan kutyáját..


Amíg ez nem változik. Amíg a kutyaszr nem lesz összeszedve, behívhatatlan neveletlen kutyákat elengedik addig ne nagyon várjuk el a "nem kutyások" pozitív változását akármilyen kutyás dologgal kapcsolatban.

2012. okt. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Értem én a dilemmád sőt egyet is értek vele!

De mondd már meg, hogy hova vigyem a yorkimat sportolni, ahol nem kérnek érte egy rakás pénzt, vagy előzőetes tanfolyamok végzését?

Aki tud ilyen helyet, (Budapesten) emberi időbeosztásban, nem röhögnek ki a yorkimmal - egyébként jól nevelet, alapparancsokat kiválóan végrehajtra - és nem havi fizetés reményében kérem jelezze!

2012. okt. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a yorkik pl. nagyon ügyesek agiltyben. Szerintem ha keresel egy ilyen csoporot, nem megy rá inged gatyád, fejlődtök, és még jól is érzitek magatokat
2012. okt. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!