Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez csak nekem nagyon nem...

Ez csak nekem nagyon nem szimpatikus? Kíváncsi volnék a véleményetekre!

Figyelt kérdés
A kennel tulajdonosai minden oldalon azt hangoztatják, hogy milyen jól - szinte tökéletesen - tartják a kutyáikat, illetve csak ők a valamit érő tenyésztők, stb... Nekem ez olyan, mintha próbálnák egyfajta álcaként alkalmazni a leírtakat. Igen, szép kutyák, ám emiatt a "nagyzolás" miatt mégsem vennék innen kutyát. A kennel címe: www.mudikennel.com

2012. okt. 19. 18:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Ez a fajta hozzáállás tőlem is távol áll, tettekkel, ne szavakkal akarja kivívni az elismerést.
2012. okt. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Minden tenyésztő ezt csinálja...

Versenyhelyzet van.

2012. okt. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
nekem szimpatikus. és áll eredmény mögötte, pl. ebben a kennelben született az idei FCI Világbajnokság IPO III-as bemutató kutyája. Minden kutyájuk szűrve van, és tenyészthetőek. felhivják a figyelmet a leendő mudi gazdiknak, hogy mire figyeljenek vásárláskor. Irnak a betegségekről. Egyszóval tetszik. Bár minden tenyészet ilyen lenne. Hozzáteszem nem ismerem őket személyesen.
2012. okt. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, én nem találtam benne semmi rosszat, büszkék arra, hogy felelősségteljesen, ésszel tenyésztenek, szerintem ezzel nincs baj. Nem vagyok ugyan képben a mudis helyzettel, de ha teszemazt egy szakmában sok a gyökér, meg a szaporító, akkor fontos kihangsúlyozni, hogy a normális tenyésztők mitől normálisak, mitől jobbak, mint a másik, miért jobb tőlük kutyát venni, mint azoktól, akik ráadásul rontják is a fajtát.

Nekem amúgy nem is jött le semmiféle kizárólagosság, mármint hogy csak ők a jók, meg tökéletesen tartják a kutyákat, meg semmi ilyesmi, sőt, ezt ki is hangsúlyozzák, hogy nem akarnak ilyennek látszani, de nyilván ők azért tartják úgy a kutyáikat, ahogy, mert ők úgy találják a legjobbnak. Szerintem akkor nem lennének hitelesek, ha nem bíznának a saját módszereikben.

2012. okt. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a nagyon furcsa ezzel a tenyésztővel kapcsolatban:

[link]

2012. okt. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a véleményem, hogy valami miatt nagyon fényezik magukat. De, másrészt meg elnézhető, mert tényleg versengés van a kennelek között, és muszáj valamivel kihangsúlyozni hogy kifogástalan a környezet, stb. Ha olyan van akkor menj el és győződj meg róla te is.
2012. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%

Én nem ismerem ezt a tenyésztőt, a mudikról sem sokat tudok. De az egyik szukájuk Pásztor-Virtus Fecske 2004 december és 2011 január között 8x ellett !!! Volt olyan év, amikor áprilisban és decemberben is.A másik szukát meg sem néztem...


ÚRISTEN!!! Miért nem tesz vki vmit???? Hogy kaphattak mestertenyészet cimet??? Sírni tudnék...

2012. okt. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
#5: Ha nem hallottam volna már ugyanilyet, sőt rosszabbat is olyan tenyésztőről, akit ismerek és becsülök, és akitől mindent megtanultam ahhoz, hogy én is felelősségteljesen csinálhassam (nem kutyázom egyébként, de a faj lényegtelen), akkor azt mondanám, hogy fuj. Így meg azt mondom, hogy ha igaz, akkor ejnye, de még úgy is lehet, hogy volt elfogadható oka annak, hogy nem vette magához mégsem. Csak az egyik oldal véleményét ismerjük. Ha a kutyásoknál is olyan durva fúrások meg hátbaszúrások vannak, mint máshol, akkor azért az ilyeneket minimum fenntartásokkal kell kezelni. A fajtamentők sem szentek.
2012. okt. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Uh, oké, tényleg durva, ha az almokat nézem, Fecske 10 évesen is szült még... :/
2012. okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
És ez a figura oktat etológiát az Eltén... Fenomenális, ezt kell átadni a jövő generációnak, hogyan használjuk ki a kutyáinkat :(
2012. okt. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!