Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők, ha van törzskönyv...

Tenyésztők, ha van törzskönyv nélküli, vagy keverék kutyátok, őket hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
Mármint ugyan úgy részesülnek mindenből, vagy nekik kevesebb jut? Van itt ilyen tenyésztő? Az idő véges, nem jut mindenkire annyi pl séta és egyebek terén?
2012. okt. 19. 19:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Fura elképzelésed lehet a tenyésztőkről.

Biztosan van olyan, aki a tenyésztett kutyái mellett tart akár keveréket is. Ugyan, miért kapna kevesebbet az a kutya, mint a másik?

2012. okt. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mert nincs ideje 10-12 kutya képzésére minden nap, és ezért pl csak a tenyészkutyákat képzi?
2012. okt. 19. 19:41
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem akinek nem lenne rá ideje, az eleve nem is venné magához. Mindenkinek annyi kutyája van, amennyivel elbír és meg tudja adni nekik ugyanazt a foglalkozást.
2012. okt. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%

Most biztos sokan lepontoznak és kígyót-békát kiáltanak, de egy menhelyen hallottam, hogy időnként elárasztják őket a tenyésztők nem törzskönyvezhető kiskutyái. Ebből én - aki nem vagyok szakértő, csak egyszerűen egy szeretni való, aranyos kiskutyát akartam örökbe fogadni (meg is tettem) - azt a következtetést vontam le, hogy igyekeznek megszabadulni azoktól a kutyusoktól, akiket nem lehet jó pénzért eladni.

Most már jöhet a kígyó-béka, lepontozás.

2012. okt. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem kígyó-békázok, csak elmondom a véleményem. :)

Szerintem egy tisztességes tenyésztő nem adná be csak úgy menhelyre a tőle származó kiskutyákat. Sőt, sokan vannak akik inkább visszaveszik, pl Bordermaniásoknál volt egy ilyen eset az egyik kiskutyánál.


A másik meg az, hogy ha van még gazdátlan kiskutya, akkor szerintem nem kéne még egy almot lehozni csak a vérvonal kedvéért. Legalábbis én biztosan nem vállalnék be új almot, amíg az összesnek nem találok jó gazdit.


Amit meg megint nem értek: egy tenyésztőnél milyen esetben nem lehetne tk-zni a kicsiket? Genetikailag hibás? Ideggyenge? Ezek inkább szaporítóknál fordulnának elő, nem?

2012. okt. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
Sztem normális ember nem tesz különbséget a törzskönyves és a nem törzskönyves kutyái között. De sajnos a tenyésztők között is akadnak olyanok, akiknél csak a pénzt hozó kutya ér valamit. Ami meg a tenyésztő-szaporító dolgot illeti, sajnos az emberi gyarlóság itt is jelen van... Fúj már mindenki-mindenkire. Néha a tenyésztők is egymásra. Fel kéne nőni a feladathoz, hiszen élőlényekről van szó, akár van törzskönyve, akár nincs.
2012. okt. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Még a legjobb tenyésztőknél is előfordulhatnak valamilyen szempontból hibás egyetek, a jó tenyésztő mércéje az, hogy miképp bánik velük. De a kérdés nem ezekre a kiskutyákra vonatkozik. Nyilván, ha egy tenyésztő magához vesz egy keverék kutyát, azt saját szándékából teszi, ezért biztos, hogy megkap az a kutya is mindent, ami ahhoz kell, hogy teljes és szép életet élhessen. Ha valaki képes felmérni, mennyi kutyával bír el, akkor az egy tenyésztő.
2012. okt. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én nem, de van ismerőseim közt nem egy tenyésztő, sőt páran aktív állatmentők, ideiglenes befogadók.

A nem saját kutyák is ugyanazt a szeretetet kapják és törődést, de képzés terén már más a helyzet, főleg a mentetteknél. Ott egy alapszocializáció és alapengedelmesség elérése a cél amíg a kutya gazdihoz nem kerül és egyértelműen nem az, hogy vizsgára/versenyre legyen felkészítve a kutya. Séta: közös séta a saját kutyákkal, tanítás: kutyasuliban jut nekik is minden alkalommal 5-10perc (az én ismerőseim nem csoportos, hanem egyéni képzésre járnak és sokszor a saját kutyájukkal sem foglalkoznak egyszerre ennél többet).

Akinek meg saját hobbi kutyája van az annak is ugyanúgy keres valami elfoglaltságot hobbi szinten.

2012. okt. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%
Nekem van egy ismerősöm, nem tenyésztő, nem is az a hivatásos szaporító (1-2 alom volt nála 10 év alatt). Ő megveszi a drága kutyát tenyésztőtől, nem egyet, hanem sokszor 5-6 kutyája is volt már. Amikor a kutyák elérik a 2 éves kort és már látszanak az esetleges hibák, akkor elpasszolja őket, állítólag jó helyre. Volt már olyan, hogy az egyik ilyen jó helyen megmérgezték a kutyát. Az illető az elmondása szerint nagy kutyabarát, nagyon szereti a kutyáit, ami igaz is azokra, amelyek fajtájukhoz mérten szép egyedek lettek. Amelyik nem üti meg a színvonalat, azt pl. úszni vagy sétálni se viszi a többivel együtt.
2012. okt. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
23%

19.53-as: Minden alomban előfordulhatnak olyan egyedek, amelyek nem felelnek meg a törzskönyvezés feltételeinek, azonkívül maximalizálva van, hogy egy alomból hányad lehet törzskönyveztetni. Vannak olyan tenyésztők (de lehet, hogy inkább szaporítók???), akik csak a jól eladható kutyákkal törődnek.

Másoknak a törzsköny/nem törzskönyv válaszához: Vannak (sajnos) olyan emberek, akiknek a szemében a törzskönyv az isten. Szerintem ők nem is a kutya miatt mennek a tenyésztőhöz, csak a törzskönyv érdekli őket. Aki azért vesz kutyát, mert szereti az állatot és úgy érzi, hogy a mindennapjaihoz hozzá tartozik egy kedves négylábú, azt nem érdekli a törzskönyv (engem sem!!). Törzskönyv nélkül is lehet szeretni egy kedves, jól nevelt vagy jól nevelhető kutyát.

2012. okt. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!