Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több kérdés kiskutyával (kb 3...

Több kérdés kiskutyával (kb 3 hónapos) kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy kiskutyám, lenne pár kérdésem.

1. Mikor lehet neki csontot adni? Most úgy 3 hónapos, de már a nagytól lopkodná el a csontot, félek baja lesz.

2. Mikor kell beadni a féreghajtó tablettát neki? Éh gyomorra, vagy úgy is jó ha pl kajájába rakom bele?

3. Nagy baj, ha junior helyett felnőtt tápot kap? Ezt hozták szüleim, de 3 kilós. Lehet ebből baja?

4. Jól etetem?

Napi 3szor kap enni. Ma például reggel 400grammos konzerv fele.

Mindjárt kap ebédre főtt kaját, husit meg rizsát.

Estére meg száraztápot kap.

Nem mindig kap konzervet meg főtt kaját egy nap van hogy csak konzerv vagy csak főtt kaja a másik kettő meg száraztáp.


2012. okt. 21. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:

1: csontot ne adj neki,mivel nem tudná még megemészteni szorulása lenne tőle,rosszabb esetben bélcsavarodás. Kicsi ő még ehhez.

2: én úgy szoktam hogy májkrém közepébe belecsempészem és úgy vígan lenyeli,észre se veszi:)

3: baj igen,mivel sokkal nagyobb ennek a fehérjetartalma, meg alapból a beltartalma is. Ne add neki,vegyetek neki juniort de ne pedigreet,meg chappyt meg ne is friskiest. menjetek be egy állateled szaküzletbe ott ajánlani fognak. Szerdáig most nem lesz nyitva igaz,de addig etesd akkor max főtt kajával amit írtál. A felnőtt tápot ad oda a többi kutyádnak.

4: így jól eteted igen,de én a konzervet elhagynám. 80%-a csak víz többi meg hogy csak ilyen maradványhús ami nem épp egészséges és tápértéke sincsen. Főtt husi meg rizs meg száraztáp váltakozása bőven elég.

2012. okt. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Jázi&Csenge ***** válasza:

Szia:)

1. Csöves csontot semmiképp se adj neki, de szerintem még mást se, adj neki rágójátékot, az le fogja foglalni, és nem lesz baj a csont hiánya. Egyébként a csont sok gondot okozhat, ezért ha örökre elfelejti az ember az sem baj:) De azért lehet neki adni, csak nem előnyös nagyon gyakran. Nézd meg ezt az oldalt, van videó is:

[link]

2. [link] - ez az oldal hasznos lehet Neked! ahogy ezek is: [link] , [link]

3. Igen, baj. Ha egészséges, szép felnőtt kutyát akarsz, mindenképpen a korának megfelelő táppal etesd! Ismét internetes oldalakat ajánlok figyelmedbe:

[link]

[link]

[link]

4. Napi kétszeres etetés is elég, de kölyökkorban nem baj, ha többször kisebb adagot kap, sőt, talán még jó is. Konzervet szerintem felejtsd el, max. száraztáphoz keverve, és semmiképpen sem reggelire, mert akkor több energia kell, és egy 70-80%-ban vizet tartalmazó konzerv nem épp a legjobb. A főtt étel jó, de ügyelni kell a változatosságra, hogy a kutya minden tápanyaghoz hozzájusson (minőségi száraztápnál ugye ez egyszerűbb dolog) Tápanyagok kb.:

-hús: protein formában aminosavakat, zsírsavakat tartalmaz, de kevés benne a kalcium, így a csak ezzel etetett kutyák könnyen elpusztulhatnak pl. szívbetegségben.

-zöldség: szénhidrátok, vitaminok és ásványi anyagok, antioxidánsok vannak benne, hússal együtt tökéletesen kiegészítik egymást.

-rizs: keményítőt, rostanyagot, magnéziumot,folsavat, vasat, valamint a főzőlé sok nyomelemet is tartalmaz, a kutyák többsége kedveli, könnyen emészthető és nem okoz allergiát, de kevés vitamint és ásványi anyagot tartalmaz.

Száraztápból pedig csaak a prémium/szuperprémium minőséget válaszd, semmiképp se tescós, lidl-s, aldis, pennys gagyikat, meg Pedigreet,Chappyt és hasonlókat. Serintem a legjobbak: Acana, Taste of the Wild, N&D, Eukanuba, Orijen. De ha nemteheted meg magadnak ezek megvásárlását, akkor a középkategóriás tápok elmennek még. Meg a Royal Canin és a Dog Chow is, bár van ezeknél sokkal jobb középkategóriás is, és én nem adnám a kutyámnak. Ja, meg a tescóban a Butcher's is viszonylag elfogadható még.

Kerüld a tartósítószeres, ízfokozós, mesterséges színezékekkel és felesleges állati származékokkal (pl. csont, bőr) teli olcsó tápokat.


Eyébként Google a barátod, de neten mindenképpen nézz utána több helyen is az infóknak. Az állatorvost is megkérdezheted ezekről a dolgokról:)

2012. okt. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Megnéztem mi van a tápra írva: Romeo.

Nem tudom mennyire jó, valamelyik boltban vették. 3kg.

Akkor ezt ne is adjam neki?

Egy másik kutya van itt az a családé. Neki nem adhatom oda a tápot, mert érzékeny a gyomra és ő külön valami másikat eszik nem tudom mi annak a neve.

2012. okt. 21. 13:12
 4/10 Jázi&Csenge ***** válasza:

ááá ez az amit írtam:) Na ez pont egy aldis kutyatáp. Igaz ami igaz, tényleg nem a világ legrosszabbja, de azért messze nem is prémium (az van ráírva:) )

Összetevők: gabona, hús, olajok és zsírok, növényi melléktermékek, hal és hall melléktermékek, élesztő, zöldségek, ásványi anyagok


Tápanyagok:

nyersfehérje: 25%

nyers zsír: 16%

élelmi rost: 2,5%

nyershamu: 6,5%

kalcium: 1,3%

foszfor: 0,95%

Adalékanyagok:

A vitamin: 13.000NE/kg

D3 vitamin: 1.100NE/kg

E vitamin: 10mg/kg

cink: 10mg/kg

szelén: 0,25mg/kg

Etetési javaslat:

3-5 kg: 55-85g/24h

5-10 kg: 85-140g/24h

10-20kg: 140-240g/24h

20-30kg: 240-325g/24h

30-40kg: 325-405g/24h

40-60kg: 405-550g/24h

60-80kg: 550-680g/24h

2012. okt. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Jázi&Csenge ***** válasza:

Szerintem ezt ne add neki. Felnőtt korában még elmenne, de 3 hónaposan nem. Rendelj internetről minőségi tápot, kölyköknek valót, addig etesd főtt étellel, de néha azért ilyet is adhatsz neki. Szerintem, ha tényleg nem teheted meg a szuperprémium kategóriás tápok megvásárlását magadnak, kölyökkorban akkoris etess ezekkel, alap a jó alap. Biztos valahogyan ki tudod gazdálkodni. A végösszeg egyébként is olcsóbbrajön ki mint a rossz tápoknál, mert azokból többet kell etetni. Ezekről a helyekről tudsz rendelni nagyon jó tápokat( Acana, Taste of The Wild, Eukanuba, N&D,Orijen, mint már említettem):

[link]

[link]

[link]


Felnőtt korában már etetheted középkategóriással (bár én akkor is ugyanannyira megadnám neki a legjobbat), felőlem akár Romeoval is.

2012. okt. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Jázi&Csenge ***** válasza:

És akkor ajánlok néhány jó tápot, de még van sokkal több, ezek csak példák, hogy össze tudj egy-kettőt hasonlítani(kölyök):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


(nem tudom mekkora a kutyád):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. okt. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tudtok ennél többet kiadni tápra, akkor még ez a legjobb bolti táp, de azt vegyétek figyelembe, hogy a tápos zacskón lévő etetési útmutató felnőtt kutyákra vonatkozik, kölyköknek több kell belőle, 2-3x-os mennyiség. Mást amit lehet kapni mindenféle szuper meg hipermarketekben (chappi, darling, frieskies, vahur...) felejtsétek el, egyedül a tescoban kapható Butchers az ami még tényleg jobb is.

Ha megtehetitek, hogy egyszerre nagyobb kiszerelést vegyetek, akkor az olcsóbb tápok közül a zoofast.hu-ról lehet rendelni boscht, illetve az acanashop.hu-ról az ecopetet javasolnám.

A konzervet felejtsétek el, nagy része víz (legalábbis, ha nem a drága konzervet veszitek, hanem a pár 100Ft-osat).

Csontot nyugodtan kaphat már most, csak ésszel és ne csöves csont legyen, tehát pl a farhát, nyak, fej, mellcsont mehet neki, de a szárnyas combcsontot kerüljétek.

1-1darabtól nem lesz baja, ha meg nagyobb disznó/marha csontot kapnak a kutyák azt lenyelni úgysem tudja csak rágódik vele egy darabig.

Ha főttet kap akkor az semmiképp ne legyen fűszeres, a Mit egyen a kutyá c. könyvben vannak receptek, etetési útmutatók... hasznos lehet (ha nagyon keresed még internetről is le tudod tölteni).

Hogy mikor kapja a féreghajtót az szinte mindegy, a lényeg az, hogy egyben lemenjen és ne köpje ki, túrja el valamerre, a legbiztosabb módszer ha lenyomjátok a torkán vagy mondjuk elrejtitek egy kis darab kockasajtban és úgy adjátok neki.

2012. okt. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem én veszem a tápot, és nekem nincs is pénzem rá.

Egyébként ezt a mondatot nem értem, hogy ha nincs is pénzünk jobb tápra akkor is azt vegyünk. Hogy, ha nincs pénz? :DDDD

2012. okt. 21. 15:52
 9/10 Jázi&Csenge ***** válasza:
Nem tudom:) de annyi sincs, hogy kölyökkorában megvedd neki a jobb tápot? ezért írtam. Felnőtt korában már jó a Romeo is. Az se olyan rossz táp jobban belegondolva:D
2012. okt. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Anyáék vettek mást. Köszi.
2012. okt. 22. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!