Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig kell/célszerű alkalmazn...

Meddig kell/célszerű alkalmazni ezt a módszert? (Ceasar Millan)

Figyelt kérdés
Szóval az egyik műsorában láttam, hogy büntetésként lehet alkalmazni azt a módszert, hogy ha rosszat csinált a kutya, akkor nem nézünk rá, nem szólunk hozzá vagyis nem foglalkozunk vele "kiközösítjük a falkából" , persze az alapvető szükségleteit, ételt, vizet kap ugyanúgy. Az lenne a kérdésem, hogy ezt mennyi ideig kell alkalmazni? Órák? Napok? Vagy hogyan kell ezt értelmezni? köszönöm
2012. okt. 21. 13:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyánál mindent azonnal kell. Legyen az dicséret vagy büntetés. 1percel később már egyik se ér semmit.
2012. okt. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Így van, minden büntetést azonnal kell alkalmazni, és igazából mivel ezek a módszerek mind a kutyák viselkedésének megfigyeléséből jönnek, érdemes belegondolni, mit tenne egy dominánsabb kutya hasonló helyzetben, és aszerint cselekedni. Ha egy fiatalabb pofátlanul odakapna a falkavezérnek, az biztos nem intézné el annyival, hogy odébbsétál, és nem szól hozzá, hanem olyat odavágna, hogy a fal adja a másikat. Én nem javaslom soha senkinek, hogy verje el a kutyáját, viszont egyetlen jól időzített és megfelelő erősségű pofon egy életre meg tud oldani bizonyos problémákat, különösen az ilyeneket. Ha a kutyád délután megkap, és te este elkezded kizárni büntetésből, annak az égadta világon semmi értelme nincs, mert nem fogja összekötni a két dolgot. Ha megkap, és attól a pillanattól kezdve nem foglalkozol vele, annak lenne, ha nem odakapásról beszélnénk, így viszont ha békén hagyod, akkor elérte, amit akart, hogy ne piszkáld, tehát az azonnali kizárással leginkább magadat büntetnéd. Ilyenkor reflexből le kell teremteni, már a morgásnál, nem kell hagyni, hogy tovább menjen; ha a pofon nem a kenyered, akkor ott a nyakörv, a leghatározottabb énedet előveszed, erőteljesen tiltod, kiemeled, hogy érezze, hogy wz főbenjáró bűn volt, és soha többé nem akarsz ilyet látni tőle; hagyod kicsit gondolkodni, majd leteszed és előről kezded azt, amiért odakapott. Ha jó a kapcsolatotok, akkor ennyinek elégnek is kell lennie.


#8: kajamegvonás nincs, csak a kommunikáció teljes hiánya. A kutyák is így csinálják egymás között, mehet velük bárhova a kizárt tag, velük alszik, velük eszik, velük csinál mindent, csak a többiek úgy viselkednek, mintha ott se lenne. Mi is tudunk egy kutyát ellátni, etetni meg sétáltatni kommunikáció nélkül. Egyébként ha a kaját is megvonnánk, az komoly egészségkárosodáshoz vezetne egy 2-3 hetes kizárásnál, szóval eleve kivitelezhetetlen.

2012. okt. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló :) Számomra a te válaszod volt a leginkább testhez álló. (bár azt te is félre értelmezted,mondjuk elég hülyén is fogalmaztam, hogy, tegnap este hét körül értünk haza sétából, akkor történt ez az eset és akkor kezdtem el alkalmazni ezt a "módszert", tehát rögtön az eset után) Nagyon hasznos tanácsot adtál,az a kiemeléses dolog talán a legszimpatikusabb, bár remélem nem lesz ezentúl ilyesmi, de ha mégis, tudni fogom, mit kell tennem, viszont a kérdés még áll, hogy, ha már elkezdtem ezt, meddig csináljam?
2012. okt. 21. 19:06
 14/21 anonim ***** válasza:

Az attól függ. Mi vele a célod?

Bár mondom, ezt a kutya személyes ismerete nélkül nem igazán lehet megítélni neten, nem véletlen, hogy nincs online kutyakiképző szaktanácsadás, max. tippeket lehet adni hiányos ismeretek alapján, aztán vagy beválnak, vagy nem.

2012. okt. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy ezzel valamilyen szinten megpróbálta "átvenni" a falkavezérséget felettem, azt szeretném, ha tudatosulna benne, hogy azért nem igazán ő a főnök. Előtte nem volt soha semmilyen gond vele, és most, hogy egy napja, csak az alapvető szükségleteit elégítem ki, tehát játék, simi nincs, most azt látom rajta, hogy jönne, bújna, de nem tudja, hogy mi van, viszont lehet, hogy egy ponton elrontottam, mert pl. a házba nem szabad bejönniük, előfordul, néha, hogy ő azért beszalad, de ilyenkor egy kifelé, vagy azonnal kimész, elég is,tehát nem kell agresszorkodnom vele, most is pont, vacsora készítésnél beszaladt, de elég volt annyi, minden szó nélkül, hogy odafordultam és mutattam az ajtóra. Lehet, hogy már elég a büntiből? vagy igazából már ezzel is kommunikáltam vele? :S nem tudom
2012. okt. 21. 19:27
 16/21 anonim ***** válasza:
Már azzal kommunikálsz, ha a szemébe nézel :) Szerintem egyetlen odakapás miatt felesleges ezt csinálni, legközelebb ott helyben reagáld le, akkor gondolkodj kizárásban, ha nagyobb lesz a gond egy-egy bepróbálkozásnál.
2012. okt. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsod, köszönöm :)
2012. okt. 21. 19:50
 18/21 anonim ***** válasza:
88%
Csak kertben tartott kutyát gyakorlatilag nem tudsz kizárással büntetni, mert eleve ki vannak zárva a család életéből, ha pontosan kiszámolod ki fog derülni, hogy amúgy sem foglalkozol velük 1 max 2 óránál többet és ez alatt nem az intenzív foglakozást értem, hanem az együttlétet. Szerintem a passzív együttlétek sokkal jobban meghatározzák a gazdához való viszonyt, mint az intenzív séték (persze annak is megvannak a maga betartandó szbályai és nagyon fontos) Ahogy írtad elvannak az ő világukban. Valószínű a két kutyád alkot egy stabil falkát és te lépsz be a ő világukba.
2012. okt. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 zeusz4 ***** válasza:
Hello! Én azt szeretném kérdezni hogy a kutyád csinált valaha ilyet vagy hasonlót vagy vettél-e észre valamit? A másik hozzá értél e a kutyához (fül,nyak)mert a kutyák akkor csinálnak még ilyet ha figyelmeztetni akar mert mondjuk a füléhez értél és az fáj neki.Mert ha egy teljesen jól nevelt kutyád van és a falka vezér te vagy a kutya ilyet nem tesz ok nélkül,.Köszi
2012. okt. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha van rá oka, akkor se csinálja. Jelezze, hogy fáj, de ne így.
2012. okt. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!