Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy abbahagyja?

Mit tegyek, hogy abbahagyja?

Figyelt kérdés

2 napja fogadtam be egy 3 éves amerikai bulldog szukát. Ilyen neveletlen kutyát még láttam. Séta közben hacsak húzna, boldog lennék, de ő ezenkívül még rángat is, tekereg jobbra-balra, előttem megy X-be, megáll, beáll elém... Hiába szólok neki, indulok el a másik irányba, ő mint egy öszvér megy tovább. Nem lehet leülni, mert folyton lábaz, mászik, tol, támaszkodik, ránk ül.

Bezzeg, ha kaja van nálunk, puccba várja magát, és olyan gyönyörűen leül, hogy csak pislogok. Persze nem adunk neki.

Más baj nincsen vele, a kutyákkal nagyon jól kijön, semmi agresszió nincs benne, ha eszik nyugodtan beletúrhatok a szájába, bent nem ugat, nem rombol, nyugodtan fekszik. De ez a séta, borzasztó. November elején megyünk vele kutyasuliba, de addig is, kérlek segítsetek, hogyan neveljem meg?



2012. okt. 21. 18:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem foglalkozom vele éjjel-nappal. Bejött, megsimogatta, és nyúzta. Pont hogy ő foglalkozott vele annyit. De mindenkivel ezt csinálja, ő volt a kivétel, nem is értettem miért, mert se kutyája, se semmi, nem egy nagy állatos.

Túl vagyok már 3 nagytestű kutyán, akikkel semmi gond nem volt, pedig suliba sem jártunk. De vele teljesen tanácstalan vagyok.

2012. okt. 21. 19:11
 12/15 anonim ***** válasza:

Hát akkor a kisugárzása volt olyan, hogy megtehette, vagy valami olyan volt a háttérben, amit soha nem fogunk megérteni, emlékeztette a kutyát valakire, vagy a franc tudja.


Mindenesetre türelem, a kutya egy rettentő alkalmazkodóképes lény, de két nap még neki is marha kevés. Adj neki időt, addig meg legyél kitartó :)

2012. okt. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

NAGYON TÜRELMETLEN VAGY! :) Bár ez részben érthető is :D

2 nap az még semmi...legalább 1-2 hét, mire megszokja az új családot, gazdikat, elvárásokat, igényeket, napirendet.

Most az a fontos, hogy kialakítsatok számára egy ideális menetrendet, ami nagyjából minden nap azonos: séták, evés, játék, tanítás, pihenés.

Már be lehet vezetni a szabályokat és mindig következetesen be kell tartatni! Nem durván, de határozottan.

Ha érzi a kutya, hogy hol vannak a határok-korlátok, akkor sokkal hamarabb fog beilleszkedni közétek. De a másik része is fontos, a szeretet, a jutalmazás, ha vmit jól csinál!


Az én kutyámmal semmi gond nem volt, miután hozzám került...de kellett egy bő hét, mire megmutatta valódi énjét, megjött a magabiztossága a maga kamasz módján...hisz csak 9 hónapos volt, mikor örökbe fogadtam :) Aztán 2 éves koráig még rengeteget változott, de mostanra, 4 éves korára teljesedett ki testileg-szellemileg.

Eleinte ő is keresztbe ment előttem pórázon, bizonytalan volt, megugatott furcsa embereket és tárgyakat, kicsit később szórakozott velem, szabotálta a behívást, stb-stb. Ezt mind hamar rendbe tettük.

2012. okt. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A jutalmazás megy rendesen :)


Most az esti 1 órás séta alatt, egy parkosított részen mentünk, ahol sötét volt, kutyák, emberek nem voltak, és gyönyörűen sétált, nem feszült a póráz. Kérésre leült, kapott jutalomfalatot, és nagy dicséretet. De amint visszaértünk a ház körüli részre, ahol csak álló autók voltak, és beton, egyből kezdte a húzást. Mindegy, szépen lassan. Az biztos, hogy remek kutya, és nagyon hálás. Nekem elég volt 2 nap ahhoz, hogy nagyon megszeressem. De ezt csak módjával mutatom, nehogy elbízza magát :)

2012. okt. 21. 23:40
 15/15 Krande ***** válasza:

Na ilyen esetben jó a flex póráz. Előtted van öt méterrel, utánad van öt méterrel, mindent megszagol, akkor áll le amikor akar. Aztán ha már ismer téged meg ismeri a környéket és nem hat minden fűszál az újdonság csodájával, akkor kezdhetitek a pórázfegyelmet. Esetleg azt, hogy otthon kihúzod négy méterre a flex pórázt és bejelölöd alkoholos filccel. Ha séta közben meglátod a jelölést akkor szólsz neki és hívod. Vagy te mész utána. Ettől nem lesz több tekintélyed, viszont nem is rongálod a már meglevőt. És legfőképp nem rongálod a válladat!

(Egyenes vonalú egyenletesen húzó kutyára ez nem vonatkozik!)

2013. jún. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!