Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyát lehet keresztezni a...

A kutyát lehet keresztezni a farkassal?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 18:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet.
2012. okt. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, sőt, sajnos szokták is, bár hálisten Magyarországon nem divat.
2012. okt. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Miért van ellenedre második?
2012. okt. 21. 18:35
 4/23 A kérdező kommentje:
valamint még az, hogy utóduk termékeny lesz?
2012. okt. 21. 18:37
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Termékeny lesz az utód. Akuminak gondolom azért van ellenére, mert az utód egy igen nehezen (vagy inkább sehogy) nevelhető és szocializálható állat lesz, ami a saját gazdájára is veszélyes. Ne felejtsük el, a farkasok egész mások, mint a kutyák attól, hogy képesek párosodni. Ne gondold, hogy az utód egy olyan kutya lesz, ami tök vad, de mégis engedelmes.
2012. okt. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert ezeket az állatokat sokan úgy tartják, mint a kutyákat, főleg az USA-ban, pedig a farkas génjeik miatt igazából sokkal vadabbak, kiszámíthatatlanabbak, fel kell kötni hozzá a gatyát, de sokan csak úgy néznek rájuk, mint különleges kutyákra. Szóval igazából semmi értelme nincs, több kárt csinálnak vele, mint hasznot. Nem is tudom, hol lehetne hasznos egy ilyen keresztezés, a kutyákat pont azokért a tulajdonságaikért tartjuk, amik élesen elkülönítik a farkastól, nem egészséges visszakeverni bele olyan dolgokat, amiket évezredes szelecióval szedtünk ki belőlük.

Az utódaik egyébként termékenyek. De ha ennyire érdekel a téma, írd be google-be, és olvasgass, elég kiterjedt irodalma van a dolognak, ahogy elnézem.

2012. okt. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
2012. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én annak idején láttam Caesar Millan egyik epizódában elmentek ilyen kutyákhoz segíteni. Vittek magukkal farkas szakértőt is, mert nem lehetett tudni előre,hogy farkas vagy kutya jellemét örökölte a keverék. Ha érdekel javaslom keress rá a csehszlovák vagy a Saarloosi farkaskutyára. Na az tényleg hasonlít a farkasra, és jelleme sem semmi. Ott is fel kell kötni a gatyát rendesen!
2012. okt. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan részt láttam Cesar Millannál, amihez nem vitt magával szakértőt, de látszott, hogy nagyon-nagyon körültekintően dolgozik velük, nem akar dominanciaharcba keveredni egyikkel sem, abból sosem sül ki semmi jó. Nem játék a hibrid...
2012. okt. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

8.-ik vagyok,megtaláltam a videót: http://www.youtube.com/watch?v=qfpQVjYFcSE


Nézd meg! Nem az egész show, csak a töredéke. A lényeg ott van!

2012. okt. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!