Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véleményetek szerint magamhoz...

Adam ba kérdése:

Véleményetek szerint magamhoz vehetek egy 8 hetes kis kutyát, ha napi 8orában dolgozok?

Figyelt kérdés
2012. okt. 21. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
az emberek általában dolgoznak, és mégis van kutyájuk. én 10 orában dolgozom, és meg tudom oldani.
2012. okt. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hovarju ***** válasza:
100%

Ha az első két-hátom hétben otthon tudsz vele lenni. És később munka előtt alaposan megsétáltatod, és van kedved és energiát megmozgatni és fizikailag és szellemileg lefárasztani, akkor igen.

A legtöbb ember munka mellett tart kutyát. Az enyém is napközben többnyire egyedül van.

2012. okt. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Jaja, kezdd hosszú szabival mindenképpen. Én ha ilyesmire vállalkoznék, beszereznék mindenképpen egy szobakennelt is, könnyebb úgy a kutyának is megtanulnia a szabályokat, ha nincs esélye rosszalkodni, és mindig tudatosítva van benne, hogy mit szabad és mit nem - na meg a gazda idegeit is óvja, ha nincs darabokban a lakás, mire hazaér :)
2012. okt. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod elintézni a hosszú szabit, akkor legalább 1-2 éves kutyát válassz magadnak. Az sem rosszabb, mint egy kölyök.
2012. okt. 22. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fél éves koráig szerintem elég fontos neki a napi 3 szori etetés hogy rendesen fejlődjön
2012. okt. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 hónapos koráig vittem magammal dolgozni, egyrészt azért, mert 2-3 óránként pisilt/kakilt, másrészt azért, mert napi 3x kellett ugye még ennie.

Olyan 7 hónapos koráig anyósék jártak hozzá délben, ekkor levitték + kapta az ebédet fél éves koráig.

Mi nem vállaltuk volna be, ha nem vihettem volna munkahelyemre. Egyrészt nem bírt volna ki napi 9-10 órát pisi/kaki nélkül, a pelenka pedig elég nagy baki, amit a gazdik elkövethetnek... Másrészt a napi 3x étkezés miatt sem.

Egyébként panelban vagy kertes házban laksz? Rá tud valaki nézni a kutyusra napközben?

2012. okt. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem 8 óra melóval simán meg lehet etetni egy kutyát háromszor. Kap reggel, hazaérkezéskor meg este, ahogy a három sétát is meg lehet oldani egy panelkutyánál.
2012. okt. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, azt még el lehet tolni (bár az utazási idő sem mindegy, ami még rájön a 8 óra melóra).

Az én kutyám nagyon éhes volt, neki sok lett volna, ha 10 órán át nem kap enni, sőt mi az elején napi 4x etettük.

2012. okt. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ha nem zavar, hogy az első hónapokban hazaérkezvén a melóból pisit-kakit takarítasz, akkor nyugodtan :)

Tényleg fontos lenne, hogy legalább 2-3 hetet otthon legyél, vagy legalább félnapos rendszerben melózz, utána is legalább ebédidőben jó lenne hazaugranod, vagy vkit megkérni-megfizetni, hogy nézzen rá a kutyára.

Ha már le lehet vinni sétálni, akkor meló előtt nagy, fárasztó séta-játék, reggeli, majd elzárni biztonságos, könnyen takarítható helyre a kölyköt. Hazaérkezés után azonnal séta, játék, kaja, majd levinni csak wc-zni, este szintén kaja, wc.

Így is megtanulja a szobatisztaságot, de nehezebben, mintha egész nap otthon tudnál lenni vele, és 2-3 óránként le tudnád vinni dolgát intézni.

2012. okt. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!