Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak, ha...

K.Ármin kérdése:

Milyen kutyát válasszak, ha kint szeretném tartani de nem akarok akkora kutyát, mind pl. : Németjuhász Sportos ember vagyok és nem szeretném ha szét ásná az egész udvart?!

Figyelt kérdés

PLS válaszoljatok :)

köszi:K.Ármin



2012. okt. 22. 14:56
 1/7 anonim válasza:
0%
szerintem Golden retriever...az egyik ismerősömnek ilyen kutyája van és most fél élves semmi baj nincs vele,gyorsan tanul ha minden nap szakítasz rá időt, nem ugatós fajta, szóval emberbarát kutya, ismeretlenekkel sincs semmi baja...bár a német juhásszal majdnem azonos a magasságuk de én ezt a fajtát ajánlom
2012. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

én goldent nem tartanék kintre,emberközponti kutya,max ki-be járással de ez nem opció úgylátom kérdezőnél.

Én bobtailt javasolnám,vagy border cooliet,vagy chau-chau-t,shar pei. De ezeknek a kutyafajtáknak nagy mozgásigényük van,tehát ahhoz kell igazítani hogy sok séta,apportírozás,kutyaiskola kell nekik hiába kint létre tartanád. Meg persze hőszigetelt,jó meleg kutyaház és rengeteg törődés.

2012. okt. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kárpáti Balázs ***** válasza:
59%
Hello!Én nekem van egy történetem hisz én egy olyan kutyát akartam kinnt tartani ami nem igazán annak való de ahogy beszéltem a helyi állatorvossal más lett a véleményem.Nekem mindig egy angol bulldog volt az álmom és vettem is egyet. és azóta eltelt 2év vigan él kinnt az udvaron semmi baj nem volt vele:)nagyon szeretetre méltó kutyus,a telet is birja.Higgy nekem igazából a középtermetű kutyusok és a nagyok birják a kinnti életet sőt minden kutya is kibirhatja ha rendes kutyaháza van,sok mozgással,normális energiadús táplálékkal és a legfontosabb hogy, tavasszal vegyél kutyát mert akkor ha végig kinnt van akkor a időjáráshoz megfelelően nöl a szörük igy kibirnak mindenféle időjárást.A kutya még mindig nem ember mert sajnos sokan azt hiszik.Persze ők is fáznak néha néha de ha rendes kutyaháza van akkor semmi nem lesz vele.Egyik ismerösömnek pl mopsz van kinnt már 5éve és az is vigan él kinnt a kertben.
2012. okt. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kérdező kisebbet szeretne egy nemetjuhasznal, ne felejtsetek.

Szerintem spaniel, pumi, mudi, közép schnauzer... Valami ilyesmi lenne jó. Vagy egy helyes kis bundás keverék.

2012. okt. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
[link] öh ppl milyen kutya s lehet kint tartani?és mekkorára nő ?? :DDD
2012. okt. 22. 17:30
 6/7 anonim ***** válasza:

oda van írva hogy ő már gazdis,csak tesója keres gazdit:


[link]


Németjuhász keverék szerintem.

2012. okt. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Amerikai pitbull terrier, vagy amstaff.
2012. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!