Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért harapott meg a kutyám?...

Mért harapott meg a kutyám? Bövebben lent

Figyelt kérdés

Kenelböl kiengedtem, jött egy ismerös nem tudta, hogy kint van a kutya ( nem várt vendég volt ) és a kapun kiszaladt mellette, lányommal utána rohantunk, nem akart visszajönni, igaz nem volt rajta nyakörv ( németjuhász )

vissza akartuk hozni, elöbb lányom lábát kapta meg , de hálistennek nem vészes, utána én fogtam meg és kiabaáltam rá hogy menjen haza ( nagyon hamis és jófajta kutya volt eddig , 7 éves kan) ivartalanitott mielött ezzel érvelnétek, majd mikor ráugatott két keritésen belüli kutyára ráorditottam és megkapta a csuklom, nem nagyon, de látszik a fognyoma?

Miért nem fogadott szot? 7 éve etetjük, itatjuk, játszunk a kertbe vele, mind a gyerekek meg mi is?

Soha nem volt agresziv. Oltva is van minden évben !


2009. aug. 8. 22:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Ugatott a 2 kutya nem? mert ha igen és még te is rá kiabáltál akk könnyen lehet h zavart állapotában kapott meg. Nézd el neki.
2009. aug. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
biztos megveszett a dögöd xD
2009. aug. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Nem tetszhetett neki, hogy be akartátok vinni, vagy egyszerűen csak ingerült volt valami, például a meleg miatt, és fokozottabban reagált. Ha egyszeri eset, akkor szerintem nem kell vele foglalkozni. Velünk emberekkel is megesik néha, hogy valamire hevesebben reagálunk. Náluk is ugyanez a helyzet. Attól ugyanúgy szeret titeket.:)

2009. aug. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Eleve ingerült volt a másik 2 kutya miatt, ilyen stresszhelyzetben soha nem szabad még csak szólni sem a kutyának, ezt kutyaiskolában tanítják. Felindulásból harapott, mondjuk azzal még nem lehet tisztázni. Szerintem kezdj el vele fegyelmező gyakorlatokat is csinálni, illetve figyelmen alapulókat, hogy ilyen helyzetben is rád figyelje és kizárja a külvilágot.
2009. aug. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát hogy megveszett volna a dögöm?? Hát nem hiszem, mert oltva van, söt ivartalanitva is van, söt sokat foglalkozunk vele, lehet tényleg a két kutya huzta fel az " agyát " de nem értem mért kapott meg minket, nem vészes, de idegesit, hogy beszámithatatlannak nézett ki az egész helyzet, ja és majdnem nekifutott a busznak.

Porázon szoktuk sétéltatni sosem volt ilyen vele, most análkül szabadult el, azóta bent van a kenelben és semmi baja, ( gondolom és ) nyugodt , lehet kifáradt a hülyeségébe. Bár még azt hozzáteszem igazán férjem tudja kordába tartani, de most ö nem volt itthon.

2009. aug. 8. 23:16
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet hogy volt egy kisebb epilepsziás rohama? Az én kutyámnak majd egy hete volt ilyen, meg is ijedtem tőle, azt hittem meg fog harapni. Eltorult a feje, és sunyin nézett, utána meg fura pózt vett fel, viszon végig magánál volt... 2 nap múlva újra "begörcsölt" de akkor nem tartott olyan sokáig és nem is volt vadulás.

Fene se érti a kutyákat... a németjuhász az aki olyan hűséges, hogy soha nem bántaná a gazdáját. Biztos nem veszett meg. Ha nagyon önérzetes kutya, lehet megsértődött hogy rászóltál hogy hallgasson, amikor Titeket akart megvédeni.

2009. aug. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát lehet tényleg megsértödött, hogy haza kéne menni, ( poráz nélkül sosem volt kint, lehet most érezte hogy szabad? ) nem hiszem hogy epilepszia lett volna, az rángatozásal jár nem ? Ezt abbol gondolom, mert egészségügybe vagyok már elég régen láttam ( igaz embereknél ) ilyet. De attol is féltem poráz nélkül volt, hogy megharap valakit, elég hamis egy kutya, viszont, mikor mi ott vagyunk vele ( házon belül senkit nem bántott még eddig 7 év )
2009. aug. 8. 23:58
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérj tanácsot kutyakiképzőtől, így látatlanban csak találgatni lehet.
2009. aug. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondtam az epilepit, mert kutyáknál igen széles körben van... van hogy fél pillanatra megmerevedik a kutya, van hogy csak toporog, van hogy vergődik és habzik a szája... egyik oldalon olvastam, valami állatorvososan, hogy van olyan roham ami nem jár tudtavesztéssel, van olyan amikor elborul az agya, de az eszméletét nem veszti el, és van az eszméletvesztős.
2009. aug. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de az biztos annyira ugatott a két kutyára hogy csorgot rendesen a nyála. Nem tudom, most már figyelem, sosem volt ilyen, bár, sosem ment ki a kapun nyakörv nélkül.
2009. aug. 9. 00:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!