Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos havanese kutyámnak...

5 hónapos havanese kutyámnak elkezdett csomósodni a hátsó lábain a szőr. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Mindennap fésülni szoktam, de az elmúlt héten el kellett utaznom és anyukámnál volt a kutya. Ő pedig azt mondta h megpróbálta fésülni, de nem tetszett a kutyának, és így nem fésülte többet. Ráadásul ők kertes házba laknak, és a reggeli harmatos fűbe mindig kiengedte. A hátsó lábain annyira összeállt a szőr h fésűvel nem tudom kifésülni. Próbáltam ma széttépkedni a szőrt, de nem akarja engedni, ma már nyüszített is közbe. Mit csináljak vele? Most télre nem akartam levágatni a szőrét, de én úgy látom nincs más megoldás rá.

Ti tudnátok adni vmi tanácsot amivel sikerül kicsomózni a lábán a szőrt? vagy itt már csak az olló segíthet?...



2012. okt. 22. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Kicsit határozottabbnak kell lenni a kutyával, nehogy már a befőtt tegye el a nagymamát. Te vagy a gazdája, a vezére, azt kell tennie amit te akarsz, és nem pedig fordítva. Nagyon finoman bontogasd a csomókat, és ha hisztizik, akkor szólj rá. Legyél kitartó, a hosszú szőrű kutyáknál ez szarügy. Esetleg bedörzsölheted balzsammal a csomókat, és úgy próbáld szétszedni, vagy ollóval is szétvagdoshatod őket.
2012. okt. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bevizezed a kutya szőrét ott, ahol csomós, ráraksz egy nagy adag hajbalzsamot, és azzal simán ki lehet fésülni. Ha kész, akkor leöblíted, megszárítod.
2012. okt. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat! ezt a hajbalzsamosat holnap tuti kipróbálom, és remélem sikerrel járok :)
2012. okt. 22. 20:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Vágd fel a csomókat ollóval hosszában, a száliránnyal egyezően. A szétnyírt csomókat tükröskefével könnyebb kibontani.
2012. okt. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sikerült kibogozni?
2012. okt. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az egyik hátsó lábán igen, de nem nagyon engedi... ez meg elég időigényes munka.... közbe észrevettem h már az első lábain is kezd csomósodni a szőr... nem tom mit csináljak vele, lehet h a végén a kutyakozmetikusnál fogunk kikötni...
2012. okt. 24. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!