Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma kaptam egy golden retriver...

Ma kaptam egy golden retriver kölyköt (6 hetes). Mik a teendőim vele?

Figyelt kérdés

Hogyan foglalkozzak vele az első napokban? Hogy szoktassam hozzá, hogy kint aludjon? Hogy tudom rászoktatni, hogy kicsit egyedül legyen? Hogyan induljak el vele, hogy okos kutya legyen, akiben sok örömöt lelek.

Meg ehhez hasonlók. Minden jó tanácsot szívesen fogadok.


2009. aug. 9. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvass kutyás könyveket, vagy keress rá neten. (Megjegyzem minderről már azelőtt jó lett volna tájékozódni, hogy a kiskutya megérkezett...)
2009. aug. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
egy 6 hetes kölyöknek még az anyja mellett lenne a helye
2009. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam előtte, csak saját tapasztalatból szerzett tanácsokat szeretnék kapni.
2009. aug. 9. 12:28
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok:

Ezt a knyvet olvastad? Sok hasznos dolog van benne és nagyon jó a kezdetekhez.

Jan Fennell: Kutyapszichológia

(ha megtalálom a letöltési linket majd beírom:)

2009. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
először is vidd el állatorvoshoz, ahol megkapja az első oltását. (igaz ezt a tenyésztőnek kellett volna) amég nincsen alapimmunizálva, min. 3 hónapos koráig, addig ne vidd más kutyák közé, és utcára se nagyon, nehogy elkapjon valamit. az még tényleg nagyon picike. a legfontosabb most, hogy nagyon szeresd, jól tápláld, és hogy megtanulja a nevét. örömteli, felelősségteljes kutyatartást kívánok Nektek!
2009. aug. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A link:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. aug. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a linket. A könyvet már olvastam, hasznosnak tűnik.

Az első oltását már megkapta, oltási papírral kaptam.

2009. aug. 9. 12:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyugi, ha szereted a kutyust akkor nem tudod elrontani a nevelését. Adj neki nevet és hívd rajta sokszor, amikor elkezd hallgatni a nevére adj neki vmi finom falatot, amikor odamegy hozzád ha hívod. Még nagyon picike, de próbálhatsz játszani vele, a mi kutyusaink imádtak rongyot húzni, amikor kicsit voltak. (te fogod az egyik végét, ő a másikat) vagy labda, minden kutyus mást szeret.

Amíg pici naponta többször kell etetni (ha jól emlékszem talán 3szor, de az orvos úgyis elmondja majd)

Én még nem merném csak úgy kint hagyni, először is csinálj neki valamilyen helyet, hogy legyen tető a feje fölött. Menj körbe a kerítésnél, mert egy ilyen pici kutya a legkisebb lyukon is kifér és ha lát vmi izgiset, akkor meg is fogja tenni.

2009. aug. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Van kutyaháza tetővel, benne puha régi pléddel. Amúgy nagyon nyugodt, egyedül lehet hagyni, elfoglalja magát, délután egyedül aludt is (igaz, nem a helyén). Tényleg, hogy tudom megmutatni, hogy a helyén aludjon?
2009. aug. 9. 14:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyen melegben nem fog a házába menni mert csak mégjobban melege lenne.Ha esik az eső akkor én a kutyámat beültetem a házába és ott marad de ha ki is jön akkor egy 2 perc múlva visszamegy mert van esze és nem akar megázni.Szóval ha be akarod szoktatni a házába akkor pár jutalomfalatot dobj be a házába és ha bemegy akkor nagy dicséret és több falat.Egy kis idővel ráfog jönni hogy jó ott neki.Nyáron ne rakd be neki a plédet mert az mégjobban melegit.Ja és az első időkben ne nagyon babusgasd órákon át mert megfog unni(tapasztalat) téged és nem lesz hajlandó tanulni,inkább többször menj ki kevesebb időkre.És az ne egedd most neki amit felnött korában nem akarsz hogy csináljon(harapdálás,rongálás stb.)Ilyenkor szólj rá de még most nagyon kölyök kutya még a komoly tanitás meg ilyesmi még várhat 3 hetet a 3 hétbe meg a tanulás csak szinte játék legyen,ne legyen szigor(Ha nem csinálja meg amit mondassz rászolsz stb.)Ilyenkor inkább játékosan próbáld motiválni a feladatra.Késöbb is szinte játékosan próbáld tanitani.Én ajánlom neked hogy ha megkapja az oltásait akkor valami tavat vagy valami olyan helyre vigyétek el ahol megismerkedhet a vizzel,kutyákkal,növényekkel stb. mert igy lesz igazán okos kutya ha nem fél az új dolgokat megismerni.És minnél hamarabb szokasd vele a fésülést hogy késöbb is lehessen fésülni.Sokat játsz vele labdázz.Irj privit ha van még kérdésed.Sok örömöt a kutyához.
2009. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!