Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám influenzás volt...

A kutyám influenzás volt szedte a gyógyszert minden rendbe volt, de elkezdte tépkedni a lábán a szőrt sebesre és a szeme is begyullad holnap viszem állatorvoshoz. Én rühre gyanakodok és attól félek énis elkaptam szerintetek elkaptam?

Figyelt kérdés
(semmi viszketést nem érzek meg ilyesmi)
2012. okt. 23. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Már bocsi, de kutya nem lesz influenzás.

Amúgy elképzelhető, hogy amit kapott gyógyszert, annak a mellékhatására kezdte a tépkedést. Ha nem viszkedsz, meg ilyesmi, akkor miből gondolod, hogy bármit is elkaptál a kutyádtól?

2012. okt. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Állatról emberre nagyon ritkán terjed, mert az állatokat és az embereket nem ugyan az az alfaj támadja meg. Ha kiütéseket, hólyagokat találsz magadon és elkezdesz viszketni erősen. Azt mondják különösen az ágyban érzed a viszketést, mert a melegben az atkák élénkebbek.

Főleg figyelj a következő helyekre:

-az ujjak között

-a könyök, térd, csukló ráncaiban

-a derék és a köldök körül

-az emlő és a nemi szervek körül

-fej, nyak, arc, tenyér, talp bőrfelülete alatt (a talpon és a tenyéren különösen nagyon fiatal gyerekeknél jellemző).


Figyelj, állati rühatka nem képes az emberi bőrön megélni ezért elhal mielőtt tünetet okozna.

2012. okt. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Már megbocsáss,de miért ne lenne kutyainfluenza?szerinted az állatorvos nem tudja mit csinál?

Mindenképp vidd orvoshoz.ha rajtad nem mutatkoznak a rüh jelei,akkor valószínű nem kaptad el.(de lappanghat is)

2012. okt. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy allergiás reakció a gyógyszerre amit szedett. Ha az, akkor nem fertőző.
2012. okt. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Elsőnek: A kérdező érthető módon fél. Éppen ezért felvilágosítottam, hogy 1 nincs mitől, 2 ha mégis fél akkor a következőkre figyeljen.

A kutya pedig lehet influenzás. Mégpedig a H3N8 vírus okozza. Viszont ez egy nagyon erős vírus. Sokszor halálok kimenetelű. A kutyád pedig egy nagyon erős gyógyszert kaphatott vagy túl sokat kapott belőle éppen ezért allergiás reakció léphetett fel nála ergo ettől a viszketés. De azért vidd el az állatorvoshoz.

2012. okt. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első mondat visszavonva...

Viszont ezt találtam:

"A kutyainfluenza elleni vakcinát tartalmazza a kombinált oltás. Ezt kölyökkorban tanácsos beadatni– egy első és egy emlékeztető adagot kapnak ilyenkor. "

Tehát egy oltott kutya nem lesz influenzás.

2012. okt. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet allergia is, a mi kutyánk is foltban kitépte a szőrét, vérzett neki, vakarta. Diétás táptól, és kenőcsöktől mostmár teljesen rendbe jött.

16/L

2012. okt. 24. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha a gyógyszer antibiotikum volt, akkor gyaníthatóan kinyírtad vele a kutya természetes védekező baktériumflóráját.

Így a hámfelületét, nyálkahártyáját bármi szabadon megtámadhatja.

Elsősorban penészgombák.

Erre utal a lábának a vakarása (szőrtépés) és a szem begyulladása is. Klasszikus tünetek. Ugyanúgy a szájpenész is. Nézd meg a ínyét is, nem gyulladt piros, esetleg már világosabb foltos.

Ha abbahagyja a gyógyszert , valószínűleg magától helyreáll minden.

De természetesen erről a dokinak kell dönteni, én csak azt mondom, közel sem biztos, hogy rüh, vagy bármi más komoly baj, ami még több gyógyszert igényelne.

2012. okt. 24. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
quamatelt, normaflórt kapott???
2012. okt. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a segítséget...elvittem orvoshoz nem rüh csak mivel erős a gyógyszer alergiás rohamot váltott ki..
2012. okt. 24. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!