Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni egy 5...

Mit lehet kezdeni egy 5 hónapos, túlságosan domináns kölyökkel?

Figyelt kérdés
5 hónapos kan golden-labrador keverék. Kutyaoviba azt mondták, hogy ilyen típus, ne foglalkozzak vele. Az oviba sok a nála dominánsabb kölyök, általában úő adja meg magát a többieknek. De ha sétálunk, és esetleg összetalálkozunk más kutyásokkal, és beszélgetésbe kezdünk, a kutyám rendszeresen le akarja dominálni a másik kutyát. Múltkor egy éves bullmasztiffnál próbálkozott. De volt már tacskó, német juhász, doberman, óriási keverék, stb. Mindnél az lett a vége, hogy a kutyámat helyre rakta az a másik kutya. Némelyik finomabban, némelyik erélyesebben. Nem hinném, hogy ez normális, mint ahogy az oviban mondták. Az oviból eljöttünk, nem vált be. Keresek másikat. Úgy érzem nem én vagyok a domináns a kutyám szemében, amit nem értek miért. Megütni soha nem ütöttem meg, nem is fogom, de azért voltam már erélyes vele. Sétánál elengedhetem, visszajön első szóra. Belenyúlhatok a szájába, ha eszik vagy épp csontot-játékot rág, nem morog, nem látom agresszió jelét rajta. Nem védi a játékait, szófogadó. Igaz, idegen emberekkel nagyon bizalmatlan, pláne a gyerekekkel, mert olyan helyről hoztam el, ahol a gyerekek szívesen rugdosták focilabdával. Szóval, szerintetek ez még elfogadható viselkedés egy kölyöktől, vagy kettőnk közötti kapcsolattal van a baj? Szocializált kutya, hónapos kora óta van nálam, azóta napi szinten találkozik kutyákkal.

2012. okt. 24. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
ivartalanításon gondolkoztál?:)
2012. okt. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

*Szocializált kutya, hónapos kora..


jav: Szocializált kutya, 2 hónapos kora...

2012. okt. 24. 14:27
 3/7 A kérdező kommentje:
Az már megvolt!
2012. okt. 24. 14:27
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgyhogy az, hogy kan kutya, már nem teljesen érvényes...:)
2012. okt. 24. 14:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Nészigeti/Őrmezői kutyaiskolát ajánlom. 11000ft a 10alkalmas ovóda. nekem nagyon bejött. Meg ott van még a cerberos budapesten ami nagyon jó azthiszem az 1 ezressel olcsóbb. Mindkettőnek van ovódája. És nagyon értenek a kutyákhoz.
2012. okt. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

csak csináld amit eddig: azaz érdeklődsz a téma után,másik iskolát keresel,és sokat sétáltatsz!

ez így helyes.

új suli,újabb barátok,más szemlélet,és sok szocializáció!

az idő ,ami megmutatja az eredményt!

a dominancia természetes dolog, és ha jó irányba tereled,nem lesz soha problémád,mert a kutyád tudni fogja,hogy mikor mi a helyes viselkedés!

pl: találkozás idegenekkel,találkozás idegen kutyákkal,találkozás idegen domináns kutyákkal, találkozás idegen domináns Támadó viselkedésű kutyákkal.

ez csak pár eset ,de mindnek más a megoldása!

és ezt bizony neki is tanulnia kell,ami nem kevés idő!

mert te sem lehetsz ott mindíg mindenhol mellette!

lásd: kutyafuttató ,kutyasuli ,park,erdő ,vagy bárhol ahol nincs a póráz végén .

2012. okt. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak beképzelt a kutyád, és ezt nehezen tolerálják a fajta társai. Itt csak az tud segíteni,ha keményen rászólsz és letiltod a viselkedésről.
2012. okt. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!