Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kölyökkutyákat mennyi idős...

A kölyökkutyákat mennyi idős korukban lehet/ajánlatos elvinni sétálni? És a nyakörvet rá lehet már tenni egy 8 hetes kutyusra?

Figyelt kérdés
2012. okt. 24. 19:20
1 2
 1/14 anonim válasza:

Nyakörvet ráadhatsz.

Kivinni akkor érdemes csak, ha minden oltása megvan, mert könnyen megbetegedhet még. Kb. 3-3,5 hónaposan vannak meg az oltások, de ez attól is függ, mikor kezdtétek az oltási sort.

2012. okt. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
mindenképp legyen meg legalább az első három oltása, de jó ha mind megvan. én úgy csináltam, h az első kombinált oltás után vittem le, de odafigyeltem, h ne nyalogasson semmit. nyakörv nem jó, inkább vegyél hámot (nem olyan költséges kb ezer forint). jobb a gerincének is ha nem a nyakánál van "húzogatva". :) ja és a lényeg.. NE ENGEDD, H LÉPCSŐZZÖN!, mert sérve lehet.
2012. okt. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Hovarju ***** válasza:

nyakörvet már rakhatsz rá lazán, hogy szokja.

Sétáltatni csak az összes oltása után ajánlott.

Ha teheted vidd kutyaoviba. Ott mindketten sokat tanulhattok. Kutyaoviba, már három hónapos korától lehet vinni.

2012. okt. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Sétáltatni hámmal fogom, de mindenképp szeretnék nyakörvet, ha esetleg elszökne rajta van a címünk.

Csak kiskorába ne engedjem vagy később se?

2012. okt. 24. 19:51
 5/14 Hovarju ***** válasza:
100%

Milyen fajta kutya?

Ha tanítani akarod, akkor nem jó a hám, nyakörvvel sokkal hatásosabb a tanítás, hámmal csak azt fogja megtanulni, hogy húzni jó dolog.

Ha csak nem tacskó a drága, nem lesz baja a lépcsőzéstől, persze normális mennyiségben.

2012. okt. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A hám marhaság, sétáltatni pedig "hivatalosan" a harmadik oltás után lehet. Én már a második után vittem, kilenc hetesen már úszott a folyóban is.
2012. okt. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Miért marhaság a hám? Sokkal jobb szerintem mint mikor a nyakörvtől fulladozik a kutya.
2012. okt. 24. 20:30
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
éppen azért kell nyakörvvel tanítani hogy ne húzza a pórázt!
2012. okt. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Miért fulladozna? A póráz nem arra való, hogy azon rángasd a kutyát!
2012. okt. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem rángatni akarom, de pl. ha nagyon húz a kutya akkor szinte fulladozik. A barátnőm hámmal sétáltatja és egyáltalán nem húz. Persze ezt meg kell tanítani.
2012. okt. 24. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!