Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya macska összeszoktatás!...

Kutya macska összeszoktatás! Sikerülhet? Vagy mondjak le a kutyáról? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet hogy 1 éve várom hogy meglegyen az álomkutyusom (beauceron) de anya aki eddig támogatta a kutyát elkezdett akadékoskodni mert van egy cicánk, aki anyám szeme fénye és persze én is szeretem és hát anya hallott sztorikat hogy az új kutya szétkapta a cicát mikor már nagyobb lett. Kan kutyám lesz de amint lehet megyünk ivartalanítani. De az a buta macska annyira gonoszul játszik a kutyákkal.. Rájuk támad teljesen elszántan, harapja, rúgja, karmolja őket.

Na és ugye majd jön a kutyusom, nyáron hogy legyen vele időm összeszokni. És ugye fokozatosan szoktatnám őket össze de mivel a kutya is meg a macska is kinti benti ezért elkerülhetetlen hogy találkozzanak és ha ez a dög:D ráveti magát (ha látom persze elkapom a macskát) akkor 1. félteném a kicsit nehogy kikapja a szemét a macska vagy bármi, 2. ha nagy lesz a kutya nem akar majd bosszút állni a cicán? Le tudom majd tiltani a kutyát hogy ne támadja meg a macskát? Ti voltatok már ilyen helyzetben? Tudnátok tanácsot adni hogy mit kezdjek majd velük?:)

Bocsánat hogy hosszú lett!


2012. okt. 24. 21:00
 1/6 anonim válasza:
67%
Csak kiskorukban szoknak össze, nekünk a kutyaólban fiadzott az anyamacska, azóta a legjobb barátok a kiscicáccal is a kutyus
2012. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11%
Én inkább a macskáról mondanék le. Egy kutyát ezerszer értelmesebb dolog tartani mint egy macskát. Bár megférnek egymás között. Évekkel ezelőtt nekünk 6 macskánk volt és két kutyánk. Persze a macskák 3 hónap alatt kihullottak (agyonverte a szomszéd, elcsapta egy kocsi, megmérgezték...stb.) de az alatt a kis idő alatt jól meg voltak. A macskáknak mindig fel volt nyalva a hátán a szőr. mondjuk volt 1 macskánk majdnem el felejtettem leírni aki 4 évig volt velünk (később megmérgezték) ő együtt aludt, együtt evett a kutyával. Pedig a kutya volt meg régebb óta. Elképzelhető, hogy lesz egy kis veszekedés néha a terület miatt, de ez eltűnik majd és megtanulnak együtt élni. Én inkább a kutya szemét féltem. Sok olyan esetről hallottam, hogy a macska kikapta a kutya szemét puszta önvédelemből.
2012. okt. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A cicáról nem mondunk le hisz ő már családtag. Mindent meg teszek majd az összeszoktatás érdekében!

2012. okt. 24. 21:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ketteske beszélj még hülyeségeket.


Nem kell lemondani egyikről sem. Amikor még otthon laktam volt 4 cicánk és egy labi keverék kutyánk, együtt aludtak, mosdatták egymást.

Most van egy orosz kék cicám, és egy amerikai bulldogot a múlthéten fogadtam örökbe, felnőtt. A kutya remeg a macskáért, nyüszít, csóvál, játszani akar vele. A cica meg az ágy alatt kuporog. A kutya nem jöhet be a nappaliba, a macska meg nem akar kimenni, de muszáj megszokniuk egymást, mert a mind a kettőn imádom, és SOHA nem mondanék le a macskáról! Ez nem így működik.


Próbáld őket összeszoktatni türelmesen. Adj időt mindkettőnek, és figyelj rájuk. A kölyökkutyát előbb elfogadja szerintem. Ne erőltess rá egyiket sem a másikra. Ha hetekbe/hónapokba telik, akkor legyen annyi, és megfogják szokni egymást.

2012. okt. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz világvége, ha hazaviszel egy kutyát.... :)

A macska nem valószínű, hogy támadni fog, inkább meg lesz sértődve, mivel egy 'betolakodót' vittél haza. Ez pár napig tart általában. A kutya lehet vehemensebb a cicával, erről mindig következetesen le kell tiltani. Finoman ismerkedhet, de durván sosem. A macska is előbb-utóbb megszokja a kutyát, főleg ha érzi, hogy nem fogja bántani. De nem hülyék ők sem, tudják, hogy 'csak egy kölyök' jött, aki nem olyan nagy ellenség. Gyorsan megtanulnak egymás mellett, egymással élni.

2012. okt. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Össze lehet őket szoktatni, ne aggódj. A lényeg h a kutya megtanulja h a macska a főnök- általában tapasztalataim szerint így szokott lenni, ami vicces, de tényleg. De mivel a kutya kicsi lesz, ezzel nem lehet gond. Néha hagyd h a cica rendbe tegye a kutyust. Persze vigyázz, meg ne sérüljön a kutyus se! Amúgy tapasztalatom szerint kölyök állatot semmilyen állat nem támad hevesen!!!!
2012. okt. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!