Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya-macska összeszoktatás...

Kutya-macska összeszoktatás így is lehetséges?

Figyelt kérdés
Munkavonalas, erős zsákmányösztönű kutyáról van szó, akit már kétszer támadott meg macska. Szerintetek lehetséges összeszoktatni egy kölyök macskával? A kutya is még kölyök, 7 hónapos.
2012. aug. 26. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez az oldal segít: [link]
2012. aug. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, mielőtt a macska megérkezne, erősítsd meg a falkavezér szerepedet pl. ne legyél a kutyával engedékeny, ne engedd be a szobába, vagy a házba se, ha eddig oda se engedted be, csinálj úgy, mintha beleennél a kutya ételébe, ne engedd ki magad előtt az ajtón/kapun, ha kimenne előtted tartsd vissza, és menj ki előtte, stb.

Ja, és az összeszoktatás alatt sose tartsd a kezedben a macskát, mert akkor a kutya méginkább zsákmánynak véli! :)

2012. aug. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen. Az más kérdés, hogy nektek sikerülhet-e segítség nélkül, bár hét hónaposan még nem lehet olyan komplikált a helyzet. A lényeg, hogy ne erőltessetek semmit, nem kell őket összeszagoltatni meg ilyenek; előbb azt tanulja meg a kutya, hogy a macskára nem vadászunk, de még csak rondán se nézünk, hanem egyszerűen figyelmen kívül hagyjuk. Aztán hogy barátkozni fognak-e, azt hagyjátok nekik eldönteni.
2012. aug. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jól leírják a cerbi oldalán, amit az első válaszoló linkelt :)

Én saját tapasztalattal tudom megspékelni, 1 éves múlt a kutyám (bullmasztiff), macskával eddig csak rossz tapasztalata volt.

Elmentünk barátnőmékhez, ahol kutyához szokott macskák járkáltak szabadon. Mondanom se kell, a kutyám hajtotta volna őket. Ott volt egy ismerősük, aki több száz kutyával foglalkozott már ideiglenes gazdiként. Pórázra vette Joeyt és a lényeg itt is a kizökkentés volt, de nekünk nem az volt a célunk, hogy barátok legyen, hanem, hogy teljesen közömbös legyen a kutya a macskákra. Az elején erőteljes rántások kellettek és rászólni, hogy Mit csinálsz - igazából ezt nem lehet visszaadni, mert a hangsúly a lényeg, de nem ordítás volt, ezt minden egyes alkalommal, ha a kutya ránézett a macskára megcsinálta, viszont ha rászólt és elkapta a fejét, jött a nagy dicséret. 15 perc alatt eljutottunk odáig, hogy a kutyám ugyan pórázon volt, de lefeküdt és csak néha követte a szemével a macskákat, de már nem mozdult rá.

Barátnőm (akinél voltunk) szintén ugyanezzel a módszerrel szoktatta hozzá a bullmaciját a cicákhoz, neki 3 nap elég volt arra, hogy már póráz nélkül is lehessen a kutya macskák között, mert már egyáltalán nem foglalkozott velük.

2012. aug. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Huhh komolyan? Pedig mások szerit meg ilyenkor nem szabad pórázra venni, hanem le kell tiltani. Most döntsem el, melyik a jó...

Ott tartunk, hogy a cicát láthatja, de ha felugrik, jön a tiltás. A gondm az, hogy a macsek nem nagyon fél-mert az előző helyen kutyával aludt. És amint mozdul a macsek, a kutya bekapcsol.

2012. aug. 26. 20:46
 6/8 anonim ***** válasza:
A póráz meg a tiltás nem zárja ki egymást... :)
2012. aug. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csináld azt, amit írtam. Ha a macska félne a kutyától, sokkal nehezebb dolgod lenne (egyébként az én kutyám is erősen zsákmányos).

Fogd pórázra, hívd ki a macskát és kezdjetek el sétálni a kutyával fel-alá, ha ránéz, üldözné, csináld, amit írtam. Annyival megspékelheted a dolgot (ezt kifelejtettem), hogy finoman a térdeddel is löködheted a kutyát (persze rövid pórázzal és végig láb mellett legyen), ha nem elég a szó, az a lényeg, hogy tereld el a tekintetét mindenképp a cicáról, ha ez megvan, nagy dicséret.

2012. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok köszi, kipróbálom.
2012. aug. 27. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!